WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Оптова і роздрібна торгівля, конкурентна боротьба - Реферат

Оптова і роздрібна торгівля, конкурентна боротьба - Реферат

агентських функцій є агентський договір (угода), укладений між принципалом і агентом. Агент зобов'язується від імені принципала продати (чи купити) товар. Ціна, розмір агентської винагороди та інші умови зазначаються у договорі. Перевагою використання агента є те, що він дає можливість підприємству збільшувати обсяг збуту продукції, допомагає виводити нові товари на вже існуючі та нові географічні ринки, формувати широкі контакти з покупцями.
Брокер - це посередник при укладенні угод, який спеціалізується на певних видах товарів, діє за дорученням і за рахунок клієнтів, отримує від них винагороду. Діяльність брокерів пов'язана з організацією брокерських контор, бірж.
Брокерська контора - це юридична особа, що займається посередництвом на біржі. Залежно від організаційно-правового статусу брокерська фірма може бути створена як приватне чи колективне підприємство, структурний підрозділ підприємства. Брокерські контори відкриваються членами біржі, розрізняються між собою спеціалізацією. Вони можуть бути створені двома способами: на основі придбання акцій біржі чи шляхом купівлі брокерського місця.
Комісіонер - це посередник, який за встановлену винагороду (комісію) укладає угоди за дорученням і за рахунок комітента, але від свого імені.
Правовою основою регулювання відносин між комісіонером і комітентом є договір комісії. Комітент - сторона договору комісії, яка дає доручення комісіонеру на здійснення за винагороду однієї чи кількох угод від імені комісіонера, але за свій рахунок.
Комісіонер одержує від комітента (фізичної чи юридичної особи) товар у тимчасове фізичне володіння. Встановлюється продажна ціна за домовленістю і за згодою комітента. Після реалізації продукції віднімають з виторгу комісійні та витрати, пов'язані зі збутом, а залишок суми передається комітентові.
Консигнатор - це посередник, який продає товар зі свого складу за дорученням консигнанта на підставі консигнаційного договору чи угоди.
Консигнант - це юридична або фізична особа, яка дає доручення про реалізацію продукції зі складських приміщень консигнатора.
Особливості діяльності консигнатора:
o є власником складських приміщень і водночас оптовиком-посередником;
o бере в консигнанта товари під відповідальне зберігання з метою їх подальшої реалізації (як правило, оптом);
o переважно діє у сфері відносин між консигнантом і роздрібними торговцями.
Комівояжер - це збутовий посередник, який за дорученням підприємства не тільки продає, а й доставляє товар покупцю. Особливості діяльності комівояжера:
o організація продажу товарів, як правило, вдома в покупців, здійснення після продажного обслуговування;
o роз'їзний характер роботи, формування особистих контактів із клієнтами, постійний пошук нових споживачів;
o наявність у комівояжера зразків товарів, рекламних проспектів для показу продукції і надання інформації про неї.
Як представники торгових фірм комівояжери забезпечують досить ефективну рекламу товарів, сприяють зміцненню каналів збуту, створюють зручні умови для споживачів при покупці продукції з метою мінімізації витрат часу. Вони мають справу з обмеженим асортиментом товарів першої необхідності й нетривалого зберігання.
Організатори оптового обороту - оптові ярмарки, товарні біржі, аукціони, оптові продовольчі ринки. Вони є важливим елементом оптової інфраструктури, і головне їх завдання - створення умов для організації оптової торгівлі. Втім, вони не виступають як суб'єкти оптової торговельної діяльності.
Оптові продовольчі ринки - це місце купівлі-продажу конкурентоспроможної сільськогосподарської сировини і продовольства оптовими і роздрібними торговими підприємствами і приватними особами. Оптовий продовольчий ринок має власне складське господарство на відміну від оптового ярмарку і товарної біржі.
Дрібнооптові магазини-склади - це різновид оптового ринку. Вони орієнтовані переважно на дрібних покупців - роздрібних торговців, власників наметів, ларків, невеликих магазинів. Дрібнооптові магазини-склади за кордоном (США, Франція, Німеччина, Італія) дуже поширені і називаються "кэш энд керри" - у перекладі "плати і відвозь". Вони з'явилися вперше в 30-ті роки, і мережа їх розвивається донині.
1.2. Кінцевою ланкою, що завершує процес просування товарів від виробника до споживача, є роздрібна торгівля - діяльність суб'єктів товарного ринку з продажу товарів і надання додаткових послуг безпосередньо населенню. У роздрібній торгівлі товари переходять зі сфери обігу у сферу споживання, тобто стають власністю покупця.
В Україні продаж товарів населенню в основному здійснюють підприємства роздрібної торгівлі - власники об'єктів роздрібної торгівлі (магазинів самообслуговування, гастрономів, павільйонів, кіосків та ін.). Роздрібною торгівлею також займаються промислові й оптові підприємства через мережу власних фірмових магазинів та інші пункти продажу товарів, роздрібні ринки, підприємства громадського харчування, підприємців та інші суб'єкти господарювання різних форм власності.
Роздрібна торговельна мережа становить основу інфраструктури товарного ринку і являє собою сукупність торговельних та інших підприємств, підприємців - власників об'єктів роздрібної торгівлі.
Роздрібну торговельну мережу класифікують за такими ознаками:
o вид та особливості будівлі;
o форма обслуговування покупців;
o тип будівлі й особливості її планування.
За видами та особливостями будівлі роздрібна торговельна мережа поділяється на магазини, магазини-склади, павільйони, палатки, пересувні магазини тощо.
Приблизно 80 % мережі роздрібної торгівлі припадає на магазини. Вони мають приміщення та обладнання, які потрібні для виконання різноманітних торговельно-технологічних операцій, зазвичай розташовані в капітальних будівлях.
Магазини-склади здійснюють торгівлю будівельними матеріалами, паливом, продовольчими товарами та ін. Вони мають пристосовані майданчики, навіси та складські приміщення, а також приміщення для товарних зразків та оформлення продажу товарів.
Павільйони, палатки, ларки, кіоски - це спорудження легкої конструкції, що належать до дрібнороздрібної торговельної мережі. На відміну від магазинів вони пропонують вузький асортимент товарів та менше зручностей для обслуговування покупців.
Пересувні магазини використовують при обслуговуванні жителів невеликих населених пунктів та працівників сільського господарства.
За формами обслуговування розрізняють магазини самообслуговування і магазини, що використовують традиційний метод торгівлі (через прилавок за зразками, каталогами та ін.).
За типом будівлі й особливостями об'ємно - планувального рішення магазини поділяються на окремо стоячі, вбудовано-прибудовані й торговельні комплекси, а також одноповерхові, багатоповерхові, з підвальними приміщеннямиабо без них.
Функції магазинів:
Завершуючи комплексний торговельно-технологічний процес товарообігу, магазини виконують ряд торговельних (комерційних) і технологічних функцій.
Основні торговельні функції магазинів такі:
o вивчення попиту населення на товари;
o

 
 

Цікаве

Загрузка...