WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

міркувань піклування про своє здоров`я, прискорюючи тим самим розвиток всієї галузі.
Корпоративні заходи:
" Проведення регулярних навчань для персоналу плодоовочевого відділу з метою ознайомлення працівників з базовими правилами поводження з плодоовочевою продукції (сумісність різної продукції на полицях, виділення і поглинання етилену, що викликає дозрівання, різними фруктами й овочами, оптимальні та максимальні терміни реалізації продукції, ротація продукції на вітринах, запобігання втрати вологи листовими та зеленними овочами), а також ознайомлення відповідальних працівників з основними правилами роботи з клієнтами.
" Розширення асортименту продукції. Асортимент більшості супермаркетів, особливо регіональних, є дуже обмеженим і налічує 50-60 найменувань. Супермаркети за кордоном налічують до 600-800 найменувань продукції, тому що вважають свої плодоовочеві відділи пріоритетними, такими, що визначають, в якому супермаркеті споживачі здійснюватимуть купівлю. Також важливо пропонувати покупцям продукцію в різних цінових сегментах (економ, середнього та преміум-класу), а також різні варіанти упаковки продукції та можливість поштучного вибору - це дозволяє отримати максимальну вигоду від категорії.
" Забезпечення якості продукції. Менеджери з закупівлі продукції та відповідальні менеджери плодоовочевих секцій у магазинах повинні віддавати перевагу продукції найвищої якості, навіть якщо вона дещо дорожча. Споживачі готові сплачувати більше за найвищу якість за розумною ціною. За результатами дослідження поведінки відвідувачів супермаркетів у 2004 році, ціна була названа як фактор №6 у списку важливостей критеріїв здійснення купівлі овочів у супермаркеті. Це автоматично прискорить обіг продукції у відділі та зменшить рівень її псування в магазині.
" Відділ плодоовочевої продукції. У багатьох випадках слід визнати, що недостатньо або зовсім не планується дизайн відділу плодоовочевої продукції, який міг би бути конкурентноздатним. Відділи повинні мати привабливий охайний вигляд, бути достатньо освітленими (запобігати прямим сонячним променям!), бажано розширити торговельну площу, забезпечити наявність підсобних приміщень з подачею холодної та гарячої води.
" Чіткі означення продукції на полиці за допомогою цінників і POS-матеріалів (інформаційних і рекламних матеріалів у місці продажу).
" Створення більш привабливих вітрин. Існує багато мерчендайзингових технологій, завдяки яким плодоовочева секція може стати найпривабливішим відділом магазину. Деякі з них - вертикальне групування на полицях споріднених плодоовочевих продуктів, створення контрастних вертикальних кольорових смуг різнокольоровою продукцією, крос-мерчендайзинг фруктів з винами, овочів - з соусами для салатів і т.д. Концепція мерчендайзингу має бути чіткою і простою - клієнт повинен однозначно зрозуміти, що йому пропонують - дешевизну, якість, новий смак, зручність чи корисність. Все це є компонентами формування унікальної товарної пропозиції.
" Запобігання псуванню продукції. Продукція на кінцевому етапі свого терміну реалізації повинна бути проданою зі знижкою, поки вона не втратила товарного вигляду. Деякі магазини формують спеціальну секцію "-50%", де продають і навіть просувають(!) фрукті й овочі, які вже "пережили" свій термін реалізації - це справляє надзвичайно обтяжливе враження на покупців, і у свідомості відвідувачів поступово формується імідж такого магазину як місця, де продають непотріб.
Рекомендації щодо заходів з координації зусиль роздрібних закупівельників і постачальників
Чітке формулювання специфікацій продукції у письмовому вигляді. Специфікації на овочі та фрукти повинні бути максимально деталізованими, включаючи сорти продукції із зазначенням компанії-постачальника насіння. Менеджерам із закупівлі плодоовочевої продукції, якщо вони співпрацюють безпосередньо з фермерами, слід зважати на нестачу в останніх достатнього досвіду постачання продукції у роздрібні мережі. Буде доречним навіть провести робочу зустріч з фермерами, щоб окреслити формат співпраці та наглядно продемонструвати приклади продукції, яку супермаркет хоче бачити на своїх полицях, оговорити вимоги до упаковки.
Своєчасні розрахунки з постачальниками. Для забезпечення правильних своєчасних взаєморозрахунків з постачальниками інформаційна система управління має фіксувати дані з кожної окремої партії товару для кожного постачальника.
Постачання асортименту. При співпраці зпоодинокими фермерами слід додатково з'ясувати, чи в змозі він/вона розширити асортимент постачання. Деякі фермери готові виконувати роль "міні-оптовиків" і сформувати необхідний асортимент продукції у достатній кількості шляхом додаткової закупівлі продукції у приватних дрібних виробників у своїй місцевості. Така практика заощаджує час менеджера супермаркету.
Використані ресурси
1. Дані маркетингових досліджень, що проводилися Проектом аграрного маркетингу в 2004-2005 рр.
2. Інформація з Інтернет-сайтів: www.retail.ru; www.lol.org.ua; www.rproject.ru; www.pbhfoundation.org; www.5aday.com.
3. Газета "Бізнес", №18-19, 10 травня 2004 року.
4. Діловий щоденник "Контракти", №21, 23 травня 2005 року.
5. Аналітичний звіт "Свіжа плодоовочева продукція", CBI ZMP, 2003 рік.
6. Аналітичний звіт "Bilan Fruits & Legumes", Interfel, 2003 рік.
7. Аналітичний звіт Vakblad AGF, 2003 рік.
8. Аналітичний звіт "FreshTrack 2001. Supply Chain Management in the Produce Industry".
9. Матеріали видання "The Packer".
10. Roger Robbe. Fruits and Vegetable Retail Merchandizing STTA Consultant Report, 2005.
Андрій Андрюшко, головний спеціаліст з агробізнесу та маркетингу, ПАМ
Інна Пономаренко, спеціаліст з агробізнесу та маркетингу, ПАМ
Юрій Сологуб, спеціаліст з агробізнесу та агротехнологій, ПАМ
Автори концепції та інструментарію дослідження:
Др. Джон Вімз, Informa Economics, Inc., США
Др. Тімоті Вудз, професор Університету штату Кентуккі, США
Автори даного звіту висловлюють щиру подяку менеджерам із закупівель плодоовочевої продукції супермаркетів, які взяли участь у цьому дослідженні, за їхній час, експертні думки та прогнози розвитку галузі, а також керівництву Проекту аграрного маркетигу за підтримку.
Велика подяка висловлюється cпівробітникам регіональних представництв Проекту аграрного маркетингу за допомогу в проведенні та підтримку даного маркетингового дослідження.
Оксана Кулаковська, Ірина Боднар, Львівське представництво ПАМ;
Олександр Коваль, Закарпатське представництво ПАМ;
Федір Андрейцов, Черкаське представництво ПАМ;
Володимир Писаренко, В'ячеслав Виноградов, Полтавське представництво ПАМ;
Олександр Ласинський, Ігор Басков, Вікторія Чеботарьова, Одеське представництво ПАМ;
Борис Шадрін, Олена Венська, Кримське представництво ПАМ.
Окрема подяка висловлюється Вірі Дюкановій, адміністративному асистенту Київського офісу ПАМ, за первинну обробку даних дослідження,
а також Оксані Кулаковській, спеціалісту з маркетингу Львівського представництва ПАМ, за літературну редакцію тексту.

 
 

Цікаве

Загрузка...