WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарні марки, упаковка, кодування товару - Реферат

Товарні марки, упаковка, кодування товару - Реферат

регламентуються Законом України "Про захист прав споживачів".
Відповідно до цього закону споживач користується такими правами:
1. Споживач має право на отримання необхідної, доступної та достовірної інформації про товари (роботи, послуги), що забезпечує можливість їх компетентного вибору.
Інформація про товари (роботи, послуги) має містити:
" назви нормативних документів, вимогам яких повинні відповідати товари (роботи, послуги);
" перелік основних споживчих властивостей товарів (робіт, послуг), а щодо продуктів харчування - склад (включаючи перелік використаних у процесі їх виготовлення інших продуктів харчування і харчових добавок), калорійність, вміст шкідливих для здоров'я речовин порівняно з обов'язковими вимогами нормативних документів і протипоказання щодо застосування;
" ціну та умови придбання товарів (робіт, послуг);
" дату виготовлення;
" гарантійні зобов'язання виробника(виконавця);
" правила та умови ефективного використання товарів (робіт, послуг);
" термін служби (придатності) товарів (наслідків робіт), відомості про необхідні дії споживача після закінчення цього терміну, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;
" найменування та адресу виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке виконує його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також здійснює ремонт і технічне обслуговування.
Стосовно товарів (робіт, послуг), що підлягають обов'язковій сертифікації, споживачеві має надаватись інформація про їх сертифікацію.
Якщо товари (роботи, послуги) за певних умов можуть бути небезпечними для життя, здоров'я споживача та його майна, виробник (виконавець, продавець) зобов'язаний довести до відома споживача інформацію про такі товари (роботи, послуги) і можливі наслідки їх впливу.
2. Інформація доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у технічній документації, що додається до товарів (наслідків робіт, послуг), на етикетці, а також маркуванням чи іншим способом, прийнятим для окремих видів товарів (робіт, послуг) або в окремих сферах обслуговування.
Продукти харчування, упаковані або розфасовані в Україні, мають забезпечуватись інформацією про місце їх походження.
3. Громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність, на етикетці товару (роботи, послуги) має надати інформацію про номер документа, що засвідчує його право займатися підприємницькою діяльністю, і найменування органу, що його видав, а в разі потреби - відомості про його сертифікацію.
4. Якщо надання недостовірної або неповної інформації про товар (роботу, послугу), а також про виробника (виконавця, продавця) спричинило:
" придбання товару (роботи, послуги), що не має потрібних споживачеві властивостей, - споживач має право розірвати договір і вимагати відшкодування завданих йому збитків;
" неможливість використання придбаного товару (робботи, послуги) за призначенням - споживач має право вимагати надання в розумно короткий (однак не більше місяця) термін належної інформації. Якщо інформацію в обумовлений термін не буде надано, споживач має право розірвати договір і вимагати відшкодування збитків;
" заподіяння шкоди життю, здоров'ю або майну споживача - він має право пред'явити продавцеві (виробникові, виконавцеві) вимоги відшкодувати збитки;
5. Збитки, завдані споживачеві товарами (роботами, послугами), придбаними в результаті недобросовісної реклами, підлягають відшкодуванню винною особою в повному обсязі.
6. Під час розгляду вимог споживача про відшкодування збитків, завданих недостовірною або неповною інформацією про товари (роботи, послуги) чи недобросовісною рекламою, необхідно виходити з припущення, що у споживача немає спеціальних знань про властивості та характеристики товарів (робіт, послуг), які він купує.
До маркування висуваються такі вимоги:
ў чіткість тексту та ілюстрацій;
ў наочність;
ў однозначність тексту, його відповідність споживчим властивостям товару;
ў вірогідність - наведені на маркуванні відомості не повинні вводити одержувача та споживача в оману щодо кількості, якості, виготовлювача, країни походження;
ў використання для маркування незмивних барвників, дозволених для застосування органами санепідемнагляду.
Виробниче маркування - це текст, умовні позначення чи малюнок, нанесені виготовлювачем (виконавцем) на товар і (або) упаковку й інші носії інформації.
Носіями виробничого маркування можуть бути:
" Етикетки наносяться друкарським чи іншим способом на товар або на упаковку. Крім того, вони можуть бути самостійним носієм інформації, що приклеюється чи прикладається до товару. Етикетки вирізняються значною інформаційною місткістю, можуть містити пояснювальні тексти.
" Кольєретки - різновид етикеток - мають особливу форму, наклеюються на шийку пляшок. Вони не мають великого інформаційного навантаження, в основному їх призначення - естетичне оформлення. Використовуються в комплексі з етикеткою. На кольєретці можуть бути зазначені найменування напою, виготовлювач, рік виготовлення чи інформаційні знаки. Іноді на кольєретках інформація взагалі відсутня.
" Вкладиші - це різновид етикеток. Від останніх вони відрізняються спрямованістю товарної інформації, містять стислі відомості про найменування товару й виробника (найменування організації, номер зміни). Найчастіше вкладиші застосовують для кондитерських виробів, для парфюмерно-косметичних і лікарських засобів і товарів побутової хімії.
" Бирки та ярлики - це носії маркування, що приклеюються, прикладаються чи навішуються на товар. Для них характерні менша інформаційна місткість, обмежений перелік відомостей, відсутність малюнків.
Бирки відрізняються від ярликів меншою інформацією. Вони можуть бути лаконічними (зазначаються лише найменування або фабрична марка) або мати тільки назву фірми-виробника.
На ярликах зазвичай розміщують інформацію: найменування товару, фірми-виробника, його адресу, сорт товару, ціну, дату випуску, а також деякі ідентифікуючі дані. Так, на ярликах на одягу зазначають артикул виробу, номер моделі, розмір, дату випуску. Ярлик може містити фірмовий і товарний знаки.
" Контрольні стрічки - це носії стислої дублюючої товарної інформації, що розміщується на невеликій стрічці й призначена для контролю або відновлення відомостей про товар у разі втрати етикетки, бирки чи ярлика. Вони можуть застосовуватися як додаток, рідше замість інших носіїв інформації. Особливістю контрольних стрічок є перевага цифрової чи символьної інформації, мета якої - зазначити артикул виробів, номер модулі, розмір, сорт, іноді артикул тканин, експлуатаційні

 
 

Цікаве

Загрузка...