WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Види, форми та специфіка життєвого циклу товару - Курсова робота

Види, форми та специфіка життєвого циклу товару - Курсова робота

продажу товарів
Зрілість.це етап не лише набагато швидше починається, а і за рахунок великої агітації затримується на певний час. Крім того, об'єм продажу на цьому етапі сильно переважає об'єм продажу товарів без рекламної підтримки. Реклама переконує багатьох ще раз купити.
Насичення.шляхом повідомлення клієнтів можна трошки віддалити цей етап.насичення наступає пізніше фірме удаєтья більше продати товарів і їх запасів на складах.
Спад. На етапі фірми зазвичай не дають рекламі свого товару і знімають товар з ринку. Бачачи постоянне зменшення обсягів збуту фірма зменшує витрати на рекламу тому що, покупці швидше починають купляти інший (часто модифікований товар). Збут падає дуже швидко і фірма лише розпродує залишки товару.
5. КРИТИКА КОНЦЕПЦІЇ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ТОВАРУ
Концепція ЖЦТ допомагає ітерпретирувати динаміку продукту і ринку як інструмент планування ця концепція дозволяє менеджменту компанії виділити основні задачі маркетингу на кожному етапі циклу розробляти альтернативні маркетингові стратегії. Як інструмент контролю концепція ЖЦТ дозволяє оцінити результативність випуску товару в порівнянні з товарами які вироблялись в минулому. Для цілей прогнозування представлена концепція малоефективна оскільки ісорія продажу є дуже різною, а тривалість кожного етапу ЖЦТ коливається в дуже великих рамках.
Теорія ЖЦТ нерідко піддається критиці. Її противники запевняють, що моделі життєвих циклів мають занадто великий різновид форм, а періоди що розглядає концепція ЖЦТ єзанадто великими та різними. Крім того, критики звинувачують поставщиків в тому, що ті часто самі не знають, на якій стадії розвитку знаходиться реалізований ними товар. Накінець, критики запевняють, що схема ЖЦТ являє собою не напрям д-сті "постоянний курс", яким повинен керуватись відділ продажу, а результатом реалізації маркетингової стратегії. Таким чином, аналізуючи свою продукцію на ринку, спеціалісти по маркетингу повинні з обережністю використовувати концепцію життєвого циклу товару.
6.ХАРАКТЕРИСТИКА ТОРГОВОГО ПІДПРИЄМСТВА НТФ "СМЕРІЧКА"
Основною метою , що визначає всі напрямки діяльності навчально-тренувальної фірми, є формування учнів необхідних знань , умінь і навичок у галузі комерційної діяльності на основі використання сучасних технологій навчання.
Така технологія має низку певних переваг:
- наближення до реальної діяльності, коли учні вчаться на власних помилках, не задаючи збитків фірм і;
- постійна робота у команді виховує в учнів колективний дух ;
- учні можуть працювати й тренуватися, набуваючи досвіду в усіх відділах фірми,
- набуті практичні навики дають змогу випускникові безпосередньо розпочати трудову діяльність ;
- ділові зв'язки між імітаційними фірмами різних країн сприяють поглибленому вивченню іноземних мов та їх застосування наприкінці.
НТФ "Смерічка" була створена у вересні 1997 р. НТФ "Смерічка" має функціональну організаційну структуру, створену відповідно до її мети і завдань.
Структура НТФ "Смерічки" :
- відділ секретаріату, канцелярії та кадрів
- відділ продажу та маркетингу ;
- відділ бухгалтерії.
Згідно штатного розпису на НТФ "Смерічці" передбачено наступні посади :
- Виконавчий директор ;
- Головний бухгалтер ;
- Бухгалтер - касир ;
- Керівник відділу секретаріату, канцелярії та кадрів ;
- секретар ;
- Керівник відділу купівлі та складу ;
- Менеджер по забезпеченню ;
- Завідуючий складом ;
- Керівник відділу продажу та маркетингу ;
- Менеджер з реклами ;
- Менеджер з продажу ;
- Маркетолог ;
6.1. АСОРТИМЕНТНА ПОЛІТИКА НТФ "СМЕРІЧКА"
Будь-яке підприємство в тому числі також НТФ "Смерічка" ставить перед собою мету задовільнити потреби споживачів на сучасному ринку отримати прибуток та посісти високі конкурентоспроможні місця.
НТФ "Смерічка" діє за складною маркетинговою системою, на НТФ створені відділи, секретаріату, продажу , відділ купівлі, відділ складу та відділ бухгалтерії,працівники в яких налагоджують зв'язки з партнерами, споживачами.
Кожного робочого тижня на підприємстві проводяться спеціальні конференції на яких вирішуються важливі питання щодо покращення роботи НТФ, та затверджуються цілі та завдання на наступний робочий тиждень. Виносяться питання щодо можливого покращення роботи фірми, внесення змін до асортиментного переліку товарів. Розглядається можливість зміни до маркетингової роботи ва з метою підвищення престижу НТФ "Смерічки", та задоволення потреб споживачів.
НТФ "Смерічка" на ринку реалізує наступні шість видів товарів,що представлені в широкому асортименті:
4.1.1. хутрові вироби
4.1.2. горілчані вироби
4.1.3. обереги
4.1.4. канцтовари
4.1.5. чаї
4.1.6. тури
Для покращення асортиментної політики НТФ "Смерічка", на мою думку слід, ввести товар новинку, найкраще було б це зробити до навчального ярмарку у м.Луцьк який буде проходити незабаром. Також як на мене найнижчим попитом користуються тури, тому обов'язково потрібно провести аналіз попиту і визначити як можна збільшити попит на тури чи краще зняти з надання такого виду послуги.
6.2 РЕАЛІЗАЦІЯ ТОВАРІВ ТА ЇХ ТОВАРООБІГ
Організація і технологія продажу товарів являється важливим об'єктом комерційної та маркетингової діяльності торгового підприємства. Безпосередньо продажу товарів передує маркетинговий етап роботи, пов'язаний з пошуком ринку реалізації конкретних товарів, тобто визначення "ніші" ринку для підприємства (фірми). Ця робота включає глибоке вивчення і дослідження ринкових можливостей шляхом використання цілого комплексу методів вивчення попиту населення, конкурентів, партнерів, коньюктури ринку.
Маркетинговий підхід до реалізації товарів передбачає розробку чотирьох розділів цього процесу:
* самі товари
* ціни товарів
* методи продажу товарів
* методи стимулювання продажу товарів.
До числа основних операцій продажу товарів в торговому підприємстві (фірмі) віднести:
* ознайомлення покупців з товаром, що підлягає реалізації
* формування мотивації вибору товарів
* розрахунок за вибрані товари
6.3 ОСНОВНІ ПОСТАЧАЛЬНИКИ
Перевага повинна надаватися тим постачальникам, що мають найбільше середнє значення оцінки. Більш детальний вибір постачальника може бути під час його відвідування. При цьому виділяють такі питання: якість товарів; можливі фінансові пільги;можливості централізованої доставки товарів тощо
В організації господарських зв'язків велике значення має правильний вибір постачальників товарів. Правильний вибір постачальників в умовах ринку - дуже важка справа, а помилки у їх виборі можуть

 
 

Цікаве

Загрузка...