WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Аналіз маркетингової діяльності ПП "Діоніс" на ринку електротоварів - Дипломна робота

Аналіз маркетингової діяльності ПП "Діоніс" на ринку електротоварів - Дипломна робота

все неможливо.
Водночас специфіка магазину передбачає наявність всього товару на вітрині, оскільки в роздрібній торгівлі продавати товар за каталогами неможливо. Покупець хоче не тільки дізнатися про технічні якості товару, а й наочно його побачити, потримати в руках. У таких умовах іноді можна зекономити торгову площу, виклавши на прилавок не всі види певного товару, а два його різновиди, зазначивши, що у продажу є вся "лінійка". Втім, такий прийом не принесе користі в разі обмеження на вітрині кольорової гами товару. Наприклад, якщо покласти поряд білий та чорний вимикач і зазначити, що в продажу є такі самі всіх кольорів, їх не купуватимуть.
Наявність у спецмагазинах електрики широкого асортименту товару, у функціях і технічних характеристиках якого не завжди обізнані навіть фахівці, робить необхідною наявність консультантів. Тому що електрообладнання - це товар, пов'язаний з небезпекою, і до його продажу треба ставитися відповідально. Тому існує така необхідність, щоб в кожному магазині працювали два-три консультанти, які не лише розповідають покупцям про той чи інший товар, а й радять, який саме прилад треба використовувати в різних ситуаціях.
Консультант має бути обізнаний у всьому, що стосується електрики. Для магазину електротехнічної продукції кваліфікація продавця-консультанта є не менш важливим чинником успіху, ніж асортимент, торгова площа чи оформлення магазину.
За словами операторів ринку, розміщення спеціалізованого магазину не відіграє суттєвої ролі у його відвідуванні покупцями. Водночас магазин електротоварів може використовувати різні прийоми заохочення покупців, які використовують і магазини іншої спеціалізації. Зокрема, тут можуть застосовуватися такі методи, як знижки для постійних клієнтів або покупців, які придбали товар на значну суму. Однак зловживати тут не слід, оскільки дешева продукція у споживача асоціюється з невисокою якістю.
Утім, найважливішим моментом у завоюванні клієнтів для магазину електрики стає формування позитивного іміджу. Магазин повинен отримати довіру покупця завдяки якості товару й наявності відповідного сервісу. Реклама тут не дає результату. Успіх досягається лише іміджевим складником. Адже коли покупець, можливо, і завдяки рекламі, приходить до магазину й виявляє недостатню якість товару або обслуговування, він сюди більше не прийде.
2. Які характеристики товару сприяють його успіху на ринку?
Кожна сім'я здійснюючи ремонт квартири, чи це капітальний чи звичайний, власноруч чи замовляючи професіоналів, потребує відповідних інструментів та засобів, а після того як ремонт зроблений потребує нові освітлювальні прилади, нові електротовари тощо. Оскільки в Україні, на сьогоднішній день, дуже популярним є здійснювати євроремонти, а ще особливо коли відбувається повальне будівництво нових житлових комплексів, успіх електротоварів є забезпечений.
3. Яка структура галузі
Структура галузі - це сукупність технологічних та економічних факторів, які визначають характер і гостроту конкуренції галузі. Існують такі основні сили, за допомогою яких визначається стан конкуренції на ринку:
Постачальники допомагають підприємству формувати асортимент товарів, підтримання яких у відповідних кількостях є необхідною умовою безперервної роботи підприємства.
Основними постачальниками є:
ў Інструмент - с. Ульниця Закарпатська обл.;
ў ТзОВ "Інтерсервіс", м. Івано-франківськ;
ў ТзОВ "Тріада", м. Коломия;
ў фірма "Ланквітцер", м. Коломия;
ў КП "Меткабель, м. Коломия.
Постачальники мають великий вплив на ефективність діяльності підприємства, це спричинено їх можливістю підвищити ціни на свою продукцію чи обмежити кількість поставок. Потужні постачальники таким способом можуть впливати на рентабельність дій клієнтів. Постачальники у даній галузі мають велику силу через те, що їх продукція є важливим засобом виробництва, її неможливо замінити іншою.
Для зменшення загрози тиску з боку постачальників ПП "Діоніс" намагається встановлювати із своїми постачальниками партнерські стосунки.
Покупці певним чином можуть впливати на діяльність ПП "Діоніс". Вони можуть впливати на рентабельність, змушуючи зменшувати ціну, вимагати широкого кола послуг, сприятливих умов платежу тощо. Така загроза тиску з боку споживачів існує, оскільки:
ў основними споживачами є споживачі та організації-споживачі міста Коломиї та приближніх сіл і містечок;
ў якщо умови продажу не задовольняють клієнтів, то вони можуть звернутись до інших магазинів та супермаркетів.
Основними конкурентами для ПП "Діоніс" в місті Коломия є:
ў магазин "Фокстрот", пр. Грушевського, 12;
ў магазин "Технодім", вул. Валова, 19/2;
ў магазин "Епіцентр", вул. Мазепи, 136;
ў "Каскад-карпати", вул. Винниченка, 1 а;
ў Магазин "Ренесанс", вул. Винниченка №1в;
ў Магазин "Майстер", пр. Відродження №12/9 а;
У ПП "Діоніс" є ряд переваг перед конкурентами:
ў нижчі ціни на продукцію при збереженні того ж рівня якості, що і у конкурентів;
ў кваліфіковані поради консультантів-продавців;
ў проведення монтажних, шеф-монтажних та пусконаладжувальних робіт;
ў надання автотранспортних послуг;
ў значно менше затрачання часу на пошук необхідного товару;
Існують також недоліки підприємства перед конкурентами:
ў у конкурентів, особливо в такихмагазинах як "Технодім" та "Епіцентр", широкий асортимент продукції;
ў вигідне географічне розташування.
До товарів-замінників відносяться ті товари, які виконують ту саму функцію для групи споживачів, але які базуються на іншій технології.
ПП "Діоніс" постійно слідкує за появою новинок чи товарів -субститутів в даній галузі, проводячи аналіз роботи цих товарів у співвідношенні "ціна -якість", вирішує чи варто продавати ці товари.
Нинішня мода на товари електрики така сама, як на взуття чи одяг. І це не дивно, адже якщо раніше, наприклад, італійські фабрики міняли номенклатуру продукції раз на 3-5 років, то тепер - двічі на рік. Відтак сьогодні, якщо протягом 4-6 місяців такий товар не продано, він втратить властивості модного і його доведеться реалізовувати зі знижками.
ПП "Діоніс" функціонує на ринку в оточенні контактних аудиторій різних типів, котрі можуть як сприяти, так і перешкоджати діяльності підприємства, до них належать:
ў внутрішні контактні аудиторії (хороша, позитивна атмосфера в колективі сприяє активній ефективній роботі, злагодженню дій усіх працюючих ПП "Діоніс");
ў контактні аудиторії державних закладів (контролюють та регулюють діяльність ПП "Діоніс" відповідно до законів та нормативно- законодавчих актів);
ў місцеві контактні аудиторії та широка громадськість м. Коломиї (спостерігають за діяльністю ПП "Діоніс" та здатні втручатися в його роботу, якщо фірма певними вчинками шкодить благоустрою міста);
ў контактні аудиторії засобів інформації (допомагають підприємству в інформуванні споживачів про діяльність ПП "Діоніс").
Позитивне ставлення передається від однієї контактної аудиторії до іншої, що допомагає створити сприятливу атмосферу для діяльності підприємства на ринку.
4. Які вхідні та вихідні бар'єри?
Вхідні

 
 

Цікаве

Загрузка...