WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка систему маркетингу для новоствореної Фірми „Гарні Меблі" - Курсова робота

Розробка систему маркетингу для новоствореної Фірми „Гарні Меблі" - Курсова робота

ними буде те, що вона здійснюватиме безпосередньо на місці виробництво своєї продукцї, що, в свою чергу, дозволить їй задовольняти індивідуальні потреби споживачів, та здійснювати це у максимально короткий час. Щодо бажань-конкурентів, то це питання не є проблемним для фірми, адже ціль її діяльності - задоволення бажань, які споживач може прагнути задовольнити. Товарно-родові конкуренти для "Гарні Меблі" є виключенням, адже неможливо виділитирізноманітні шляхи задоволення конкретного бажання. В той же час товарно-
видові конкуренти являють серйозною загрозою для фірми, оскільки існує ряд товарів-замінників, які можливо використати для задоволення наявної потреби. Тому надзвичайно важливим є правильно розроблений комплекс маркетинку для фірми, щоб не "прогоріти" зі своєю продукцією, важливо правильно проінформувати потенційних споживачів про свою продукцію, зробити так, щоб вони надали перевагу саме нашому товару, а не товару конкуренту. Марки-конкуренти - також є тим фактором, яким не можна нехтувати, адже сьогодні на ринку Коломиї вже є відомі марки (які споживач знає), такі як "Тиса" (займається корпоративними клієнтами - не становить значної загрози) та декілька приватних підприємців. Перевагою "Гарні Меблі" є те, що вона працюватиме з індивідуальними замовленнями. Тому є важливим правильний вибір щодо маркетингової діяльності. Підприємству не можна нехтувати жодним видом конкуренціїі доцільно постійно фіксувати зміни в конкурентному середовищі.
Контактні групи можуть як сприяти, так і перешкоджати діяльності підприємства на ринку. Так, фінансові кола впливають на здатність підприємства забезпечити себе капіталом, тому дуже важливо створити собі позитивний імідж у їхніх очах та заручитися їхньою підтримкою. Засоби масової інформації допомагають привернути до себе увагу споживачів, тому співпраця з ними є дуже важливою. Діяльність даного підприємства не привертатиме увагу громадських організацій, що вже є позитивом для подальшого функціонування. За допомогою громадськості та місцевих контактних аудиторій формується імідж фірми, тому підприємство зацікавлене у тому, щоб не викликати у них негативного ставлення до себе та своєї продукції. Також важливим є позитивне ставлення до підприємства його персоналу, адже це впливає на продуктивність праці та на загальну атмосферу на підприємстві. Варто зазначити, що ставлення до діяльності підприємства передається від однієї контактної аудиторії до іншої, тому не можна нехтувати думкою хоча б однієї з них.
Підприємство може зі свого боку впливати на взаємовідносини із суб'єктами мікрооточення і повинно налагоджувати конструктивну співпрацю з ними.
Фактори макросередовища не підлягають контролю з боку фірми. Надзвичайно важливим є постійне спостереження за змінами, що в ньому відбуваються, та пристосуванні своєї діяльності до цих змін. Так, з демографічних факторів значний вплив на фірму мають зміна чисельності населення, розподіл населення за віком і статтю; в економічному аспекті купівельна спроможність споживачів, зміни цін, умови одержання кредитів, необхідно враховувати диференціацію доходів у сім'ях (адже наш товар є предметом тривалого користування, попит на який зростає із зростанням доходу); фактори природнього середовища - зростання вартості енергії, дефіцит деяких видів сировини (адже від цього залежить собівартість виробу); фактори науково-технічного середовища - якісні зміни технології виробництва (автоматизація виробничого процесу дозволяє удосконалити та здешевити процес виробництва продукції); фактори політичного середовища - у своїй діяльності підприємство керується Законами України, тому воно повинно постійно стежити за динамікою їх зміни та скеровувати свою діяльність відповідно до законодавчих нововведень; фактори культурного оточення - мають значний вплив на смаки й уподобання споживачів, а це, в свою чергу, впливає на їх індивідуальні бажання і потреби, які намагається найбільш повно задовольнити "Гарні Меблі". Зміни макрооточення підприємство не може контролювати, тому воно змушене скоро до цих змін адаптуватися у своїй діяльності на ринку.
Комплекс маркетингу - це набір засобів маркетингу, сукупність яких підприємство використовує для впливу на цільовий ринок, маючи на меті домогтися бажаного реагування з цього боку, тобто це всі ті заходи, які може запровадити фірма для активізації попиту на товар.
Товар: Фірма вироблятиме корпусні меблі - товар орієнтований на потреби' споживачів щодо якості і надійності, порівняно з ціною на нього.
Ціна: Визначається відповідно до затрат на виготовлення товару та з урахуванням бажаного рівня прибутку. Якщо здійснити адаптування до вимог ринку, то варто зазначити, що вона більш ніж задовольняє їх, оскільки не є вищою у порівнянні з ціною конкурентів, але забезпечує підприємству прибуткову роботу.
Методи збуту (розповсюдження): Діяльність, завдяки якій товар стає доступним для цільових споживачів. Сюди можна включити доставку товару, здійснення його монтування, надання гарантій на здійснену роботу.
Методи просування: Поширення інформації про даний вид товару та переконання цільових споживачів у доцільності його придбання - це є надзвичайно важливо, оскільки спостереження показують, що потенційні клієнти не є достатньо поінформовані про даний вид товару, що далеко не всі споживачі знають про його властивості і переваги порівняно з аналогами фірм-конкурентів.
Далі варто провести збирання первинної інформації. Це слід зробити для того, щоб конкретизувати виявлену споживчу потребу, оцінити смаки і вподобання споживачів на сьогоднішній день з метою максимального задоволення їхніх потреб. Тож будемо проводити опитування споживачів за допомогою анкетування. При формуванні вибірки можна використовувати наступні принципи:
* випадкового відбору, коли кожен з потенційних респондентів має
однакову ймовірність потрапити до вибірки;
* невипадкового відбору, за яким формують, зокрема, квотовані вибірки. До їх складу входять представники окремих прошарків населення згідно з їх соціальним статусом, віковими категоріями, професіями тощо.
Я формуватиму вибірку згідно принципу випадкового відбору. Це дозволить зібрати інформацію, яка максимально точно відображатиме смаки й уподобання споживачів, а також дозволить чітко змалювати потребу потенційної клієнтної групи.
Для проведення опитування розробляємо анкету, яка міститиме саме ті питання, на які ми бажаємо отримати відповідь, тобто в результаті опитування ми зможемо дати відповіді на ті питання, що нас цікавлять

 
 

Цікаве

Загрузка...