WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

ДП "Пантера"
ДП "Пантера" було створено в 2001 році. В мальовничому містечку Коломия. Коломия -чарівний куточок природного ландшафту Прикарпаття, важливий духовний , культурно-мистецький, торгівельний і господарський центр краю з багатою іславною історією , що і сьогодні приваблює дослідників та митців із всієї України та зарубіжжя.
Економічно-господарський комплекс міста змінює свої орієнтації на розвиток малого та середнього підприємства , підприємств переробної , харчової та легкої промисловості з виробництва товарів повсякденного вжитку.
Коломия, як і Прикарпаття загалом, в найближчій перспективі розвиватиметься як відпочинкова, туристична зона. Саме це і визначатиме розвиток її економіки. Приваблюючими для туристів зі всього світу є вже сьогодні унікальні за колекціями Музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, музей писанки, оновлений історико-культурний центр міста, наявність обладнаного за європейськими стандартами і зручностями готелю "Писанка".
Коломийщина -своєрідний, неповторний куточок української землі, в якому злилися воєдино Покуття і Гуцульщина, який породив, викохав та благословив людей , що причетні до боротьби за незалежність, державність, національну свідомість та самобутність українців. Коломийщина розташована на південному сході Івано-Франківської області. Завдяки неоднорідності свого рельєфу-це один із наймальовничіших теренів України , який розкинувся на площі 1026 кв.м.
В урочищі Княждвір знаходиться унікальний Тисовий заповідник, який займає 208 гектарів і є найбільшим у Європі.
Сьогодні в районі, де впроваджуються нові форми господарювання в аграрно-промисловому комплексі, селянин став повновладним господарем землі, розвивається приватне підприємництво, туризм, народні промисли.Надра району багаті на природний газ, нафту, сірку, торф, джерела мінеральної води. Тут проживає понад 106 тис. Жителів, 99,5% з яких-українці.Є також росіяни , поляки, білоруси й представники інших національностей.
Земні надра та вигідне стратегічне розташування району повинні зацікавити потенційних інвесторів, які побачать тут не тільки виробничі, культурні та бюджетні організації, але й висококваліфіковані кадри.
Збільшення потужностей підприємства проходило таким чином:
2005 рік -900 тисяч продукції;
2006рік-1090 продукції;
2007рік - близько 1350 продукції.
Приватне підприємство створено шляхом об'єднання майна співвласників, придбаного за рахунок особистих майнових сертифікатів, власних коштів та персоніфікованого майна організацій орендарів. Приватне підприємство було створене з метою підвищення зацікавленості його працівників у кінцевих результатах праці, в максималізації доходу працівників шляхом перетворення їх у співвласників засобів виробництва і отримання доходу від його вкладу у майні приватного підприємства. Предметом діяльності ДП є:
- виробництво панчішних виробів масового вжитку; здійснення виробничих видатків побутового обслуговування;
- оптова торгівля продукцією власного виробництва та інших виробників;
- зовнішня торгівля;
- надання послуг медико-лікувального характеру та ін.
Щоденне керівництво підприємством здійснює Голова правління, який є одночасно і директором ДП. Голова правління обирається зборами уповноваженими на три роки і несе відповідальність за дотримання вимог Статуту.
Життєдіяльність підприємства - це життєдіяльність всього міста Коломия. Прибуток підприємства невеликий. Тому основне завдання керівництва підприємства- зробити все можливе, щоб на ринку, як на внутрішньому, так і на зовнішньому, продукція не затримувалася. Щоб сьогодні панчохи купляли так, як купляють закордонні, необхідно орієнтуватись на якість і на вартість, що зробити нелегко, але можливо. В цьому велика роль відводиться роботі служби маркетингу на підприємстві.
2.2 Економічний аналіз виробничої і фінансової діяльності на підприємстві
Фінансовий стан колективного підприємства ДП"Пантера " знаходиться в залежності від виконання виробничого плану. Так як його невиконання, наприклад, потягне за собою підвищення собівартості продукції, зменшення реалізації та прибутку, а значить і погіршення фінансового стану , а фінансовий стан, в свою чергу впливає на виробничо-фінансову діяльність підприємства. Якщо ж на підприємстві виникнуть фінансові труднощі, то воно не в змозі здійснювати невідкладні затрати, своєчасно розраховуватися з постачальниками, отримувати матеріали та інше.
Для того, щоб зробити оцінку господарської діяльності підприємства, виконання плану, виявити позитивні і негативні фактори, що впливають на роботу підприємства, визначити можливості підприємства проводять аналіз виробничої та фінансової діяльності нашого підприємства. Даний аналіз пов'язаний з обробкою обширної інформації, яка характеризує самі різноманітні аспекти функціонування підприємства. Частіше всього ці дані зосереджені в документах бухгалтерської звітності, облікових відомостях, балансах. Аналіз фінансового стану, що здійснюється на основі цих даних, дозволять визначити тенденції його розвитку, дати комплексну оцінку комерційної діяльності підприємства. Він служить зв'язком між обгрунтуванням управлінських рішень і власне виробничою діяльністю підприємства.
Фінансовий аналіз, який буде проведений, включатиме два основоположних і взаємопов'язаних аспекти: аналіз фінансового стану підприємства та аналіз фінансових результатів. Отже, джерелами інформації, що використовується в даній роботі є: баланс підприємства, звіт про фінансові результати та їх використання, звіт про затрати на виробництво продукції, робіт та послуг та інші.
Економічний аналіз господарської діяльності проводиться за 3 роки: з 2005 по 1.04.2007рр. За останній рік випуск товарів народного споживання по ДП "Пантера" значно збільшився, а тому і зросла товарна продукція в діючих оптових цінах. В наступній таблиці буде показаний основний асортимент ДП " Пантера " та виробництво основних видів промислової продукції.
Таблиця 2.1 - Виробництво основних видів промислової продукції ДП"Пантера "
Види продукції, що виробляється підприємством Один. вим. 2005р. 2006р. 2007р. 2007р. % до 2006р.
Колготи Т.шт. 400,2 721 836,4 1,16
Носки Т.шт. 801,6 820,6 1000,8 1,22
Підколінки Т.шт. 598,2 638,4 862,8 1,35
Всього Т.шт. 1800 2180 2700 1,24
Таким чином, виробництво основних видів продукції у 2007 році збільшилося у порівнянні з 2006 роком на 2,4%. Внаслідок цього збільшився випуск у оптових та вільновідпускних цінах (див. табл. 2).
Таблиця 2.2 - Динаміка виробництва продукції [тис.грн.]
Основні показники 2005р. 2006р. 2007р. 2007р. в % до 2006р.
Товари народного споживання 25298,8 29446,2 10558,6 143,4
Послуги 240,6 310,2 842 271,4
Вартість продукції, робіт та послуг 2947,4 36927,6 41476 112,3
Випуск продукції в натуральному виразі 31735 32439,6 37030,2 114,2
Отже, випуск товарів

 
 

Цікаве

Загрузка...