WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сегментація ринку товарів промислового призначення та вибір цільового ринку - Курсова робота

Сегментація ринку товарів промислового призначення та вибір цільового ринку - Курсова робота

середнім суспільним статусом, які вимагають задоволення своїх соціальних потреб. Відповідно, для цього кола споживачів, якість нашого товару передбачається високою. Фірма "Ренесанс" відносно недавно вийшла на ринок, і її виробничі можливості ще не достатні для розповсюдження виробів по всій Україні, тому компанія функціонує лише на ринку Західного її регіону. Ринок алкогольних напоїв характеризується досить жорсткою конкуренцією, наявністю великої кількості товарів - замінників, тому важливо , щоб товар був максимально доступний споживачу, отже, розповсюдженість коньяку ТМ "Ренесанс" на ринку алкогольних напоїв Західної України повинна бути високою.
Рис 2.5 Сегментація за рівнем доходу
Рис 2.6 Сегментація за географічним принципом
Позиціонування товару Новому товару необхідно забезпечити чітко відокремлене від інших товарів місце на ринку і у свідомості споживачів. Нішу, яку займе товар ТМ "Ренесанс"можна зобразити за допомогою графіка:
Рис 2.7 Місце товару ТМ "Ренесанс"серед основних конкурентів
Порівнюючи рівень якості продукту конкурентів з продуктом компанії, ми визначено чітко відокремлене у свідомості цільових споживачів місце на ринку для нашого товару. Компанія забезпечує досить високу розповсюдженість товару, яку згодом планує розширити. Фірма "Ренесанс" орієнтується на завоювання прихильності споживачів через встановлення нижчих цін ніж Одеського винзаводу та торгової марки "Гетьман" при відповідному рівні якості. Отже, при високій розповсюдженості, товар буде доступний обраним сегментам споживачів.
Розроблення товару Товар розробляють за трьома рівнями: 1-ий рівень (товар за задумом)
2-ий рівень (товар у реальному виконанні)
3-ий рівень (товар з підкріпленням)
1-ий рівень (товар за задумом). Вишуканий аромат надає особливу привабливість коньяку, для якого властивий неповторний, приємний смак та довготривала тонізуюча дія, що приносить естетичну насолоду та задоволення найвибагливішого споживача.. Це чудовий настрій для будь - якого свята. 2-ий рівень (товар у реальному виконанні). Рівень якості гарантований та надійний, оскільки наш коньяк виготовлений з найкращої екологічно чистої сировини. Санітарно-гігієнічні умови при безпосередньому виробництві коньяку бездоганні. Тобто коньяк характеризується якісними параметрами - все це повинно сприяти формуванню довіри клієнтів до нашої торгової марки. 3-ий рівень (товар з підкріпленням). Тут діє гнучка система знижок для організаторів проведення різноманітних свят, бенкетів, весіль тощо. Також діють функціональні знижки для гуртових покупців. Фірма проводить різноманітні акції, винагородою в яких є вишукана вечеря у найпрестижніших ресторанах, де до столу подають найрізноманітніші види та смаки коньяків "Ренесанс".
2.3 Ціноутворення, збут і маркетингові комунікації компанії "Ренесанс"
Важливою складовою комплексу маркетингу є ціна, яка може мати найрізноманітніші види. Виважена цінова політика здійснює значний вплив на ринковий успіх підприємства. Ціни тісно пов'язані з іншими складовими комплексу маркетингу, передусім із товаром, його якісними характеристиками, рівнем сервісу, тощо. Формування цінової політики передбачає прийняття великої кількості стратегічних і тактичних рішень. Найскладніші рішення пов'язані із встановленням цін на нові товари. Визначення ціни
