WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

економічному житті суспільства. Якщо узагальнити і згрупувати всі видимаркетингової діяльності, то серед них можна виділити два основних:
- маркетинг, який спрямований на продукт, вибір або послугу;
- маркетинг, спрямований на споживача.
Ці види можна комбінувати. Для їх оптимального використання необхідна належна нормативно-правова база. До законів, що безпосередньо регламентують маркетингову діяльність, можна віднести закони України "Про створення Українського державного науково-дослідного інституту маркетингу та зовнішньоекономічної інформації" та "Про рекламу". Закон України "Про рекламу" визначає основні засади рекламної діяльності в Україні, регулює правові відносини, що виникають у процесі створення, розповсюдження та одержання реклами. Рекламна політика - це особлива форма пропаганди споживчих властивостей товару та корисного ефекту послуг. Вона інформує, переконує, нагадує, зацікавлює. Контроль за дотриманням законодавства про рекламу покладено на Державний комітет України у справах захисту споживачів, Антимонопольний комітет. Закони, що обумовлюють маркетингову і регламентують підприємницьку діяльність в Україні, доцільно згрупувати за такими напрямами: закони, що протидіють недобросовісній конкуренції; захищають права споживачів; регулюють відносини між підприємцями та суспільством.
До першої групи можна віднести в першу чергу Основний Закон - Конституція України (ст.42), закони України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції в підприємницькій діяльності", "Про захист від недобросовісної конкуренції".
До другої групи законів можна віднести знову ж таки ст.42 Конституції України і Закон України "Про захист прав споживача", "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про захист споживача"", а також ряд нормативних актів Державного Комітету України у справах захисту споживачів. Ці закони і нормативні акти дають можливість простежити, наскільки ефективна система маркетингу у задоволенні потреб споживачів. До третьої групи можна віднести Закон України "Про охорону навколишнього середовища", який акцентує увагу на проблемах впливу маркетингу на навколишнє середовище та витратах, пов'язаних з цим. Метою маркетингу є не лише максимальне зростання споживання на основі підвищення певного рівня якості товарів та послуг, але й, в першу чергу, охорона навколишнього середовища. Закони цієї групи спрямовані на здійснення принципів екологічної безпеки в усіх галузях За своїм змістом ці закони, в цілому, відповідають світовим стандартам, але вони є недостатньо дієвими через ряд причин.
По-перше, ці закони або ігноруються, або здійснюються вибірково і непослідовно внаслідок слабкості державної влади і виконавчої дисципліни. По-друге, хоча маркетинг і визнаний як вид діяльності, але юридично він ще не має належної підтримки, яка б могла захищати інтереси споживача та інтереси підприємця. По-третє, вітчизняне законодавство вимагає дальшої структуризації й доповнення новими нормативними актами, що визнані у світовій практиці. По-четверте, закони і законодавчі акти, які обумовлюють або регулюють підприємницьку діяльність, змінювались так швидко, що більшість підприємців не змогла адаптуватись і змушена була відмовитись від власних задумів. На жаль, та правова база, що обслуговує маркетингову діяльність в Україні, настільки недостатня і недосконала, що про маркетинг можна говорити лише як про діяльність, що дуже потрібна, але якої за перелічених обставин поки що немає.
Проте, повернемось до розкриття суті маркетингу і маркетингової діяльності. Зупинимось досконаліше на маркетингу як способі мислення і організації маркетингової служби на підприємстві через призму орієнтації на виробництво, продаж, продукт, на споживача.
1.2 Організація маркетингової роботи на підприємстві
Головною ідеєю сучасного маркетингу є орієнтація на споживача. Її особливості будуть більш наочними, якщо їх розглянути у порівнянні із вище перерахованими. Зокрема, використання концепцій, які орієнтуються на виробництво, збут і продукт, грунтуються на таких принципових умовах:
- наявність споживачів і ринків;
- підприємство знає найважливіші критерії прийняття рішення про придбання товару споживачем, а також мотиви, завдяки яким він віддасть перевагу продукції даного підприємства, а не його конкурента;
- підприємство завжди робить все для того, щоб на ринку виглядати краще за своїх конкурентів.
Концепція орієнтації на споживача перевертає усе мислення і виходить із таких передумов:
- потреби потенційних споживачів можуть бути задоволені лише використанням різноманітних методів;
- різноманітність можливостей у сфері пропозицій для покриття потреб викликає бажання, які можуть бути задоволені певним видом товару;
- активізація цього бажання формує потребу;
- пов'язана з купівельною спроможністю потреба викликає попит;
- споживач обирає серед відомих йому товарів той, що обіцяє найбільшу користь.
Послідовність потреба - бажання - спосіб пошуку на ринку товарів, які відповідають потребам і бажанням - рішення відносно купівлі є надзвичайно комплексною і недослідженою. Але безумовним є твердження, що часто для функціонування підприємства недостатньо тільки обирати ланцюжок дій: виготовлення товарів - пошук покупців. Необхідно виходити з потреб і бажань потенційних споживачів, щоб визначити, якими мають бути пропозиції.
Таким чином, суть маркетингового мислення полягає в тому, що пропозиція результатів виробництва повинна орієнтуватися на потреби й бажання, якісні і кількісні вимоги, установки і способи рішень потенційних споживачів. Крім цього, менеджери мусять визначити ринок, а на ньому цільові сегменти, вдало пов'язати з ними свої товари і послуги, обгрунтувати методи взаємодії із споживачами. Фірма повинна розробити таку структуру маркетингової служби, яка в змозі взяти на себе всю маркетингову роботу, а також і планування. Якщо фірма дуже маленька, всі маркетингові обов'язки можуть бути покладені на одну людину. Їй буде доручено займатися і маркетинговими дослідженнями, і організацією збуту, і рекламою, і службою сервісу для клієнтів і т.д. Цю людину можуть називати керуючим службою збуту, керуючим по маркетингу чи директором маркетингу.
Сьогодні відділи маркетингу можуть бути організовані на різних основах. Кожна фірма створює відділ маркетингу з таким розрахунком, щоб він найкращим чином сприяв досягненню її маркетингових цілей [26, с.348-370].
Самою розповсюдженою схемою є функціональна організація служби маркетингу. В цьому випадку спеціалісти з маркетингу керують різними видами (функціями) маркетингової діяльності. Вони підпорядковуються віце-президенту з маркетингу, котрий координує їх роботу. У схемі 1 представлені 5 таких спеціалістів: менеджер служби маркетингу, менеджер з реклами і стимулювання збуту, менеджер із збуту і менеджер по розробці нових товарів. Крім них, можуть бути менеджер з

 
 

Цікаве

Загрузка...