WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Аналіз маркетингової діяльності ТзОВ „Маневр” (кондвироби) - Дипломна робота

Аналіз маркетингової діяльності ТзОВ „Маневр” (кондвироби) - Дипломна робота

не можуть брати участь в анкетуванні (рис. 3.3).
Рис.3.3. Кількість респондентів, які купували кондитерську продукцію фірми ЗАТ "Nestle-Світоч" в ТзОВ "Маневр"
2) 48% опитаних купували, окрім продукції фірми "Світоч", вироби марки "Корона" та "Рошен" (рис. 3.4.). 52% купують тільки продукцію фірми "Світоч".
Рис.3.4. Кількість респондентів, які купували кондитерську продукцію інших виробників
3) 59% респондентів задоволені якістю придбаної продукції, 41% - частково невдоволенні і зовсім не задоволені якістю придбаної продукції (рис.3.5).
Рис.3.5. Задоволення рівнем якості продукції ТзОВ "Маневр"
4) За співвідношенням показників "ціна-якість" продукцію ТзОВ "Маневр" 21% респондентів вважають високоякісною і дорогою, 25% - високоякісною, що реалізується за доступними цінами, 32% - середньої якості за низькими цінами і 22% респондентів відносить її до низькоякісної, що продається за завищеними цінами (рис.3.6).
Рис.3.6. Характеристика кондитерської продукції " ТзОВ "Маневр" за співвідношенням показників "ціна-якість"
5) Для організації-споживачів найважливішим при купівлі кондитерських виробів є ціна продукції -36%, на другому місці важливості є смакові атрибути-25%, далі виробник-20% та вміст натуральних складників -19%.
Рис.3.7. Розподіл респондентів за важливістю відповідних факторів при купівлі кондитерських виробів
6) 72% респондентів є постійними клієнтами ТзОВ "Маневр", 20% - не відносять себе до постійних клієнтів і 8% не можуть визначитися із відповіддю (рис.3.8).
Рис.3.8. Кількість постійних клієнтів ТзОВ "Маневр"
7) Лише 19% опитаних без вагань змінили б постачальника при рості цін на кондитерські вироби ТзОВ "Маневр", 53% респондентів не можуть дати конкретну відповідь на це запитання і 34% не згідні змінити постачальника, що свідчить про їх прихильність до продукції фірми "Світоч" (рис.3.9).
Рис.3.9. Кількість організації-споживачів, що змінили б постачальника
при піднятті цін на кондитерські вироби
8) При піднятті цін на кондитерські вироби менше ніж на 5% лише 1% респондентів згідні змінити постачальника, за умов зростання цін на 5-10% - 3% опитаних споживачів перейдуть до конкурентів, при піднятті цін на 11-20% підприємство втратить 8% споживачів, через зростання цін у межах 21-30%, 27% респондентів змінять постачальника, а при зростанні більше 30% - 36%. І 25% опитаних не змінять постачальника за будь-якого зростання рівня цін (рис.3.10).
Рис.3.10. Кількість респондентів, що згідні змінити постачальника
за різних умов зростання ціни
9) На запитання чи задовольняє Вас рівень обслуговування у ТзОВ "Маневр", то 60% респондентів задоволені, 26%-не зовсім задоволені і 14% не задоволені.
Рис.3.11.Розподіл респондентів за рівнем обслуговування у ТзОВ "Маневр"
10) Респонденти при опитуванні висловили ряд побажань, 36%- побажали зниження ціни, 27%-надання знижок для постійних клієнтів, 20%підвищення оперативності дій і 17%- надання кредиту.
Рис.3.12.Розподіл респондентів за побажаннями у співпраці з ТзОВ "Маневр"
Аналізуючи отримані дані, встановлено що продукція, яку продає ТзОВ "Маневр" є досить відомою на ринку, при цьому організації-споживачі, купуючи дану продукцію, закуповують і продукцію конкурентів.
