WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

політиці на підприємстві приділяють велику увагу. У 2006 році і зараз щомісячно впроваджується у виробництво 5-8 нових видів продукції (нові візерунки).
В зв'язку з тяжкими економічними умовами і низькою платоспроможністю населення велика увага приділяється зниженнюціни; за рахунок неординарної комплектації і низької ціни підвищеним попитом користуються шкарпетки. Для організації планування збуту продукції на ДП "Пантера" служба маркетингу працює по зовнішньо-економічній роботі та декларуванню грузу; на внутрішньому ринку, а відділ збуту займається конкретною технічною роботою по відправці готової продукції клієнтам зі складу готової продукції.
Основні напрямки роботи служби маркетингу на ринку України - це відновлення зв'язків з крупними роздрібними торговими підприємствами такими, як: центральні універмаги обласних центрів, об'єднання по торгівлі промисловими товарами. Крім цього, відновлення зв'язків з крупними оптовими базами, які традиційно займалися реалізацією панчішних виробів, а також залучення крупних комерційних структур, які з одним із напрямків своєї діяльності вибрали реалізацію панчох.
Споживачі мають право вибору, тому в них має виникнути образ привабливості товару, який оптимально задовольнив би певні потреби.
Звернення до неінформованих покупців формує попит - люди прагнуть придбати товар, яким ще не користувалися.
Стимулювання збуту спрямовано на вже інформованих про товар споживачів.
Діяльність стимулювання збуту має особливо важливе значення, коли на ринку багато конкурентних товарів, мало відмінних за своїми споживчими властивостями, тож у покупців особливих логічних підстав для переваги, а стимулювання збуту обіцяє покупцеві відчутну вигоду.
Стимулювання збуту створює перевагу для підприємства, позаяк залучає покупців і підтримує прихильність до товару, підприємства.
Однак, якщо систематично проводити стимулювання збуту, то покупці будуть пов'язувати це з погіршенням якості товарів і чекати знижок, купонів тощо.
Стимулювання збуту - це набір різноманітних методів стимуляційного впливу. Вони спонукають до купівлі або продажу товарів і послуг.
Стимулювання збуту - один з найважливіших методів стимуляційного впливу на покупця. Стимулювання збуту відіграє вирішальну роль на стадії зрілості життєвого циклу товару і на стадії впровадження, а також стає дуже ефективним у період інфляція.
Вирішуючи цю проблему, необхідно пам'ятати, що стимулювання збуту потрібне для того, щоб дати споживачеві знання про товар і його властивості.
З метою реалізації продукції власного виробництва, підприємство продає свій товар дистрибюторам, які проводять регулярний продаж товару через мережу оптової та власної роздрібної торгівлі.
Дистрибютори реалізують товар через власну роздрібну торгову мережу; через підприємства. Продаж продукції оптовими підприємствами проводиться з націнкою 5% до відпускних цін виробника, а продаж у власній роздрібній торговій мережі з націнкою не більше 30%. Дистрибютори рекламують товар підприємства і, з метою реклами, використовують ім'я підприємства.
Підприємство надає дистрибюторам визначені знижки:
1. При отриманні товару на суму від 15 до 30 тис. грн. - знижка в розмірі 5% від оптової ціни виробника;
2. 7% до оптової ціни виробника з кожної тис. грн., що перевищує суму 30 тис. грн.
Розрахунок за товар дистрибютор проводить подекадно протягом 40 днів від дати його отримання. Найбільш тісно підприємство співпрацює з торговими фірмами Київської, Вінницької, Житомирської, Миколаївської, Херсонської областей. Відділу маркетингу потрібно налагодити зв'язки з торговими фірмами Сумської, Черкаської, Чернівецької, Кіровоградської областей.
В наступній таблиці показана динаміка реалізації продукції та її структура
Таблиця 2.16 - Реалізація продукції, її структура [тис.грн.]
Показники 2005 2006 2007 2007у % до 2006 р.
Реалізація продукції
в тому числі:
по бартеру
за готівку
% бартеру в реалізації
експорт в оптових цінах
% експорту до реалізації в загальному 12131,7
7301,0
4830,7
60,2
1054,1
8,6 15608,0
12141,9
2405,8
77,8
2114,3
13,6 22126,0
18921,8
1513,2
85,5
4873,6
30,0 141,8
155,8
62,8
-
280,6
Отже, за 2005-2007 роки підприємство збільшило реалізацію продукції. Відділу маркетингу потрібно вирішити питання обмеження бартерних операцій, адже їх питома вага у реалізованій продукції з кожним роком збільшується, саме в цьому і є причина несвоєчасних розрахунків із бюджетом, постачальниками газу та, власне кажучи, тієї ситуації, що при високих конкурентних можливостях розвиток підприємства стоїть на місці. Тому важливо зрозуміти необхідність роботи відділу маркетингу на нашому підприємстві.
У маркетингу ціна - це оцінка споживчої вартості з погляду того, хто виробляє або обмінює товар.
Роль ціни полягає в її функціях, до яких належать: функція збалансування попиту та пропозиції, стимулююча функція, розподільча функція, функція обліку, функція раціоналізації розміщення виробництва .
Незважаючи на те, що ціна безпосередньо приносить прибуток, її не можна розглядати як єдиний елемент комплексу маркетингу, який приносить прибутки, затим що тільки в сукупності з іншими елементами маркетингової діяльності ціна формує прибутки.
Маркетологи, як правило, починають із цін для кінцевих споживачів і потім повертаються, щоб визначити ціни для учасників каналів товароруху і прийнятні витрати виробництва. Фінансисти, як правило, починають з витрат і додають бажаний прибуток для отримання продажної ціни.
Однак потрібно враховувати рівень конкуренції. Розрізняють цінову і нецінову конкуренцію. Через цінову конкуренцію продавці впливають на попит, головним чином, шляхом змін у ціні. Нецінова конкуренція мінімізує ціну як чинник споживчого попиту, виявляючи товари або послуги за допомогою просування, упаковки, постачання, сервісу, доступності та інших маркетингових чинників.
Як складову системи маркетингу цінову політику треба розробляти з урахуванням як внутрішніх, так і зовнішніх чинників(мета підприємства; характер попиту - зокрема, міра еластичності попиту за цінами; витрати виробництва, розподіл і реалізації товару; реальна цінність товару, що відчувається;політика конкурентів і т. д.). Урахування основних чинників, що впливають на ціну, дозволить або зменшити кількість помилок в ціноутворенні, або взагалі уникнути їх. Найпоширенішими помилками в ціноутворенні є:орієнтація на врахування витрат, ігнорування інших елементів комплексу маркетингу, негнучкість цін, недостатнє врахування специфіки ринків, сегментів, товарів тощо.
Цілеспрямована цінова політика в маркетингу передбачає встановлення на товари таких цін і таку зміну їх залежно від ситуації на ринку, щоб можна було освоїти

 
 

Цікаве

Загрузка...