WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сегментація ринку товарів промислового призначення та вибір цільового ринку - Курсова робота

Сегментація ринку товарів промислового призначення та вибір цільового ринку - Курсова робота

елементами захисту. Найбільш красномовно винахід державних "філателій" охарактеризував пан Біляків: "рішення поміняти акцизні марки - дурість. Бюджет це ніяк не поповнить. Акцизні марки взагалі не потрібні, вони свою ефективність втратили. Свого часу марки вводили для обліку, а обліку ніякого немає. Грубо кажучи, нові марки - джерело збагачення урядовців". Про даремність інституту акцизних марок виробники коньяку говорять вже давно, тому хвороблива реакція на введення нових наклейок (а вони, на думку виробників, тільки спотворюють зовнішній вигляд продукції) цілком зрозуміла.
Як це ні сумно, але сировинну кризу, підстава якої було закладено ще в 1986 р., і до цього дня дає про себе знати. Безумовно, ситуація поступово поліпшується, але настільки поступово, що підприємства знову були вимушені просити у властей дозвіл на безмитне ввезення енної кількості коньячних спиртів. Минулого року в країні було викурено всього 136 тис. декалітрів коньячних спиртів, що на 34 тис. дав менше ніж в 2002-м. Загальна ж потреба виробників в сировині - близько 680-700 тис.декалітрів.
Рис 2.1 Обсяги куріння коньячних спиртів в Україні
Ситуація із закладенням нових виноградників поки достатньо невиразна. Згідно затвердженню Олександра Сидоренко, "тільки 3-4 компанії серйозно займаються відновленням сировинної зони, інші вкладення в розвиток сировинної бази не робили. Займатися розвитком власної сировинної бази потрібно постійно, а не від випадку до випадку". Сама "Таврія" протягом 5 років вклала в закладку виноградників близько 14 млн. грн.
"Негаразди" з сировиною вітчизняною спонукають виробників коньяку шукати спирти за кордоном. Підприємства звернулися в Кабмін з проханням дозволити їм безмитне ввезення сировини. 27 серпня цього року уряд видав ухвалу №1355, що регламентувало розподіл квоти в 2,5 млн. декалітрів коньячних спиртів (в перерахунку на 100% алкоголю) серед заводів. Як це часто буває з будь-якими розподілами, без непорозумінь не обійшлося. Наприклад, кудись подівся з остаточного списку підприємств Першотравневий винзавод (традиційний виробник коньяку), що подав свою заявку на ввезення імпортної сировини. Зате в число підприємств, яким дозволили ввозити спирти, ввійшли компанії, дотепер коньяку що не проводили або зайнялися цим видом діяльності зовсім недавно. Валерій Біляків заявляє, що його підприємство претендувало на ввезення 50 тис.дек коньячних спиртів, але "Смарагдовому" "чомусь дали 25 тис.дек. Ми хабарі нікому не давали, тому нашу заявку урізували в 2 рази".
За останні 2 роки експорт і імпорт коньяку росли гігантськими темпами - в рази. Об'єми вивозу продукції з країни в 2001 р. виросли в 2 рази в порівнянні з 2002-ми, а в 2002 р. - в 3 рази по порівнянню вже з 2001-м. В нинішньому році, правда, ці темпи будуть скромніше, але, судячи з того, скільки експортували коньяку за перші 5 місяців, можна з упевненістю сказати, що і 2003 р. в порівнянні з 2002 р. буде в плюсах. Та ж ситуація з імпортом. За 2001 р. він виріс трохи в порівнянні з 2000-м, зате в 2002-м його об'єми подвоїлися в порівнянні з показниками 2001 р.
Рис 2.2 Обсяг експорту коньяку з України
об'ємів ввезення тамошніх благородних напоїв і зниження об'ємів виробництва їх в країні дуже тісно зв'язано. Обмежений об'єм тутешнього ринку спонукає вітчизняних виробників шукати поле для збуту зовні України. Деякі виробники взагалі хочуть піти з внутрішнього ринку. Наприклад, Валерій Біляків заявляє: "взагалі, у нас є бажання піти з українського ринку на російський, де наша продукція стоїть в два рази дорожче. Наше підприємство вже отримало заявки з Кемерово, Петербургу, Москви".
