WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

[40] Загальна втома
Ультрафіолетове випромінювання 0,01 Вт/м 0,01 Вт/м [40] Головний біль
ІЧ-випромінювання 4,0 Вт/м 100,0 Вт/м [40]
Електростатичне поле 15Кв/м 20-60 Кв/м [40]
Яскравість 180 кД/м Не менше 35 кД/м. Не більше 60 кД/м [39] Різь в очах
Електрообладнання U = 220 B
I = 2A
A = 50 Гц Ін<0,1 А [40] Можливе ураження електричним струмом
На першому місці випадки, пов'язані з ураженням електричним струмом. В залежності від категорії приміщення необхідно вжити деякі заходи, що забезпечують достатню електронебезпеку при експлуатації і ремонті обладнання. Так, в приміщеннях з підвищеною небезпекою електроінструментами , переносні світильники повинні бути виконані з подвійною ізоляцією або їх напруга живлення не повинна перевищувати 42 В. В ОЦ до таких приміщень можуть бути віднесені приміщення машинного залу, приміщення для розміщення сервісної та периферійної апаратури. В ОЦ розрядні струми статичної електрики частіше за все виникають при доторканні до будь-якого з елементів ЕОМ. Для зниження величини виникаючих зарядів статичної електрики в ОЦ покриття технологічних підлог потрібно виконувати з одношарового полівінілхлоридного антистатичного лінолеуму.
Другим по величині впливу фактором є випромінювання електронно-променевої трубки монітора. Персональний комп'ютер є джерелом електростатичних і електромагнітних полів, рентгенівських, ультрафіолетових, інфрачервоних випромінювань видимого діапазону. Експерти вважають, що ця група впливів здатна змінювати і переривати клітинний розвиток, викликати катаракту, глаукому, дерматити, злоякісні пухлини.
Мерехтіння та тремтіння екрану та зображення. Різке падіння контрасту при великій зовнішній освітленості спостерігається при роботі на дисплеях з вакуумними трубками. Найбільш придатні є плоскі плазмові, електролюмінісцентні і новітні рідкокристалічні екрани.
Наступним фактором по величині впливу на людський організм є неправильне освітлення виробничих приміщень і робочих місць і поліпшує умови зорової роботи, послаблює зорове і нервове стомлення, сприяє підвищенню уваги і поліпшенню координаційної діяльності. Хороше освітлення підсилює діяльність дихальних органів, сприяє збільшенню поглинання кисню.
Напружена зорова робота внаслідок нераціонального освітлення може стати причиною функціональних порушень у зоровому аналізаторі і привести до розладу зору,а у важких випадках-і до повної втрати зору.
4.3 Забезпечення нормальних умов праці
Проектування робочих місць, які обладнанні моніторами, відноситься до числа найважливіших проблем ергономічного проектування в галузі обчислювальної техніки.
Робоче місце і взаємне розташування всіх його елементів повинно відповідати фізичним і психологічним вимогам. Велике значення має також характер роботи.
Ергономічними аспектами проектування робочих місць з моніторами є висота робочої поверхні, розміри простору для ніг. Вимоги до розташування документів на робочому місці (наявність і розміри підставки для документів . можливість різного розміщення документів . Відстань від очей користувача до екрану, документів, клавіатури і т.д.), характеристики робочого крісла, вимоги до поверхні робочого столу, здатність регулювати робоче місце і його елементи.
Головним елементом робочого місця програміста і оператора є письмовий стіл і крісло. Основним робочим положенням є положення сидячи.
Робоча поза сидячи викликає мінімальне стомлення програміста і оператора. Раціональне планування робочого місця передбачає чіткий порядок і сталість розміщення предметів, засобів праці і документації. Те, що потрібно для виконання робіт частіше розташоване в зоні легкої досяжності робочого простору.
Моторне поле - простір робочого місця, у якому можуть здійснюватися рухові дії людини.
Максимальна зона досяжності рук - це частина моторного поля робочого місця, обмеженого дугами, описуваними максимально витягнутими руками при русі їх у плечовому суглобі.
Оптимальна зона - частина моторного поля робочого місця, обмеженого дугами, описуваними передпліччям при русі в ліктьових суглобах з опорою в точці ліктя і з відносно нерухомим плечем.
Розглянемо оптимальне розміщення предметів праці і документації в зонах досяжності рук:
дисплей розміщується в зоні а (у центрі);
клавіатура - у зоні г/д;
системний блок розміщується в зоні б (ліворуч);
принтер знаходиться в зоні а (праворуч).
а- зона максимальної досяжності; б- зона досяжності пальців при витягнутій руці; в - зона легкої досяжності долоні; г - оптимальний простір для грубої ручної роботи; д - оптимальний простір для тонкої ручної роботи.
Рисунок 4.1 - Зона досяжності рук у горизонтальній площині
Висота робочої поверхні рекомендується в межах 680 - 760 мм. Висота робочої поверхні, на яку встановлюється клавіатура, повинна бути 650 мм.
Велике значення надається характеристикам робочого крісла. Так, рекомендована висота сидіння над рівнем підлоги повинна бути в межах 420 - 550 мм. Поверхню сидіння рекомендується робити м'якою. Передній край закругленим, а кут нахилу спинки робочого крісла - регульованим.
Для створення комфортних умов праці оператора, необхідні санітарно побутові приміщення ( табл. 4.2).
Таблиця 4.2 - Номенклатура санітарно побутових приміщень
Назва приміщень Найменування наявного обладнання Норма м /чол. К-ть працюючих Всього необхідно
Гардероб 25 подвійних шаф 0,3 183 54,9
Умивальник 5 кранів 0,05 183 9,15
Туалет 5 унітазів 0,07 183 12,81
Дуже важливим фактором, який впливає на роботу оператора і його здоров'я є метеорологічні умови. Тому, для забезпечення нормальних умов праці, потрібно дотримуватись значень відповідних метеорологічних показників ( табл. 4.3 ).
Таблиця 4.3 - Оптимальні значення метеорологічних умов в робочих зонах офісних приміщень.
Характеристика приміщень Категорія робіт Період року Температура, С Відносна вологість,% Швидкість руху повітря, м/с
Офіс Легка, 1б
Легка, 1а Холодний
Теплий 21- 23
22- 24 40 - 60 40 - 60 0,1
0,2
Цех Легка, 1б
Легка, 1а Холодний
Теплий 21- 23
22- 24 40 - 60 40 - 60 0,1
0,2
Необхідно проводити комплекс заходів щодо боротьби із статичною електрикою.
Для цього потрібно підтримувати відносно вологість в приміщенні на рівні 55 - 65%. Це можна зробити за допомогою спеціальних зволожувачів. Для оптимізації повітря на робочих місцях користувачів ЕОМ можна використовувати короні аероіонізатори з транспортером аеронів повітряним потоком. Рівень шуму не повинен перевищувати 50ДБ.
Для всіх приміщень, незалежно від їх призначення, передбачена припливно-витяжна вентиляція з механічним, природним або змішаним побудженням повітря. Повітрообмін для виробничих приміщень розрахований на позбавлення шкідливих виділень з кратністю не менше 2-х, для аварійної вентиляції не менше 8. для операторних електроприміщень, приміщень

 
 

Цікаве

Загрузка...