WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Професійна викладка продукції контрастними вертикальними кольоровими смугами та великий асортимент, за спостереженнями спеціалістів ПАМ, здатні суттєво підвищити зацікавленість споживачів у плодоовочевій секції. Цікаво, що менеджери не приділяють достатньої уваги фактору "екологічна чистота продукції", який споживачі оцінили як другий за важливістю. Дійсно, в свідомості деяких споживачів і досі існує стереотип, що плодоовочева продукція в супермаркетах містить багато пестицидів, на відміну від продукції на ринку, яка є більш "натуральною". Отже, одним з головних завдань роздрібних мереж є подолання цього стереотипу за рахунок підкреслення наявності сертифікатів на фрукти й овочі в супермаркеті.
Докладно думка менеджерів щодо важливості різних факторів при купівлі плодоовочевої продукції споживачами представлена на рис. 20.
Рис. 20. Фактори, якими керуються споживачі при купівлі плодоовочевої продукції в супермаркеті
15.Найважливіші проблеми, пов'язані з реалізацією овочів/фруктів через роздрібні мережі
Дуже різняться відповіді на питання, які ж саме проблеми, на думку опитаних менеджерів, є у маркетингу/реалізації плодоовочевої продукції. Найбільше проблем або перешкод у нарощуванні обсягів продажів плодоовочевої продукції існує з доробкою продукції, нерегулярним постачанням і невеликими площами, відведеними під плодоовочевий відділ у кожному супермаркеті/магазині. Інші фактори та проблеми подаються в табл. 12.
Таблиця 12.
Найважливіші проблеми, пов'язані з реалізацією овочів/фруктів через роздрібні мережі
Проблеми Висловлювання менеджерів
Розташування (3%) близьке розташування центрального овочевого ринку
невдале розташування магазину
Цінові фактори (8%) висока ціна
покупець не може торгуватися
ціни вищі, ніж на ринку
Доробка продукції (13%) відсутність пакування
проблеми з пакуванням
відсутність українських торгових марок
проблеми сортування і калібрування
Постачання (14%) відсутність розвиненої сировинної бази
документація (сертифікати якості, санепідемічні вимоги)
недостатня кількість продукції в період зима-весна
нестача місцевих постачальників, які могли б забезпечити щорічне постачання необхідного асортименту
перебої з доставкою товару
стабільне постачання
Зберігання (6%) мала площа складських приміщень
овочі та фрукти швидко псуються і втрачають товарний вигляд
Реалізація (14%) мала площа під овочеву продукцію
неможливість поторгуватися
низька прибутковість овочів
термін зберігання
Викладка (1%)
Якість (4%)
Асортимент (3%)
Кваліфікація персоналу (3%)
Існуючі традиції купівлі овочів на ринку (1%)
Висновки та рекомендації
Основні висновки дослідження
" Незважаючи на довгий перелік негативних факторів, українська роздрібна торгівля сьогодні є одним з найбільш інвестиційно-привабливих ринків (рейтинг України у списку компанії AT Kearney, яка публікує "глобальний індекс роздрібної торгівлі", "стрибнув" з 11 до 3 місця - сигнал закордонним інвесторам заходити в український рітейл).
" Роздрібна торгівля в Україні стрімко переходить під контроль великих мережевих роздрібних компаній. 66% менеджерів, які брали участь у дослідженні, відносять свої магазини до формату "супермаркет", решта - до формату "Cash-and-Carry". 50% досліджуваних супермаркетів мають загальну площу магазину від 1000 до 5000 м2. 38% магазинів мають площу від 250 до 1000 м2, лише 8% опитаних менеджерів представляють великоформатні магазини площею більше 5000 м2. Велика кількість магазинів, які належать до відомих мереж, на сьогоднішній день ще не "відформатовані", що не заважає їм активно нарощувати товарообіг.
" Більше половини (58%) досліджуваних супермаркетів знаходяться в центральних районах міста. За кордоном преважна більшість супермаркетів знаходиться за межами міст.
" За останні 2-3 роки представники торгівлі відчувають значне зростання споживацького попиту на свіжу продукцію. Зростання попиту викликає закономірне зростання виробництва овочів і фруктів. Спостерігається тенденція відтоку споживачів плодоовочевої продукції від ринків до супермаркетів, в основному в осінньо-зимовий період (до 10% щорічно). Також, згідно зі статистикою, спостерігається скорочення кількості самих роздрібних ринків.
" У багатьох магазинах, особливо невеликих, площі під плодоовочевим відділом не перевищують 20 м2. У середньому загальна площа, відведена під плодоовочеву секцію, є 30 м2, середня площа відкритих вітрин становить 17 м2, охолоджувальних - 13 м2. Охолоджувальні вітрини мають трохи більше половини з опитаних мереж. 42% респондентів планують встановити охолоджувані вітрини в найближчому майбутньому. Середня площа вітрини з замороженою продукцією становить 13,4 м2. 29% магазинів, які ще не мають морозильних вітрин, планують їх встановити.
" За даними опитування, середня питома вага свіжої плодоовочевої продукції в загальному товарообігу магазину складає близько 10% (свіжі фрукти - 5,1%, свіжі овочі - 4,8%). Для прикладу, в західних супермаркетах "середнім" показником вважається питома вага плодоовочевого відділу в розмірі 15% від загального товарообігу. Менш популярною в досліджених супермаркетах є плодоовочева консервація (7% загального товарообігу), заморожені фрукти й овочі займають близько 2% у товарообігу магазинів.
" За прогнозами респондентів, найбурхливіше зростання у найближчі 2-3 роки спостерігатиметься в категорії свіжої плодоовочевої продукції - 80% менеджерів вважає, що ця категорія зростатиме. 44% респондентів прогнозують зростання в категорії плодоовочевої консервації, і тільки 29% вбачають зростання категорії замороженої плодоовочевої продукції.
" 67% менеджерів підтвердили наявність продуктів під Private label в їхніх магазинах. 58% менеджерів зазначили, що їхні магазини мають в асортименті продукти під власною торговою маркою, вироблені самою мережею, що не є класичним принципом застосування Private label. Сутність останнього полягає у співпраці з незалежними постачальниками. Таку практику застосовують лише 21% опитаних респондентів, з середньою кількістю найменувань 526 (цією цифрою треба користуватись обережно, оскільки лише 2 магазини зазначили більше, ніж 30 найменувань).
" Більше 90% опитаних працівників плодоовочевих відділів роздрібних мереж оцінюють розмір щорічних втрат плодоовочевої продукції на рівні 4,4% для овочів і 5,3% для фруктів. Згідно з експертною думкою спеціалістів ПАМ, ці цифри є надто оптимістичними. Перешкодами у зменшенні втрат продукції є брак охолоджувального обладнання, невідповідне упакування, презентація продукції в некаліброваному вигляді, що спонукає покупців довго перебирати продукцію на вітрині, пошкоджуючи її, а також недостатній рівень кваліфікації персоналу плодоовочевого відділу.
" Супермаркети та оптові центри реалізують малу кількість ягід і малопоширених культур (капуста брокколі, брюссельська, нектарини, кукурудза цукрова, різноманітні салати). Основною причиною є недостатня кількість виробництва даної продукції в Україні. "Борщовий набір" (картопля, морква, столовий буряк) закуповується здебільшого в межах тієї області, в якій

 
 

Цікаве

Загрузка...