WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова політика розподілу - Реферат

Маркетингова політика розподілу - Реферат

вантажів на відстань чотириста і більше кілометрів від залізничної гілки постачальника до залізничної гілки замовника. Якщо відповідна залізнична колія або під'їзний шлях відсутні, таке перевезення зазвичай є дорожчим, ніж автомобільне транспортування, при цьому більшою є імовірність втрати або пошкодження товарів. До того ж постачальники харчової продукції і такої, що швидко псується, повинні, за ухвалою національних і міжнародних організацій охорони здоров'я, здійснювати транспортування при постійних температурах. Вони можуть вважати такі перевезення недостатньо надійними.
Автомобільний транспорт.
Перевезення автомобільним транспортом більш гнучке, оскільки автомобілі можуть подаватися безпосередньо до місць розташування компаній та їх складів. Це означає, що автомобільний транспорт може перевозити товари від постачальника до замовника без додаткової переробки вантажу при транспортуванні. Більш того, в Європі завдяки існуванню Єдиного європейського ринку швидкість доставки вантажів при цьому, як правило, зростає, а витрати відповідно зменшуються. Після усунення обмежень, які існували при мережі кордонів (до 1993 року водії втрачали в середньому близько 30 відсотків часу на очікування та заповнення документів на кордоні), спостерігається тенденція зростання автомобільних перевезень в Європі. З іншого боку, це спричиняє підвищення інтенсивності руху на дорогах і збільшення шкоди, якої завдають дорожному покриттю важкі вантажні автомобілі. В той же час треба зазначити, що автомобільні перевезення мають певні обмеження - товарні партії не повинні перевищувати, як правило, 20 т.
Повітряний транспорт.
Основні переваги перевезення вантажів повітряним транспортом - швидкість і можливість доставки товарів на великі відстані. Завдяки високій швидкості таке транспортування часто використовується для товарів, які швидко псуються, та при необхідності термінової поставки. Окрім того, якщо компанії шукають можливість зменшення товарних запасів, транспортування повітряним транспортом можна використовувати для поповнення запасів із застосуванням системи "своєчасна доставка". Очікується, що із зростанням міжнародної торгівлі повітряний транспорт буде використовуватися все більш активно. До його основних недоліків можнавіднести високу вартість і необхідність транспортування вантажів в аеропорти та звідти автомобільним транспортом.
У 1996 році Європейська рада повітряних перевізників оприлюднила низку рекомендацій стосовно гарантованого перевезення і часу проходження вантажу. Попри те, що вантажні перевезення складають близько 20 відсотків доходів авіакомпаній, вони досить часто вважаються небажаними об'єктами для інвестування. З-поміж рекомендацій зазнача-лося, що повітряним перевізникам слід зосередити свою увагу на поліпшенні якості послуг, які надаються постачальникам.
Водний транспорт.
Перевезення водним транспортом повільне, але недороге. Транспортування внутрішніми водними шляхами зазвичай використовується для перевезення об'ємних, недорогих товарів, які не належать до таких, що швидко псуються. Це вугілля, руда, зерно, сталь, нафта. Морський водний транспорт перевозить значно більше видів різних товарів. Водному транспорту надається перевага у тих випадках, коли низька вартість у міжнародних міських перевезеннях є важливішою, ніж швидкість, яка забезпечується при використанні повітряного транспорту. Значна частина деяких вантажних перевезень між Європою та країнами Південної і Північної Америки, Південно-Східної Азії здійснюється за допомогою морського транспорту. Водний транспорт, як і повітряний, зазвичай вимагає автомобільних перевезень для транспортування вантажів до вантажного порту та звідти.
Трубопровідний транспорт.
Використання трубопроводів - це надійний і досить деше-вий спосіб транспортування рідини та газів. Однак будівництво трубопроводів вимагає значних капітальних вкладень і часу. Трубопроводи, як правило, використовуються для транспортування природного газу, нафти, хімічних продуктів.
Переробка вантажів.
Під переробкою вантажів розуміють дії з переміщення товару на заводі-виробнику, складах та транспортувальних станціях. Сучасні сховища зазвичай являють собою одноповерхові будови, що дозволяє застосовувати високий рівень автоматизації. В деяких випадках для переробки вантажів використовуються роботи. Зменшення участі людей в розміщенні запасів і підготовці замовлень знизило кількість помилок і підвищило швидкість виконання цих операцій.
Два основних удосконалення в переробці вантажів - це блочна переробка і застосування контейнерів. Блочна переробка ефективна при об'єднанні багатьох упакувань на піддоні, який може переміщатися спеціальним вантажним візком. Контейнеризація полягає в об'єднанні великої кількості виробів (наприклад, запасних частин до автомобілів) в одному великому контейнері. Такий контейнер легко можна переміщувати з одного виду транспорту на інший. Контейнер можна, наприклад, завантажити на автомобіль і перевезти на залізничну станцію, де він буде включений в партію контейнерного вантажу, призначеного для відправлення до вантажного порту. Там контейнер легко перевантажити на корабель для транспортування до місця призначення, яке розташоване на відстані багатьох тисяч кілометрів. Внаслідок того, що при цьому зникає необхідність переробки окремих товарів і вартість їх перевантаження з одного виду транспорту на інший.
Важливим елементом переробки вантажів є якість упакування. Необхідно врахувати не тільки зовнішній вигляд і вартість упакування, але і можливість переупакування із збільшенням кількості товару з метою транспортування. Упакування повинно бути досить міцним, здатним захистити товар при фізичному розподілі від несприятливих впливів.
Список використаної літератури:
1. Амблер Т. Практический маркетинг. - СПб.: Издательство "Питер", 1999. - 400с.
2. Басовский Л.Е. Маркетинг: Курс лекций. - М.: ИНФРА - М, 1999. - 219с.
3. Войчак А.В. Маркетинговий менеджмент: Підручник - К.: КНЕУ, 1998. - 268с.
4. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика. - К.: Вища школа, 1994. - 327с.
5. Голубков Е.П. Маркетинг: стратегии, планы, структуры. - М.: Дело, 1995. - 192с.
6. Джоббер Д. Принципы и практика маркетинга. - М.: Издательский дом "Вильямс", 2000. - 688с.
7. Дихтль Е., Хёршген Х. Практический маркетинг. - М.: Высшая школа, 1995. - 255с.
8. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика. - К.: КНЕУ, 1997. - 160с.
9. Ковалёв А.И., Войленко В.В. Маркетинговый анализ. - М., Центр экономики и маркетинга, 1997. - 176с.
10. Котлер Ф., Армстронг Г., Сондерс Д., Вонг В., Основы маркетинга. - М.; СПб; К.: Издательский дом "Вильямс", 2000. - 1152с.

 
 

Цікаве

Загрузка...