На першому етапі слід визначити цілі ціноутворення, які є похідними від загальнофірмових цілей. Для фірми "Ренесанс" на даному етапі діяльності основними цілями ціноутворення є максимізація поточного прибутку і збільшення частки ринку. Планується встановити відносно невисокі ціни з метою збільшення обсягів збуту, поліпшення позицій на ринку, прориву на нові цільові ринки, що на даному етапі спричинить отримання максимально можливого прибутку, а у майбутньому приведе до збільшення прибутків.
На другому етапі проводиться аналіз факторів, що впливають на цінову політику. Фірма завжди прагне встановити на свій товар ціну, яка повністю покриває усі її витрати на виробництво і збут, а також дає можливість отримати справедливу норму прибутку. Важливе значення при проведенні аналізу витрат є їх поділ на постійні і змінні.
Постійні витрати фірми за певний період (рік, квартал, місяць) при даних виробничих потужностях не змінюються із збільшенням обсягів виробництва і збуту продукції. Це орендна плата, проценти за кредит, плата за опалення, оплата праці менеджерів тощо. Для даного виду продукції вони становлять 248230,4 грн. Постійні витрати на одиницю продукції можуть суттєво коливатися залежно від обсягів виробництва і збуту товару. Змінні витрати навпаки - безпосередньо залежать від обсягів виробництва. До них належать, зокрема, витрати на сировину і матеріали, комплектувальні, заробітна плата робітників тощо. Але на одиницю продукції ці витрати, як звичайно, залишаються незмінними. В даному випадку вони становлять 20,96 грн. Для обґрунтованого визначення рівня ціни на товар доцільно проаналізувати, як змінюються витрати (собівартість одиниці продукції) залежно від обсягу його виробництва. Сума постійних і змінних витрат на виробництво і збут товару визначає нижню межу ціни на нього (35 грн.) (усі розрахунки наведені нижче). При визначенні вихідної ціни на товар дуже важливо встановити взаємозв'язок між ціною і попитом на товар (обсягом його збуту) та визначити цінову еластичність попиту, яка характеризує чутливість споживачів до зміни цін з огляду на кількість товарів, які воникупують. Її визначають відношенням зміни величини попиту (обсягу збуту) до зміни цін (у відсотках): Епц = [(N1 - N2)/( N1 + N2)] / [(Ц1 - Ц2)/(Ц1 + Ц2)] Епц = [(17600-14670)/(17600+14670)] / [(43-52)/(43+52)] = -1,01 Отже, попит на даний товар є еластичним, оскільки Епц >1. Це означає, що незначні зміни ціни товару призводять до суттєвіших змін обсягів його збуту і фірмі доцільно використовувати методи цінової конкуренції. Орієнтиром для встановлення конкретного значення ціни товару в даний період є ціни конкурентів. Тому фірма повинна бути добре обізнана з цінами і якістю товарів конкурентів.
Другим етапом процесу ціноутворення є вибір цінової стратегії. Вибираючи відповідну стратегію, ураховують цілі цінової політики фірми, а також психологію ціносприйняття. Доцільно застосувати не одну цінову стратегію, а їх комбінацію, з метою досягнення найбільшого ефекту. Фірма притримується цінової стратегії щодо показників "ціна-якість", зокрема стратегії створення цінових переваг (стратегії доброякісності). Це дає можливість рекламувати себе так: " Ми пропонуємо товар тієї самої якості, але за прийнятними цінами!".
Доцільно також застосувати стратегію незаокруглених цін. Такі ціни на декілька одиниць нижчі від подальшого округленого числа (59,95 грн.) - здебільшого сприймаються споживачами як ретельно розраховані і створюють враження трохи нижчого рівня ціни, ніж насправді.
Крім вищезазначеного фірма застосовує стратегію єдиних цін, тобто встановлює однакову ціну для всіх споживачів, які хотіли б придбати даний товар за аналогічних умов. Така ціна чітко позначається на упаковці чи самому товарі і такий підхід зміцнює довіру споживачів і зручний у практичному використанні.
Оскільки дані товари є частиною товарного асортименту фірми, то розробляючи цінову стратегію, слід

 
 

Цікаве

Загрузка...