WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

конкурентних ринках, необхідновиробляти не те, що вони хочуть продати, а те , що споживачі хочуть купити.
Основні функції маркетингу та види діяльності, що відносяться до них можна систематизувати так [30, с.15]:
1. Дослідження маркетингу і збір інформації:
- дослідження і аналіз в економічній, господарській, торговій, промисловій, споживчій, товарній, збутовій і рекламних сферах;
- збір та обробка інформації;
- дослідження операцій маркетингу;
- вивчення діяльності конкурентів.
2. Планування асортименту продукції:
- визначення і розробка асортиментної структури виробництва підприємства;
- пристосовність технічних характеристик виробів, їх упаковки, ціни, експлуатаційних характеристик і обслуговування до потреб споживача шляхом вдосконалення виробів і послуг та розробки нової продукції.
3. Збут і розподіл:
- збут товарів через торгово-розподільну мережу;
- вибір каналів збуту;
- складування;
- транспортування;
- торгова звітність;
- аналіз збуту;
- прогноз збуту;
- визначення торгових бюджетів і квот;
- планування товарообороту за асортиментними позиціями (за розмірами, фасоном, кольором);
- зв'язок із збутовими організаціями.
4. Реклама і стимулювання збуту:
- реклама серед кінцевих або проміжних споживачів із використанням всіх засобів масової інформації (преси, телебачення, кіно, радіо, афіш та ін.)
- заохочення споживачів, розраховане як на кінцевих, так і на проміжних споживачів, наприклад: зниження ціни, додання подарунків чи сувенірів до купленої речі, премії, конкурси, купони і таке інше;
- внутрімагазинна реклама, проспекти, каталоги, буклети;
- стимулювання працівників збуту (наприклад, методом матеріального заохочення, конкурси на краще оформлення вітрини або викладання товарів, на кращі професійні знання і майстерність).
Отже, ми можемо зробити висновок, що основною метою маркетингу підприємства є забезпечення рентабельності, тобто визначеної прибутковості у встановлених часових межах. Для її досягнення потрібно вирішити дві головні взаємопов'язані проблеми:
по-перше, продати максимально можливу кількість товарів фірми;
по друге, дати споживачу максимум задоволення (як покупцю, так і користувачу).
Для цього фірма цілеспрямовано формує і розвиває у споживачів бажання купувати і користуватися її товарами і послугами. Між маркетингом і традиційною збутовою діяльністю існує суттєва різниця. Збут безпосередньо зв'язаний із просуванням товару від виробника до споживача. Тобто, збут - це сукупність організаційно-технічних і комерційних заходів до безпосередньої реалізації товарів та послуг.
На відміну від нього маркетинг:
- базується на вивченні та задоволенні потреб споживачів:
- спрямовує ресурси фірми на виробництво товарів і послуг, яких потребує ринок:
- адаптується і трансформується відповідно до змін зовнішнього середовища та запитів покупців.
Продаж товарів у маркетингу - це не тільки акт реалізації продукції, а й засіб спілкування і вивчення споживачів. Невдоволення споживачів спричиняє зміну всієї політики фірми, а не тільки процесу продажу товарів. В сучасних умовах збут є лише однією із багатьох функцій підприємства, тоді як маркетинг становить основу управління всією господарською діяльністю й діловою активністю. Маркетинг - це динамічний діловий процес, а не тільки набір понять і функцій. Маркетингова програма починається із зародження ідей товару і триває доти, поки потреби споживачів не будуть уповні задоволені. Зрозуміло, щоб маркетинг був успішним, необхідно домагатись максимуму прибутків з продажу протягом тривалого часу.
Як цілеспрямована діяльність з вивчення, задоволення і впливу на потреби людей маркетинг дозволяє поліпшувати координацію наявних ресурсів, підвищувати інформованість та "перебірливість" споживачів. Завдання і цілі сучасного маркетингу соціально спрямовані, а тому позитивно впливають на стиль життя, сприяють його поліпшенню. Один з провідних теоретиків з проблем управління США П.Друккер стверджує, що найважливішою метою сучасного маркетингу є досягнення такого стану, щоб збутові заходи були не потрібні. Для цього треба настільки вивчити споживача, щоб товари (послуги) завдяки цілковитій відповідності потребам продавали себе самі. Вивчення споживача і його потреб має превалювати над вивченням виробничих можливостей. Виробництво товарів та послуг - це лише засоби для досягнення мети, а не сама мета.
Результат маркетинг-діяльності - здобуття прихильності споживача з допомогою створення продукції високої якості, що пропонується покупцям за конкурентноспроможними цінами.
В узагальненому вигляді маркетингова діяльність містить такі складові:
- прогнозування (фактичне економічне становище підприємства та його визначальні чинники);
- мета - дії, до яких треба вдатися для поліпшення стану;
- стратегія - найдієвіші способи для досягнення мети;
- тактика - конкретизація необхідних дій (хто? де? коли?);
- контроль - яких покупців треба вивчати, щоб визначити успішність товарної політики підприємства.
В країнах розвинутої ринкової економіки вже склалась методологія дослідження: ринку товарів промислового призначення (індустріальний маркетинг), споживчих товарів і послуг (споживчий маркетинг), внутрішнього ринку (локальний маркетинг), міжнародних ринків (міжнародний маркетинг). Це дозволяє застосувати в управлінні маркетингом не тільки загальні принципи, а й конкретні стандартизовані заходи. До таких належать: ситуаційний аналіз, маркетинговий синтез, маркетинговий контроль. Оскільки ми вивчаємо і досліджуємо ринок панчішних виробів на прикладі ДП "Пантера", то ми будемо орієнтуватись на методологію і сферу споживчого маркетингу. Взагалі, на територію України маркетинг, як наука по управлінню підприємством, прийшов не так давно. Відомо, що в умовах, коли на ринку присутня велика кількість будь-яких товарів, у споживача виникає вибір. Ця закономірність і відрізняє ринкову економіку від планової. В умовах сучасної України дана ситуація ускладнюється низьким рівнем платоспроможності споживачів, тому нашим підприємцям потрібно кардинально провести зміни, надаючи перевагу задоволенню споживачів, пропонуючи якісний товар за невисоку ціну. Взагалі-то, в нашій державі маркетинг тільки набуває розвитку. Компанією Center of Marketing Consulting (СМС) було проведене опитування серед топ-менеджерів ряду підприємств України. Було виявлено, що 93% респондентів знають, що таке маркетинг і застосовують його на своєму підприємстві. В той час багато з них не могли точно визначити суть маркетингу. Так, 44% респондентів відповіли, що це реклама, 7% - стимулювання збуту, 25% - спосіб продажу товару, 9% - створення нового товару. І тільки 11% респондентів відповіли, що це система управління підприємством [23, с.14-15].
Отже, кожний свідомий підприємець повинен усвідомлювати місце маркетингу в

 
 

Цікаве

Загрузка...