WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка систему маркетингу для новоствореної Фірми „Гарні Меблі" - Курсова робота

Розробка систему маркетингу для новоствореної Фірми „Гарні Меблі" - Курсова робота

та скорегувати діяльність своєї фірми у потрібне і найбільш раціональне русло.
Звичайно, чим більше людей буде опитано, тим достовірнішу інформацію ми отримаємо, тим меншою буде похибка. Але для того, щоб опитати велику кількість осіб потрібно затратити велику суму коштів. Саме тому завжди доводиться шукати "золоту серединку" - щоб результат був не надто спотворений, а витрачена сума не сягала "космічних" значень. Тож, для визначення необхідного обсягу вибірки скористаємося формулою:
де - середньоквадратичне відхилення (стандартна похибка),
- варіація (дисперсія), e - допустима помилка.
z - статистичний показник, який залежить від заданого рівня довіри.
Задамо для себе наступні значення потрібних чисел: візьмемо рівень довіри рівний 99%, тоді z =2,58; стандартну похибку візьмемо на рівні 30, а допустиму помилку - 10%. Відповідно до таких даних отримаємонаступний обсяг вибірки:
Отже, за заданих умов найбільш оптимальною є вибірка, що складатиметься із 60 чоловік.
Для проведення опитування складаємо анкету, в якій використаємо запитання різних типів. Основна вимога до анкети - її доступність до опитуваних - щоб питання були сформульовані чітко і лаконічно, не несли зайвого навантаження, але в той же час, давали вичерпні відповіді на ті проблемні питання, які ставить для себе організація перед проведенням анкетування, і які намагається за допомогою анкетування вирішити.
Тож, було розроблено наступну анкету:
Анкета
Любий Друже! Підприємство "Гарні Меблі" пропонує взяти участь у опитуванні, метою якого є виявлення Ваших побажань щодо якості і асортименту нашого товару - корпусних меблів для офісу та дому. Дякуємо за участь і допомогу.
1. Що б Ви в першу чергу змінили в своїй квартирі?
? Колір стін ? Меблі ? Техніку
? Вікна ? Двері ? Інше
2. Як Ви оцінюєте стан меблів у Вашому помешканні?
? Відмінно ? Задовільно
? Добре ? Незадовільно
3. Меблі в квартирі виконують:
? Практичну функцію, адже їхнє завдання - зробтити наше життя комфортним і зручним
? Абсолютно згоден ? Не згоден
? Згоден ? Категорично не згоден
? Частково згоден
? Естетичну функцію, адже саме гарні меблі є "обличчям" квартири
? Абсолютно згоден ? Незгоден
? Згоден ? Категорично не згоден
? Частково згоден
4. Чи має для Вас значення оздоблення меблів?
? Так ? Ні
5. Яким дверям Ви надали б перевагу?
? /з дерева ? /з замінників дерева
? Для мене не має значення
6.. Що для Вас є вирішальним при купівлі меблів?
?
7.. Монтування меблів
? Ви б здійснювані самостійно - навіщо на когось покладатись
? Має здійснювати фірма, у якої Ви купуєте меблі
? Має здійснювати вузькоспеціалізована фірма - для цього їх і створюють
? Ви самі знайдете людей (приватних осіб), які зможуть зробити це
Вкажіть, будь ласка, про себе такі дані:
Вік: Ваш рівень доходу:
до 25 р, по 500 гри.
о 25-50 р. о 500-1000 грн.
о більше 50 р. о більше 1000 грн,
У результаті проведених досліджень було отримано наступні дані.
На питання "що б Ви в першу чергу змінили в своїй квартирі" 15% опитаних дало відповідь "колір стін", по 17% опитаних сказало "двері" і "вікна", 20% бажає змінити "меблі", а найбільш неочікуваним виявився власний варіант відповіді респондентів - 18% з них має бажання змінити власну квартиру. Такий результат яскраво відтворює загальне незадоволення станом наявного помешкання загалом, і окремими його компонентами зокрема.
Що б Ви в першу чергу змінили в своїй квартирі?
Стан наявних Меблів у власному помешканні лише 10% опитаних оцінює як "відмінний" і 26% - як "добрий", в той час як 43% "задовільно" їх оцінюють і мають на меті змінити їх на нові, а 21% опитаних оцінили стан своїх Меблів оцінкою "незадовільно".
Оцінка стану меблів у власному помешканні
Такі результати свідчать про те, що існує незадоволена потреба (яку ми виявили при аналізі вторинної інформації), і споживачі прагнуть її задовольнити (у переважній більшості - є частина таких, які ще просто гостро не усвідомлюють цю потребу).
Щодо функцій меблів, то 100% опитаних висловили високий і найвищий ступінь згоди з висловленими твердженнями із запропонованими твердженнями.
Дивним виявився результат питання про оздоблення людей - усі опитанні говорять, що воно має для них значення, і в цей же час вважають, що
оздоблення меблів має бути зроблено у вигляді художньої різьби.
На питання про монтування 94% опитуваних висловились, що його має здійснювати фірма, у якої вони купують двері, 4% - вважають, що цим мають займатися вузькоспеціалізовані фірми, і по 1% - бажають здійснювати монтування самостійно, або за допомогою приватних осіб.
Як виявилось, вирішальними при купівлі меблів є ціна, якість продукції і послуг, що надає фірма, рівень післяпродажного обслуговування та гарантій.
На основі даних проведених досліджень проводимо сегментацію ринку. На мій погляд, найбільш доцільно проводити її за демографічною (вікові категорії) і соціально-окономічною (рівень доходу) характеристиками.
Унаслідок проведеної сегментації прийнято рішення про те, що фірма "Гарні Меблі" виготовлятиме продукцію для споживачів середнього віку із середнім рівнем доходу. Даний сегмент вибрано, перш за все, тому, що дана вікова категорія найбільш гостро відчуває досліджувану потребу і вже за середнього рівня доходу вона зможе її задовольнити.
Приймаючи рішення щодо виходу на ринок, можливостей його сегментації, можна застосувати три стратегії охоплення ринку: масовий маркетинг, цільовий маркетинг та диференційований маркетинг. На мій погляд, для даної фірми найбільш доцільно використовувати цільовий (концентрований) маркетинг, оскільки він орієнтований на вузьку специфічну групу споживачів через спеціалізований комплекс маркетингу, спрямований на задоволення потреб саме цього сегмента.
Графічно це можна зобразити так:
На мій погляд, стратегія цільового маркетингу буде найбільш ефективна насамперед тому, що дана фірма являється невеликим спеціалізованим
підприємством, яке виробляє продукцію конкретного призначення в обмеженій кількості. Звичайно, існує певний рівень ризику, що обраний сегмент не виправдає надій, проте дана фірма буде значно краще, ніж конкуренти, задовольняти потреби обраного сегмента

 
 

Цікаве

Загрузка...