Що стосується рівня якості продукції, то 59% опитаних, були задоволені рівнем якості, 27% не зовсім задоволені, 14% взагалі не задоволені якістю кондитерської продукції. Це говорить, про те, що якість пропонованих кондитерських виробів падає у зв'язку із зміною власника торгівельної марки "Світоч". При цьому 22% опитаних відносять продукцію "Світоч" до низькоякісної, що продається за завищеними цінами. Оскільки ціна є дуже важливою при виборі кондитерських виробів, 36% респондентів так вважають, і 19% респондентів змінили б постачальника кондитерської продукції при піднятті цін (в межах 21-30%, 27% респондентів замінять постачальника, а при зростанні більше 30% - 36%), відповідно слід змінювати чи корегувати цінову діяльність і фірми "Світоч" і ТзОВ "Маневр".
Що стосується обслуговування клієнтів, то майже 40% не зовсім задоволені ним, 20% опитаних бажають підвищення оперативності дій, 27%-надання знижок для постійних клієнтів, 36%- побажали зниження ціни.
Рекомендації, які були внесені для удосконалення маркетингової інформаційної системи ТзОВ "Маневр" охоплювали такі пункти:
1. побудова бази даних, яка містила б всю інформацію про конкурентів, товари, ціни, споживачів. Формували б цю базу бухгалтерія, відділ "Nestle-Світоч", торговий відділ, відділ транспортування та складування продукції та супервайзер;
2.врахування факторів маркетингового середовища при побудові бази даних;
3.дослідження поведінки організації-споживачів при купівлі кондитерської продукції.
ВИСНОВКИ
Вірогідна інформація, що якісно зібрана, дозволяє підприємству набувати конкурентних переваг, знижувати фінансовий ризик та небезпеку, визначати відношення споживача до себе, аналізувати зовнішнє середовище, вдосконалювати стратегію, підвищувати довіру до ринків, отримувати підтримку в рішеннях, оцінювати свою діяльність.
Саме тому функціонування маркетингової інформаційної системи на підприємстві є таким важливим чинником успіху на ринку. Тому в 1 розділі дипломної роботи проаналізовано фактори маркетингового середовища, які впливають на функціонування МІС, складові маркетингової інформаційної системи та детально розглянуто проведення маркетингового дослідження з метою збору необхідної інформації.
В 2 розділі роботи було досліджено ринок кондитерських виробів. Визначено структуру ринку кондитерських виробів в Україні за 2004-2005 рр, сезонність у кондитерській галузі України, означено експорт та імпорт цієї галузі.
Також в цьому розділі проаналізовано господарську діяльність ТзОВ "Маневр",встановлено що основним видом діяльності підприємства є дистрибуційна діяльність. Товариство успішно функціонує на ринку продовольчих товарів Івано-Франківської області. ТзОВ "Маневр" є дистриб'ютором ЗАТ "Nestle-Світоч" та ЗАТ "Чумак", тобто здійснює збут їх продукції від їх імені, але за власний рахунок. Для реалізації продукції цих виробників керівництвом товариства відкрито мережу магазинів (4 магазини), що забезпечило позитивні результати господарської діяльності ТзОВ "Маневр",оскільки чистий дохід у 2005 році зріс на 5907 тис.грн. або 18,43% при зростанні виробничої собівартості реалізованої продукції, витрат на збут на 16,33% та 93,4% відповідно, що забезпечило збільшення чистого прибутку на 23,64 % у порівнянні з 2006р., в якому чистий дохід зріс на 7477,5 тис.грн. або 19,35% при зростанні виробничої собівартості реалізованої продукції, витрат на збут на 17,98% та 13,43% відповідно, що забезпечило збільшення чистого прибутку майже вдвічі. Ці дані свідчать про стабільний розвиток даного товариства, але для закріплення своїх позицій, забезпечення збільшення обсягів збуту продукції та прийняття ефективних управлінських рішень необхідно постійно проводити маркетингові

 
 

Цікаве

Загрузка...