WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка систему маркетингу для новоствореної Фірми „Гарні Меблі" - Курсова робота

Розробка систему маркетингу для новоствореної Фірми „Гарні Меблі" - Курсова робота

ринку, що дозволить їй не лише зайняти міцні позиції на ринку, а й розширити сферу свого впливу в майбутньому.
2. Розроблення товару
Вибираючи стратегію маркетингу для свого товару, необхідно провести його класифікацію. Так, меблі являються споживчим товаром (товаром широкого вжитку) попереднього вибору, оскільки перед купівлею покупець ретельно вибирає, порівнює між собою різні товари за показниками якості, ціни, зовнішнього оформлення тощо. Варто зазначити, що важливу роль у діяльності підприємства відіграють проблеми формування асортименту товару. Так, "Гарні Меблі" прийняла рішення про виготовлення лише одного товару - корпусних меблів, що свідчить про вибір вузького, ненасиченого товарного асортименту, проте в цей же час товарний асортимент буде глибоким, оскільки кожен індивідуальний покупець зможе сам створити свою "позицію" в пропонованій асортиментній групі - це пояснюється бажанням фірми максимально задовольнити бажання споживачів. У майбутньому планується розширити товарний асортимент з метою завоювання нових сегментів ринку, але даний задум являється ціллю довгострокового характеру.
Для задоволення існуючої потреби фірма "Гарні Меблі" прийняла рішення про виготовлення корпусних меблів з ДСП плити з дверками з МДФ. Цей товар призначений в основному для офісних,цивільних і жилих приміщень. Позитивними характеристиками даного виду меблів є те, що їх швидко і просто виготовляти і монтувати, вони мають досить-таки презентабельний вигляд, вони значно дешевші від дерев'яних меблів (у зв'язку з вартістю матеріалу, з якого вони виготовлятимуться, порівняно з вартістю деревини), нічим не поступаються своїми якісними характеристиками перед деревом. Щодо дизайну, то замовник зможе сам скорегувати процес оздоблення у тому напрямку, в якому б йому хотілося, оскільки підхід до клієнтів -індивідуальний. Проте, якщо вести мову про стандартний зразок нашої продукції, то він матиме наступний вигляд:
Основною відмінністю даного товару від товарів конкурентів є те, що він вироблятиметься на місці, а не завозитиметься з інших регіонів, що дозволить,
задовольнити будь-які бажання індивідуальних замовників, товар буде порівняно зі своїми аналогами дешевшим, оскільки ми здійснюватимемо пряму економію на транспортних витратах. Меблі вироблятимуться з ДСП, оскільки цей матеріал є дешевшим, ніж деревина, хоча нічим (властивостями) їй не поступається, єдина відмінність - відсутність природної естетичності.
Основна вигода від використання товару - Ви зможете за відносно нижчу ціну забезпечити собі комфорт і затишок у приміщенні.
Товарна марка: "Гарні Меблі"
Ви отримуєте високу якість і надійність одночасно із таким дизайном, який Ви самі для себе оберете, адже "Гарні Меблі" працює з індивідуальними замовниками і намагається задовольнити усі бажання, що у них виникають. Також дана фірма дає гарантійний талон на свій товар на 5-7 років (в залежності від обсягів замовлення), здійснює доставку за місцем призначення та монтаж. Якщо клієнт здійснюватиме монтування меблів самостійно, фірма не надає жодних гарантій щодо терміну використання товару. Якщо клієнт здійснюватиме повторні замовлення, фірма використовуватиме гнучку сисему знижок, а також післяпродажне обслуговування.
3. Ціноутворення
Встановлення ціни на товар здійснюється в декілька етапів. На першому з них визначають цілі ціноутворення, які є похідними від загальнофірмових цілей. Для "Гарні Меблі" такими цілями є завоювання лідерства за якістю продукції, збільшення частки ринку, хоча й не залишає поза увагою таку ціль як максимізація поточного прибутку, хоча й не виділяє її як основну. Фірма завжди прагне встановити на товар ціну, яка повністю покриває усі витрати на виробництво і збут, а також дає можливість отримати справедливу норму прибутку, це пов'язано з тим, що коли ці витрати не покриваються, подальша комерційна діяльність втрачає сенс. Було проведено тестування ринку в такому діапазоні за 1 готову мебельну стінку: від мінімальної ціни Ц1=Цмін=75 у.о., до максимальної - Ц2=Цмакс=80 у.о. При даних цінах обсяги реалізації змінювались від N1=2065 шт.; N2=1265 шт. При цьому постійні витрати становлять F = 75860,73 грн., змінні витрати: V=37.62 грн.
y = a + bx - Рівняння прямої
N = b0 + b1Ц
y - y1/ y2 - y1 = x - x1 / x2 - x1;
y - 2065/ 1265 - 2065 = x - 75 / 80 - 75;
y - 2065 / -800 = x - 75 / 5;
5(y - 2065) = -800(x - 75);
y - 2065 = - 160x + 12000;
y = - 160x + 14065;
Ц опт = 14065+160*0,6Цопт / -160* (-2) = 62.7 грн
320Цопт = 14065 + 96Ц опт
224Ц опт = 14065
Ц опт = 62,7 грн
V = 0.6* 62.7 = 37.62
Nопт = b0 + b1Ц = 14065 + (-160)*62,7= 4033
ВД = Ц опт * Nопт = 62,7 * 4033 = 252869,1 грн.
F = 30%ВД = 75860,73 грн.
Nкрит = F / Ц - V = 3024,75
Після визначення вихідної ціни на товар на основі обраного методу ціноутворення доцільно провести аналіз беззбиткової роботи при даному рівні ціни. Графічно аналіз беззбитковості можна зобразити так:
Nкрит Nопт
| |
| |
| |
| |
| |
| | F
| |
| |
500 1000 1500 2000 2500 3000 3500 4000 4500 5000
Якщо обсяг збуту фірми буде меншим ніж Nкрит , то підприємство буде у збитках, а якщо більшим то - прибутки.
4. Організація збуту продукції
Незважаючи на те, що при використанні послуг посередників виробник певною мірою втрачає контроль за реалізацією товару, більшість підприємців вважає вигідним залучення посередників. Кожен канал розподілу товару характеризується довжиною і шириною. Довжина каналу збуту визначається кількістю посередників, через яких товар проходить на шляху від виробника до споживача. На мій погляд, найбільш вигідним для "Гарні Меблі" буде канал нульового рівня, оскільки виробництво дверей носить індивідуальний характер. Збут слід здійснювати через відділ збуту, збутові філії, фірмовий магазин. Ширину каналу визначає кількість учасників на кожному рівні каналу. Якщо підприємство використає тільки канал 0-рівня, то розподіл буде ексклюзивним по ширині. А якщо окрім того виготовлятиме стандартні двері для новобудов, то в тому випадку корисно залучати посередників для збуту (можна дворівневий канал "гуртовик - роздрібник") і використовувати селективний розподіл, оскільки в цьому випадку фірма сама вибирає кращих посередників із тих, які готові надати свої

 
 

Цікаве

Загрузка...