WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Аналіз маркетингової діяльності ТзОВ „Маневр” (кондвироби) - Дипломна робота

Аналіз маркетингової діяльності ТзОВ „Маневр” (кондвироби) - Дипломна робота

УДОСКОНАЛЕННЯ МАРКЕТИНГОВОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ТЗОВ "МАНЕВР"
3.1.Рекомендації щодо покращання маркетингової інформаційної системи ТзОВ "Маневр"
Маркетингова інформаційна система ТзОВ "Маневр" є недосконалою. Оскільки, інформація, яка є на фірмі розпорошена, частково знаходиться (внутрішня звітність) у бухгалтерії, відділі транспортування та складування продукції та в торговому відділі, частково (зовнішня інформація) у відділі "Nestle-Світоч" (табл.3.1.). Маркетингових досліджень підприємство не проводило, і повний аналіз маркетингового середовища не здійснювало.
Таблиця 3.1.
Обмін маркетинговою інформацією на ТзОВ "Маневр"
№ Вид інформації Відповідальний за збір інформації Доступ до інформації
1 Фінанси фірми, витрати обертання і прибуток бухгалтерія директор
2 Чисельність і склад працівників, оплата, праці, продуктивність праці відділ кадрів, бухгалтерія директор
3 Оптовий і роздрібний продаж продуктів відділ "Nestle-Світоч", торговий відділ бухгалтерія, директор
4 Товарні запаси відділ транспортування та складування продукції відділ "Nestle-Світоч"
5 Інформація про ціни бухгалтерія відділ "Nestle-Світоч"
6 Інформація про організації-споживачів відділ "Nestle-Світоч" директор, бухгалтерія
7 Регiональнi особливостi стану кондитерського ринку відділ "Nestle-Світоч" директор
8 Загальна інформація про конкурентів відділ "Nestle-Світоч" директор
9 Інформація про діяльність фірми "Світоч" супервайзер директор, відділ "Nestle-Світоч"
З метою удосконалення маркетингової інформаційної системи, підприємству слід створити базу даних, яка б містила інформацію про ціни, товари, конкурентів, споживачів. Така база даних формувалася б за допомогою інформації, яку б надавали бухгалтерія, відділ "Nestle-Світоч", торговий відділ, відділ транспортування та складування продукції та супервайзер.
Рис.3.1.Обєднання інформації з метою створення бази даних
Нову отриману інформацію кожен з відділів направляв у базу даних під окремим паролем, для того, щоб унеможливлювати доступ до конфіденційної інформації. Оперувати ж конфіденційної інформацією мали змогу лише окремі особи, яким керівництво довіряло.
Окрім цього, підприємству слід активізувати свою роботу по збору зовнішньої інформації. Збирати зовнішню поточну маркетингову інформацію можна читаючи книги, газети і спеціалізовані видання, проводячи бесіди з клієнтами, посередниками, й іншими особами, що не відносяться до штатних робітників фірми, а також обмінюючись даними з іншими керівниками і співробітниками самої фірми.
Як свідчать дослідження, з відкритої преси можна одержати до 40% інформації, необхідної для успішного управління сучасним бізнесом. Книги містять інформацію узагальненого характеру - результат аналізу, суму загальноприйнятих положень. Така інформація корисна для прийняття стратегічних рішень. Що стосується наукових часописів, то вони можуть допомогти при вирішенні окремих проблем: технологічних, економічних, організаційних тощо. Газетна і журнальна інформація має найвищу оперативність. Проте викладені в періодичній пресі факти, як правило, не можуть бути використані для прийняття оперативних і тактичних рішень, оскільки потребують додаткового аналізу, переосмислення.
Добре організовані фірми приймають додаткові заходи, щоб підвищити якість і збільшити кількість зовнішньої поточної інформації що збирається. По-перше, вони навчають і заохочують своїх продавців фіксувати події, що відбуваються, і повідомляти про них. Адже торгові агенти - це "очі і вуха" фірми. Вони знаходяться у винятково вигідному положенні для збору зведень, яких не отримаєш ніякими іншими методами.
По-друге, потрібно заохочувати роздрібних торговців і інших своїх союзників передавати важливі зведення. У деяких фірмах спеціально призначають спеціалістів, відповідальних за збір зовнішньої поточної маркетингової інформації. Зокрема, фірми висилають на місця так названих покупців, що стежать за персоналом магазинів.
Про конкурентів можна багато чого дізнатися:
а) купляючи їхні товари;
б) відвідуючи "дні відкритих дверей" і спеціалізовані виставки;
в) читаючи що публікується ними у звіти і будучи присутнім на зборах акціонерів;
г) проводячи бесіду з колишніми і теперішніми службовцями конкуруючих організацій, їхніми ділерами, дистриб'юторами, постачальниками, і агентами;
д) збираючи їхню рекламу;
е) читаючи газети і документи фахових асоціацій.
По-третє, можна купити зведення в сторонніх постачальників зовнішньої поточної інформації. Для одержання підбірок реклами конкурентів, зведень про їхні витрати на рекламу і застосовувані ними засоби реклами.
Достовірним методом збирання інформації є опитування (інтерв'ю), що проводяться методом анкетування, та його проведення для ТзОВ "Маневр" буде не під силу, оскільки не має кваліфікованого персоналу, а якщо замовляти проведення маркетингових досліджень у агенства то немає відповідних коштів. Для ТзОВ є два шляхи вирішення цієї проблеми, перший шлях - це співпраця з фірмою "Світоч", оскільки остання буде зацікавлена в проведенні такого дослідження. Другий шлях - фірма може звернутися з проханням планувати і провести таке розслідування до студентів або викладачів місцевого навчального закладу.
У сферу маркетингового дослідження на рівні фірми входять аналіз її мікро- і макросреди, контроль за виконанням маркетингових заходів, характеристика їхньої ефективності й інші завдання. Маркетингове дослідження націлене на інформаційно-аналітичне обґрунтування пошуку і вибору оптимальних рішень, завоювання й освоєння нових ринків збуту, здійснення програм модернізації і диверсифікації виробництва і торгівлі, оптимізації товарообігу, удосконалювання форм обслуговування споживачів. Маркетингове дослідження покликане дати прогнозно-інформаційну базу для стратегічного планування маркетингу й інформаційної підтримки гнучкого оперативного управління маркетинговими заходами і маркетинговим контролінгом.
Побудова бази даних ТзОВ "Маневр" за допомогою внутрішньої, зовнішньої інформації, проведеного дослідження та аналітичної системи наведена на рис.3.2.
Звичайно, отримавши великий обсяг інформації слід її проаналізувати за допомогою сучасних методик статистичного опрацювання інформації, що дозволяють найбільш повно розкрити взаємозв'язки в рамках підбору даних і встановити ступінь їхньої статистичної надійності. Ці методики дозволяють керівництву одержувати відповіді на питання типу:
- Що являють собою основні перемінні, що роблять вплив на збут, і яка значимість кожної із них?
- Що відбудеться зі збутом, якщо ціну товару підняти на 10%, а витрати на рекламу - на 20%?
- Які риси є найбільше ймовірними показниками того, що дані споживачі будуть купувати марочний товар, а не товар конкурента?
- По яким перемінним найкраще сегментувати ринок, і скільки його сегментів існує?
Рис. 3.2.Створення бази даних за допомогою складових МІС
Метою створення бази даних полягає в тому, щоб

 
 

Цікаве

Загрузка...