WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Аналіз маркетингової діяльності ПП "Діоніс" на ринку електротоварів - Дипломна робота

Аналіз маркетингової діяльності ПП "Діоніс" на ринку електротоварів - Дипломна робота

діяльності;
-етика міжособових стосунків.
Основним видом діяльності підприємства "Діоніс" - дрібно-гуртова та роздрібна торгівля електротоварами та супутніми товарами, асортиментний перелік, яких сягає понад 13 груп товарів, 700 найменувань.
Підприємство розвиває торгівельну мережу магазинів, на сьогоднішній день їх кількість становить три, які знаходяться в місті Коломия. Підприємству належать загально-товарні склади площею 200 кв. м. для зберігання продукції, транспортні засоби для перевезення продукції.
Отже, на сьогоднішній день структуру ПП "Діоніс " можна описати наступним чином:
- м. Коломия вул. Січових Стрільців 58б - юридична адреса підприємства, де підприємство орендує приміщення для управлінського та комерційного персоналу, складу, магазину №1, транспортної служби;
- м. Коломия вул. Л. Українки 15а- оренда приміщення під магазин №2;
- м. Коломия вул. Широка 34 - оренда приміщення під магазин №3.
Організаційна структура підприємства є централізованою.
На даний час підприємство налічує близько 30 працівників, із них 5 - управлінський персонал; 2-працівники бухгалтерії, 23 - продавці, обслуговуючий персонал, водії та сторожі.
Управлінську структуру формують: директор, йому прямо підпорядковуються виконавчий директор, головний бухгалтер. Директори (менеджери) магазинів підпорядковуються виконавчому директорові (рис.2.1).
До компетенції виконавчого директора входить:
затвердження внутрішнього розпорядку та системи оплати праці;
керування господарською діяльністю фірми;
представлення фірми у всіх установах та організаціях;
розпорядження майном фірми;
укладання угод та видання доручень;
відкриття в банку рахунків;
прийняття та звільнення працівників.
Рис.2.1. Організаційна структура ПП "Діоніс"
В його функції входить не тільки загальне керівництво, але й пошук постачальників, розробка рекламної стратегії, пошук можливостей розширення діяльності тощо.
Директори магазинів відповідають за діяльність магазинів і подають виконавчому директору пропозиції щодо їх функціонування. В їх підпорядкуванні є продавці, обслуговуючий персонал. Окрім того, директори магазинів співпрацюють із завідувачем складом, в обов'язки якого входить наявність на складі необхідних товарів у тих обсягах, які замовляють споживачі (чи згідно партнерських угод), а також вчасне поповнення асортименту. Він контролює роботу робочих складу.
В обв'язки головного бухгалтера входить ведення всієї бухгалтерської документації як загалом по підприємству, так і по мережі магазинів "Діоніс". Бухгалтерія разом із виконавчим директором розробляють загальну цінову політику фірми.
Отже, як видно, на підприємстві маркетингова служба відсутня. Багато маркетингових функцій бере на себе виконавчий директор, інші деякі функції виконують директори магазинів. Це призводить до розпорошеності зусиль, направлених на маркетинг, що знижує його ефективність. З розвитком ринку було б доцільно створити маркетингову службу для дослідження ринкової ситуації, вивчення конкурентів на ринку, створення баз даних про виробників, постачальників.
Розвиток торгівельної мережі є стратегічним напрямком діяльності підприємства, так як саме в районах центрах "Діоніс" здатний конкурувати і має перспективи для розширення ринку збуту, ідучи до кінцевого споживача - роздрібних торгових точок в невеликих містах Івано-Франківської області. Керівництво підприємства пішло шляхом надання магазинам більшої самостійності в комерційній діяльності. Вони отримують від підприємства знижки в розмірі від 1 до 5 % на цілий ряд товарів, магазини в повній мірі користуються таким механізмом, здійснюючи регулювання цін. Головне для них - це збільшення асортименту, вивчення цін конкурентів і швидке реагування на них, пошук нових покупців, активний продаж, доставка товарів на замовлення транспортом магазинів.
Дослідження логіки галузі підприємства "Діоніс" проводиться за допомогою п'яти наступних питань:
1. Яка структура потреби, що породжує попит у даній галузі?
Підприємство "Діоніс" належить до підприємств роздрібної торгівлі, які продають населенню електротовари та супутні товари.
Попри те, що відкриття магазину електротоварів потребує суттєвих інвестицій, такий бізнес залишається перспективним.
На сьогодні українські магазини, що реалізують електротовари, умовно можна поділити на такі категорії:
1) загальногосподарські (крім електрики продають також інші будівельні товари);
2) вузькоспеціалізовані (продають електротовари, що не потребують спеціальних знань для їх інсталяції);
3) широкоспеціалізовані (де можна придбати весь спектр електротоварів - від вимикача до кабельної продукції);
4) будівельні супермаркети, де зазвичай є відділи електротоварів;
5) магазини-склади.
Рис. 2.2. Різновиди магазинів електротоварів
З одного боку, перспектива госпмагів та базарної торгівлі дещо сумнівна. З іншого - в Україні поки що немає спеціалізованих супермаркетів, які реалізовували б виключно електротовари. Оператори ринку, які займалися імпортом і оптовим продажем електрики, останнім часом зосереджують увагу на дрібнооптовій та роздрібній торгівлі через спеціалізовані магазини. Водночас, як зазначають оператори, нині на ринку є вільне місце для роботи нових спеціалізованих магазинів електрики.
На сьогодні в Україні представлено досить широкий асортимент товарів різної ціни та якості і вітчизняних виробників, і лідерів світового ринку. Цю продукцію умовно можна поділити на кілька категорій. Наприклад,такий товар, як розетки чи вимикачі, є таких категорій:
1) за ціною від 2 до 4 грн - товар вітчизняних виробників;
2) 5-10 грн - низка турецьких виробників;
3) до 20 грн - польська, хорватська, словацька продукція;
4) понад 20 грн - німецька, зокрема "ABB", Siemens, французька, італійська тощо.
Дешева продукція підходить швидше для базарної торгівлі, тоді як ассортимент спеціалізованого магазину - продукція середнього й високого цінових сегментів. На дешевому товарі багато не заробиш, оскільки, щоб отримати з нього прибуток, треба мати дуже великий оборот. Крім того, за ціною стоїть і відповідна якість товару, а покупець іде до магазину, сподіваючись на якісний і легальний товар.
Водночас оператори ринку зазначають, що сьогодні можна натрапити на продукцію, яка за документами ніби й відповідає всім нормам, але насправді її якість сумнівна. Зокрема, бувають випадки, коли в жилки кабельно-провідникової продукції не докладають метал. Також тут слід звертати увагу не лише на якість товару як таку, а й на її відповідність вітчизняним стандартам. Зазвичай більшість продукції, що реалізується на базарах, не відповідає вимогам нормативних документів. Причина в тому, що ця продукція могла бути виготовлена в інших країнах, де діють інші норми.
З одного боку, для ефективного продажу магазин електротоварів має запропонувати покупцю широкий асортимент товару. Ідеться не лише про ту чи іншу категорію продукції або її цінові сегменти, а й про види певного товару, що різняться потужністю, на яку вони розраховані, формою, кольором тощо. З іншого боку, запропонувати

 
 

Цікаве

Загрузка...