WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова політика розподілу - Реферат

Маркетингова політика розподілу - Реферат

проходження замовлень, дозволяє скоротити час між розміщенням замовлення покупцем і моментом отримання ним товарів. Корисним тут буде комп'ютерний зв'язок між продавцем і відділом, який приймає замовлення. Обмін даними в електронному вигляді дає можливість також зменшити час обробки замовлення за рахунок швидкої перевірки платоспроможності замовника, отримання інформації про наявність запасу відповідного товару, видачі замовлення зі складу, виставлення покупцю рахунку-фактури та оновлення інвентарних даних.
Управління запасами.
Питання про рівень необхідного товарного запасу може стати джерелом конфлікту між менеджером з фінансів і менеджером з маркетингу. Оскільки створення запасів вимагає певних витрат, фінансові менеджери шукають можливості зниження запасів товарів, які зберігаються на складах, до мінімального рівня. Менеджери з маркетингу, знаючи про проблеми, які виникають у замовників внаслідок вичерпання запасів, прагнуть до їх збільшення. В реальній ситуації необхідно знайти компроміс між цими двома протилежними прагненнями, зокрема в зв'язку з тим, що витрати на підтримання запасів збільшуються особливо швидко при наближенні стандартів обслуговування покупців до 100%.
Це означає, що постійне підтримування запасу кожного із товарів, який може бути замовлений покупцем, виявляється зазвичай для компаній, які торгують великою кількістю найменувань товару, неприйнятно дорогим. Одне з можливих вирішень цієї проблеми - поділ товарів на ті, на які є постійний попит, і ті, які обертаються більш повільно. Це правило іноді називають правилом 80:20, оскільки для багатьох компаній 80% збуту припадає на 20% виробів. Потім встановлюється високий стандарт обслуговування замовників для 20% товарів, на які є постійний попит (наприклад, їх наявність на складі протягом 95% часу), і значно нижчий стандарт для товарів, які користуються меншим попитом (наприклад, наявність їх на складі протягом 70% часу).
У зв'язку з цим мусять бути прийняті два рішення щодо створення товарного запасу, сутьяких зводиться до визначення того, скільки і коли необхідно замовляти товарів для поповнення запасів. При зниженні запасу якого-небудь виробу до певного рівня виникає необхідність в поповненні його запасу. За винятком того випадку, коли допускається вичерпування запасу, точка замовлення повинна бути розташована раніше того моменту, коли запас знижується до нуля. Це пов'язано з існуванням часу реалізації замовлення між моментом подання заявки і надходженням товару. Система поповнення запасу за принципом "доставка вчасно" розроблена таким чином, щоб скоротити час проходження заявки. При цьому як точка замовлення (рівень товарного запасу на складі, за яким подається повторне замовлення), так і загальні рівні запасів товару знижуються. Ключем до впровадження системи своєчасного поповнення є надійне забезпечення стислого проміжку часу проходження замовлення - так, щоб товар, який відвантажується для поповнення запасів, надходив незадовго до виникнення в ньому потреби.
Точка замовлення залежить від трьох чинників: усталеності часу проходження замовлення, коливань купівельного попиту, а також стандарту обслуговування покупців. Чим більше змінюється час проходження замовлення між поданням замовлення і отриманням товару, а також чим вищі коливання купівельного попиту, тим вище знаходиться точка замовлення. Це пов'язано з невизначеністю, яка виникає внаслідок таких змін і спричиняє необхідність створення страхового запасу на випадок непередбачено великого часу проходження замовлення чи незвичайно високого купівельного попиту. Чим вищим є стандарт обслуговування покупців, тим вищою буде потреба в страхових запасах і, таким чином, вище буде знаходитись точка замовлення.
Складське господарство.
Управління складським господарством включає всі дії, які необхідні для зберігання товарів від моменту їх виробництва до відвантаження замовнику: поділ великих партій товару на більш дрібні, підбір асортименту товарів для поставки замовникам, зберігання та відвантаження. Склади-сховища призначені для зберігання товарів протягом тривалого часу, в той час як функції регіональних розподільчих центрів полягають в забезпеченні швидкого руху товарів. Торгові посередники використовують регіональні розподільчі центри, коли постачальники транспортують величезні партії товарів, які потім розподіляють на дрібніші і швидко доставляють в пункти кінцевого продажу. Розподільчі центри зазвичай є високоавтоматизованими, рухом товарів керує комп'ютерна система. Комп'ютери зчитують дані замовлень і контролюють роботу вантажних візків, які збирають товари у відповідності із замовленням і перевозять їх до місця відвантаження.
Стратегія складування передбачає визначення розташування і кількості необхідних складів. Один з крайніх випадків - наявність одного великого центрального складу для обслуговування всього ринку. В іншому випадку можливе утримання низки менших складів, які розташовані поблизу місцевих ринків. В Західній Європі усунення торгових бар'єрів між країнами Європейської спільноти знизило час, необхідний для транспортування, і, відповідно, витрати. Ці зміни разом з концентрацією розподілу швидше на регіональному рівні, аніж на рівні конкретної країни, стимулювали тенденцію на утримання меншої кількості більших складів, які за рахунок економії на масштабах дозволяють зменшити витрати.
Транспортування.
Обслуговування замовників, безумовно, залежить від здатності системи фізичного розподілу своєчасно та без пошкоджень забезпечувати транспортування товарів. Ще більше значення своєчасної поставки зростає в умовах групового використання того чи іншого засобу доставки. Отже, вибір режиму транспортування виявляється життєво важливим для успішної реалізації маркетингової стратегії.
Існують п'ять основних видів транспортування: залізничний, автомобільний, повітряний, водний та трубопровідний. Кожний з них відповідає певним сегментам і має свої особливості.
Залізничний транспорт.
Використання залізничного транспорту ефективне при транспортуванні об'ємних вантажів на великі відстані. Залізниці часто використовуються для перевезення вугілля, хімікатів, нафти, машин і механізмів, ємкостей з радіоактивними матеріалами. Проблеми тут полягають у недостатній гнучкості цього виду транспорту. Для багатьох компаній транспортування залізницею означає необхідність використання вантажного автотранспорту при доставці товару на залізничну станцію та отриманні його в місці призначення. Окрім того, для перевезення невеликої кількості товарів використання залізничного транспорту є неекономічним.
Залізничний транспорт завдає навколишньому середовищу меншої шкоди, ніж автомобільний, та ідеально підходить для перевезення великих і постійних партій

 
 

Цікаве

Загрузка...