WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

Маркетингова діяльність на підприємстві ДП “Пантера ” (виробництво та реалізація трикотажних виробів) - Дипломна робота

зі списків розсилки.
Маркетинг за каталогом - це метод прямого маркетингу з використання каталогів товарів, які розсилаються покупцям поштою або продаються в магазині.
Телефонний маркетинг - це використання телефону як засобу прямогопродажу товарів покупцям.
Телемаркетинг прямого відгуку - це маркетинг товарі і послуг за допомогою рекламних телевізійних та відеороликів, програм із використанням елемента зворотного зв'язку: номером телефону, який дає змогу покупцям безкоштовно звернутися за більш докладною інформацією.
Інтерактивний маркетинг, або купівлі в інтерактивному режимі, є формою прямого маркетингу, яка швидко розвивається і передбачає використання каналів зв'язку в режимі реального часу і засобів торгівлі.
Інтегрований прямий маркетинг передбачає використання множинних засобів доставки маркетингових повідомлень і багатоступінчастих рекламних кампаній .
2.3.3 Організація збуту на підприємстві
Продаж товару - особисте ділове спілкування продавця і покупця щодо якості та ціни товару, спрямоване на передавання продавцем товару покупцеві за грошову оплату.
Збут - комплекс після виробничих операцій, які здійснюють юридичні та фізичні особи з моменту виготовлення продукції до її продажу покупцеві за грошову оплату.
До таких операцій належать доробка, сортування, фасування, пакування, транспортування, складування , доставка до оптових та роздрібних покупців і продаж.
Канал збуту - шлях товару від безпосереднього виробника до споживача, в тому числі оптових та роздрібних торговців.
Цей шлях забезпечують окремі організації, люди. Розрізняють канали: нульового рівня (коли продаж товару кінцевому споживачу здійснюється самим виробником ); однорівневий (коли між виробником і покупцем існує роздрібний продавець); дворівневий (коли між виробником і покупцем послідовно розміщуються оптовий і роздрібний продавці). В Україні в першій половині 90-х років між виробником і споживачем налічувалося до п'яти посередників, внаслідок чого зросла ціна на товар.
Оптовий продавець - фізична або юридична особа, яка купує великі партії товарів у виробників і продає їх роздрібним торговцям або споживачам.
Цей процес здійснюється через певну мережу оптових і дрібнооптових покупців-посередників.
Роздрібний торговець - фізична або юридична особа, яка купує товар у виробника або оптового продавця продає його кінцевому споживачеві.
Продавати товар може комісіонер, який має склад з товарами і продає їх від свого імені, але за рахунок підприємства-виробника, і позбавлений прав власності на них.
Безпосередній збут - збут товарів, за якого між виробниками і споживачами відсутні посередники .
Формою безпосереднього і опосередкованого збуту є реалізація товарів телефоном. У цьому разі виробник розсилає поштою споживачам каталоги, в яких наведено зразки товарів, ціни на них . В останні роки зростає частка торгівлі через Інтернет. Споживач замовляє телефоном певну кількість необхідних йому товарів, надсилає на адресу продавця документ про оплату замовлення, отримує підтвердження і товар.
Дочірнє підприємство "Пантера" - підприємство, яке володіє передовими технологіями як: машини для покраски продукції, що надає виробам надзвичайну яскравість. Продукція розрахована на масового покупця.
Підприємство поставляє панчішні вироби для реалізації в асортименті виробника:
- колготи жіночі;
- підколінки жіночі;
- шкарпетки жіночі;
На підприємстві освоєно ряд нових виробів, що призвело до структурних змін в асортименті. Більше випускається художніх виробів. З метою поліпшення збуту виробів впроваджені нові малюнки. Зокрема:
1. Колготи "Ромбік";
2. Підколінки "Cітка";
3. Шкарпетки "Сітка";
4. Колготи "Полоска" ;
5. Колготи "Сітка ";
6. Підколінки "Полоска";
У процесі планування випуску продукції підприємство досліджує і розробляє упаковку.
До упаковки пред'я вляються певні вимоги з погляду дизайну, екологічності, стандартизації.
Із зростанням масовості торгівлі, рівня самообслуговування упаковку стали розглядати як інструмент маркетингу. У наш час це найважливіший елемент стратегії розробки товару підприємством, який може бути складовою самого товару.
Витрати на упаковку складають в середньому 10% роздрібної ціни товару в цілому на рік. Рішення щодо упаковки мають задовольнити як канали збуту, так і кінцевих споживачів.
Рідким, гранульованим та іншим продуктам, що не тримають форму, упаковка надає потрібного об'єму і форми. Упаковка також захищає товар під час транспортування, зберігає від впливу світла, вібрації.
Упаковка - важливий засіб комунікації зі споживачем. Вона демонструє марку, виділяє склад і спосіб використання, містить образ марки, виділяє її через дизайн, колір, форму і матеріали. Вона повинна бути інструментом просування, адже це остання форма товару, яку бачить покупець, перш ніж ухвалити рішення про купівлю.
Підприємству необхідно враховувати вимоги каналів збуту і використовувати упаковку, що полегшує транспортування, обіг і зберігання. Вона має бути міцною і функціонувати досить довго; підходити до обладнання і вітрини дилерів; мати місце для нанесення ціни; полегшувати інвентарний контроль за допомогою нанесення на ярлики штрихових кодів.
Говорячи про упаковку панчішної продукції, то маркетингова служба бере участь у розробці та дизайні пакетів, які мають високі технічні властивості і дозволяють зберігати панчохи при перевезенні цілим, мають гарний, привабливий вигляд і обрамлені торговою маркою даного підприємства.
Підприємство постійно приймає участь у ярмарках. Проводиться рекламна робота в засобах масової інформації (преса, місцеве радіо), проводиться передсвятковий розпродаж зі знижкою (різдв'яний розпродаж, до 8 Березня і т.д.). Проте, на мою думку, відділу маркетингу потрібно покращити свою діяльність у даній підгалузі, яка є одним із аспектів комерційного успіху.
Позитивно вирішується питання про комп'ютеризацію підприємства, що дасть змогу більш ефективно, точно, швидко знати всю інформацію про діяльність підприємства. Незабаром буде введена система INTERNET, яка полегшить пошук зарубіжних покупців і дасть змогу всім зацікавленим у світі дізнатися про існування та діяльність нашого підприємства.
Питання оздоблення виробів новими відтінками залишається проблематичним. Із-за відсутності коштів на придбання закордонних фарб в необхідній кількості. Слід сказати, що асортиментній

 
 

Цікаве

Загрузка...