WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

розташована мережа. Малопоширені овочі та фрукти закуповують поза межами області, в якій розташована мережа, як правило, на півдні або мова йде про імпортну продукцію, яка завозиться до Києва чи інших великих міст України.
" Як засвідчили менеджери, основними постачальниками овочів і фруктів у супермаркети є рівною мірою оптові компанії та безпосередньо виробники - з ними часто або іноді співпрацюють 91% менеджерів супермаркетів, 67% респондентів все ще практикують закупівлі продукції на ринках. 54% респондентів зазначили, що вони співпрацюють з 10 і менше постачальниками, 38% мають 10-49 постачальників, і лише великі магазини (8%) отримують продукцію від 50 і більше постачальників. При цьому 58% менеджерів вважають кількість постачальників оптимальною.
" Третина опитаних менеджерів зізналася, що націнка на закупівельну ціну в їхніх магазинах перевищує 20%. 46% опитаних оцінили свій рівень націнки у 10-20%. З досвіду ПАМ, таким є середній рівень націнки на основні види продукції в сезон, але на "нішові" фрукти й овочі, особливо поза сезоном, націнка значно перевищує цей показник. 42% респондентів зазначили, що чистий прибуток з категорії становить 5-10%, 21% оперують у рамках рівня прибутку до 5%, 17% зазначили, що чистий прибуток з категорії у них перевищує 10%.
" Як досить поширене джерело інформації щодо встановлення ціни на закупівлю плодоовочевої продукції опитані менеджери назвали спостереження цін на ринках (42%). Інші джерела: розмови із самими виробниками (46%), спостереження оптових цін (33%) та спостереження цін на подібну продукцію в інших супермаркетах (25%). 38% опитаних часто використовують інформацію ПАМ поряд з іншою для встановлення закупівельної ціни.
" Менеджери супермаркетів часто готові встановлювати вищу ціну на продукцію, яка б була помита (46% опитаних), відкалібрована (46%) та упакована (38%). Близько 60% менеджерів часто або завжди знижують ціну на продукцію, що надходить від постачальників, якщо остання не відповідає стандартам якості мережі. Велика увага приділяється також калібруванню (близько 50% менеджерів часто та завжди знижують ціну, якщо продукція належним чином не відкалібрована) і несертифікована. Більш лояльно менеджери ставляться до продукції, яка неупакована (третина менеджерів ніколи не знижують ціну, якщо продукція неупакована).
" 46% менеджерів супермаркетів укладають контракти на постачання плодоовочевої продукції в їхні мережі. Лише 4% опитаних вказують ціни та обсяги продукції, ще 8% менеджерів із закупівлі встановлюють обсяги та ціни завдяки усним домовленостям. Більшість супермаркетів самі визначають обсяги, необхідні для продажу, та ціну на плодоовочеву продукцію безпосередньо перед постачанням або в момент здійснення замовлення. Ціна дуже варіює в залежності від сезону, країни походження, умов постачання та обсягів продукції. Третина менеджерів використовує у своїй практиці у тому числі продаж продукції на умовах консигнації.
" 67% менеджерів мають чіткі вимоги та специфікації щодо плодоовочевої продукції, яка постачається у магазини. У найкращому випадку - у письмовій формі. Чітко сформульовані очікування з боку мереж значно спрощують процес оцінювання рівня виконання зобов'язань постачальниками.
" Вся плодоовочева продукція, яка постачається до мереж супермаркетів, має бути сертифікованою згідно з вимогами чинного законодавства України та приватних вимог тих магазинів чи мереж, куди здійснюється постачання. Усі без винятку опитані менеджери плодоовочевих відділів супермаркетів вимагають сертифікати на поставлену продукцію.
" 100% опитаних менеджерів використовують у своїй роботі персональні комп'ютери, 67% менеджерів мають доступ до Інтернету, 46% відвідують сайт Проекту аграрного маркетингу для отримання оновленої інформації про роздрібні й оптові ціни на продукцію і для пошуку потенційних постачальників.
" Лише 42% респондентів відповіли, що вони проводять у своїх магазинах акції з просування плодоовочевої продукції, вирощеної місцевими виробниками. Деякі з зазначених акцій: роз'яснювальні бесіди, наглядна агітація, передсвятковий розпродаж (зниження цін), окремий стенд і дегустація.
" Найбільш прийнятними способами упакування найпоширеніших видів овочів, які подобаються покупцям супермаркетів, на думку менеджерів, є: для моркви - сітка (42% респондентів), для огірків і помідорів - обгорнуті стретч-плівкою підложки (по 38%), для картоплі та цибулі - сітка (79% і 75% відповідно).
" Беззаперечними передумовами для збільшення обсягів плодоовочевих покупок у супермаркетах, за словами більшості опитаних менеджерів, буде розширення асортименту продукції (75% респондентів),пропонування продукції, яка відкалібрована та відсортована (67%), помита та має зручну упаковку (по 42%).
" Ми виявили, наскільки представники супермаркетів розуміють критерії, що їх бере до уваги споживач при купівлі плодоовочевої продукції в супермаркеті, та порівняли отримані результатами з думкою, висловленою самими споживачами в дослідженні споживацького попиту на плодоовочеву продукцію в роздрібних мережах. Перша п'ятірка, на думку менеджерів: гарний вигляд, термін придатності до вживання, смакові якості, доступна ціна, екологічна чистота. З'ясувалося, що менеджери супермаркетів недооцінюють важливість смакових якостей продукції, які були поставлені споживачами на перше місце. Менеджери не приділяють достатньої уваги фактору екологічності продукції, який споживачі оцінили як другий за важливістю.
" Найважливіші проблеми, пов'язані з реалізацією плодоовочевої продукції через роздрібні мережі: респонденти зазначили проблеми з постачанням (нестача місцевих постачальників з широким асортиментом, перебої з постачанням), проблеми складських приміщень, псування продукції, проблеми з пакуванням, невигідне розташування магазину (біля овочевого ринку), неконкурентний рівень цін у порівнянні з ринками, недостатня кваліфікація персоналу.
Рекомендації щодо методів підвищення ефективності реалізації плодоовочевої продукції через роздрібні мережі
Інституційні заходи. Для покращення динаміки розвитку всіх складових плодоовочевої галузі в Україні потрібне створення національної програми, яка б пропагувала корисні властивості овочів і фруктів серед широких мас населення. Подібні програми (наприклад, 5-a-Day в США) діють в 15 країнах Європи та США за рахунок членських внесків і виконуються неурядовими організаціями або професійними асоціаціями виробників, перевізників, пакувальників, оптових і роздрібних торговців, тобто учасниками ланцюга постачання плодоовочевої продукції від поля до споживача. Магазини, які мають ліцензії на участь у подібних програмах, регулярно отримують повний пакет мерчендайзингових матеріалів з просування продукції для розміщення у місці продажу (листівки, буклети з рецептами, банери, цінники, подіуми, "шоу бокси" з логотипом програми). Вони також можуть користуватись послугами спеціалістів з мерчендайзингу і дизайну плодоовочевих відділів, які є у штаті програми. Досвід свідчить, що по мірі того, як програма стає досить відомою, в середньому 50-60% споживачів стають поінформованими про неї і, відповідно, збільшують споживання фруктів і овочів з

 
 

Цікаве

Загрузка...