Про зростання об'ємів експорту і бажання збільшити його частки в загальному виробництві заявляє і Олександр Сидоренко: "останні 4 роки підприємство нарощує об'єми експорту, мінімум, на 20-30% в рік. Ми виконали велику роботу по просуванню нашої продукції до Росії і Білорусі і бачимо, що тільки через проблеми з сировиною не можемо повною мірою забезпечити об'єми, що вимагаються сьогодні цими ринками. Таврійськая продукція серйозно потіснила на російському ринку тих же молдавських конкурентів. Я вважаю, що ми не помилилися у виборі стратегії, і зараз прагнемо наступного співвідношення: 70% продукції - на внутрішній ринок, 30% - на експорт".
Рис 2.3 Обсяг імпорту коньяку в Україну
Але інтенсивні пошуки зовнішніх ринків збуту викликані, мабуть, не тільки тим, що там можна продати коньяк дорожче. Справа ще і в тому, що місткість внутрішнього ринку, по-перше, обмежена засиллям фальсифіката, а по-друге, наповнюється імпортом (в основному з Вірменії, Грузії, Молдавії), причому його об'єми значно перевищують об'єми експорту. А зі вступом у С.О.Т. (чого, до речі, багато виноробів і коньячників надзвичайно побоюються), вважають фахівці, об'єми імпорту виростуть ще в кілька разів, і невеликим виробникам може просто не вистачити місця у себе на батьківщині.
2.2 Особливості сегментування коньячного ринку і позиціонування на ньому
Результати ринкових досліджень показали, що на даний час на Західній Україні існує потреба в якісному коньяку. Тому було створене підприємство "Ренесанс", яке займаєтся виробництвом коньяків.
Відкриття даного підприємства є доцільним, оскільки на Західній Україні немає жодної фірми, яка б займалась аналогічним виробництвом. Населення купує коньяк Одеського заводу та київської фірми "Гетьман". Ще одна перевага в тому, що є близкість до ринків збуту, а це зменшить транспортні витрати, витрати на рекламу, контроль на ринку, що в кінцевому результаті позитивно відзначиться на ціні товару.
Збут товару планується організувати через власну торгову мережу яка дозволить забезпечити відповідний контроль над реалізацією товару, швидкому його просуванню.
Місія: задоволення естетичних потреб вітчизняних та іноземних споживачів на ринку алкогольних напоїв задопомогою впровадження на ринок нового коньяку "Renesanse" високої якості.
Короткострокові цілі:
ў закупівля високоякісної сировини;
ў наймання на роботу висококваліфікованого персоналу з-за кордону;
ў підвищення кваліфікації існуючого персоналу;
Середньострокові цілі:
ў урізноманітнення букету;
ў удосконалення технології виробництва;
ў налагодження зв"язків з гуртовнями і з роздрібними продавцями;
Довгострокові цілі:
ў вихід на міжнародний ринок за рахунок розширення експорту;
ў створення філіалів в регіонах з дешевою робочою силою;
Сегментування ринку Орієнтація на споживача - найважливіший принцип маркетингу, який втілюється за допомогою сегментації ринку. Сегментація продукції компанії "Ренесанс" була проведена за такими параметрами: за демографічним принципом ( вік споживачів); за соціально-економічними характеристиками (рівень доходу); за географічним принципом , що були обрані маркетологами компанії, як ключові при сегментації подібного ринку. Після сегментації було отримано наступні результати:
Рис 2.4 Сегментація за віковою характеристикою
На даному етапі купівельна спроможність населення в Україні в загальному не є середньою, тому підприємство орієнтується на споживачів з середнім рівнем доходу. Враховуючи специфіку товару, важливою ознакою сегментації є суспільний статус споживачів, оскільки він впливає на формування їх смаків. Компанія орієнтуєтся на споживачів з високим та

 
 

Цікаве

Загрузка...