WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Види, форми та специфіка життєвого циклу товару - Курсова робота

Види, форми та специфіка життєвого циклу товару - Курсова робота

модифікації товару полягає у тому, що товаровиробник може модифікувати характеристики свого виробу (такі, як рівень якості, властивості або зовнішнє оформлення), щоб залучити нових покупців та інтенсифікувати споживання.
Мета стратегіїї покращення якості товару - вдосконалити такі функціональні характеристика товару, як довговічність, надійність, швидкість, смак. Цей підхід ефективний у таких випадках:
* якщо якість товару піддається покращенню;
* коли покупці вірять ствердженням про покращення якості товару;
* якщо достатньо велика кількість покупців хочуть покращенняя якості товару.
Мета стратегії покращення властивостей товару - надати йому нові якості, які зроблять його більш універсальним, безпечним і зручним.
Мета стратегії покращення зовнішнього формлення товару - підвищити привабливість товару.
Модифікація комплексу маркетингу полягає у тому, щоб підприємство, окрім іншого, повинно намагатися стимулювати збут за допомогою одного або декількох елементів комплексу маркетингу. Для залучення нових покупців і переманювання клієнтури конкурентів можна знизити ціну, спробувати розробити більш дійову рекламу, застосувати активні прийомистимулювання збуту (наприклад, укладення пільгових угод з продавцями, випуск купонів, що дають право на невелику скидку з ціни, поширення сувенірів, проведення конкурсів, ярмарок, лотерей). Можна скористатися більш емними ринковими каналами, особливо якщо вони переживають період росту, або запропонувати нові чи вдосконалені види послуг.
На стадіі зрілості виробник у повній мірі використовує методи цінової конкуренції, посилює рекламну діяльність, роблячи акцент на масового покупця-консерватора. Необхідний пошук додаткових ринків для нового товару і нових покупців.
Збереження у своїй номенклатурі товару, що вступив у стадію спаду (старіння), може опинится для підприємства надзвичайно накладним. Такий товар може віднімати надто багато часу: він часто потребує коригування ціни і переоцінки товаро-матеріальних запасів. Вартість його виробництва висока, так як він вимагає і реклами, і уваги продавців, а кошти і сили, можливо, доцільніше було б направити на організацію виробництва нових, більш прибуткових товарів. Сам факт падіння успіху цього товару може викликати у споживачів вагання по відношенню до товаровиробника в цілому.
3.СПОСОБИ ПРОДОВЖЕННЯ ЖЦТ
Значні неприємності можуть очікувати виробника в майбутньому: не будучи своєчасно знятими з виробництва, "старіючі" товари заважають початку енергічних пошуків їх заміни. Такі товари підривають рентабельну діяльність сьогодні і ослаблять позиції виробника в майбутньому.
З урахуванням усіх цих міркувань підприємство повинно приділяти більше уваги своїм товарам, що знаходяться на останньому етапі свого ЖЦТ:
в першу чергу небхідно виявляти товари, що вступили у стадію спаду, за допомогою регулярного аналізу показників їх збуту, частки ринку, рівня витрат і рентабельності. Наступним кроком є пошук варіантів продовження життя товару (мал.2).
Можна спробувати продовжити життя старіючому товару за рахунок інтенсивної реклами, зміни його упаковки, маневрування цін, реорганізації системи збуту.
Можна спиратися на прихильних цьому товару споживачів, допродати товар і "вижати" весь прибуток, що залишився, різко скоротивши затрати на виробництво і збут.
Можна припинити випуск товару, зняти його з продажу. Але не варто поспішати. Спочатку слід знімати з продажу найбільш неходових представників даного товару з метою більш виграшного показу товару, що залишився.
Основні характеристики кожного етапу ЖЦТ і відповідна реакція виробників приведені в таблиці 1.
Облік ЖЦТ дозволяє оцінювати його конкурентноздатність в динаміці, що особливо важливо при розробці товарів-аналогів і принципово нових товарів.
Якщо передбачається почати розробку якого-небудь товару, необхідно насамперед вияснити, на якій стадії життєвого циклу знаходяться його аналоги, вже представлені на ринку. Включаючись у виробництво товару, що вступив у стадію зрілості, можна опинитися на ринку в той момент, коли починається спад попиту на нього.
З другого боку, неправильно визначивши стадію росту товару-аналога, можна упустити можливість збільшення об'єму продажу.
Таких підводних каменів немало, і їх необхідно обходити, правильно враховуючи динаміку і тривалість ЖЦТ.
Не менш серйозною помилкою є ігнорування життєвого циклу при розробці стратегії обновлення асортименту продукції підприємства. Не можна допускати, щоб об'єми продажу, слідуючи геометрії кривої життєвого циклу, значно знижувались. Це означає втрату рентабельності.
Необхідно підтримувати об'єм продажу на певному досить стабільному рівні. Для цього слід забезпечити впровадження і ріст модифікованого або нового товару, розробленого дослідниками до настання спаду вихідного товару. Щоб досягти стабільності продажу, розробку нового
товару необхідно почати ще до того, як попердній товар вступить в стадію зрілості. В інакшому випадку безповоротно будуть упущені час і конкурентноздатність товару.
4.ВПЛИВ РЕКЛАМИ НА ЖЦТ
Так як реклама збільшує попит на свої товари то вона безпосередньо впливає на криві життєвого циклу товару. Використовуючи рекламу та інші методи стимулювання, виробники не лише збільшують об'єми продажу, а тако збільшують тривалість життєвого циклу товарів на ринку. Вплив реклами на концепцію життєвого циклу товару можна графічно зобразити, намалювавши криву життєвого циклу товару без рекламної підтримки, та криву товару, що широко рекламується (рис 12).
Заштрихованою частиною малюнку являється обсях продаж завдяки впливу реклами. Реалізуя ці товари,фірма отримує додатковий прибуток. Правда частина її іде на рекламні витрати.Решта являється додатковим прибутком фірми,яку вона отримує в результаті ведення рекламної підтримки товару
Деформацію кривої життєвого циклу товару можна побачити,вивчивши,зміни довжини кожної стадії і об'єму проданого товару на ній
впровадження. На новій кривой сильно зменшується фаза впровадження товару на ринок.велика к-стьт потенційних покупців швидко дізнаються про новий товаріз реклами і часто роблять першу часто пробну покупку. В випадку якщо товар сподобався споживачу, то він буде робити і повторні покупки.при інтенсивній рекламі твару ця фаза життєвого циклу товару може зменшитися з кількох років до місяців чи навіть тижнів.
Ріст. Ця фаза також зменшується в часі,проте не так сильно, як фаза впровадження за рахунок реклами подавляючи кількість людей дізнаються про товар і роблять свою першу покупку. Тому фаза росту закінчується на великих об'ємах

 
 

Цікаве

Загрузка...