WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Формування асортименту та управління ним - Реферат

Формування асортименту та управління ним - Реферат


Реферат на тему:
Формування асортименту та управління ним
ПЛАН
1. Основні завдання формування асортименту. Показники та складові асортименту товарів і послуг, методи їх оцінки.
2. Маркетингові заходи розширення асортименту.
3. Етапи формування асортименту.
Ключові поняття:
" товарний асортимент;
" товарна номенклатура;
" вид товару;
" асортиментна група;
" асортиментна позиція;
" широта асортименту;
" глибина асортименту;
" насиченість асортименту;
" гармонійність асортименту;
" асортиментнм концепція;
" цикл планування асортименту;
" нарощування асортименту;
" насичення асортименту;
" мерчандайзинг;
" P.O.S.-матеріали.
Рекомендована література: 2; 4; 14; 17; 20; 31; 39; 42; 46; 57.
1. Основні завдання формування асортименту. Показники та складові асортименту товарів і послуг, методи їх оцінки.
Головним завданням товаровиробника в реалізації товарної політики підприємства є своєчасна пропозиція ринку визначеної сукупності товарів, які, відповідаючи в цілому профілю виробничої діяльності підприємства, найповніше задовольняли б вимоги цільової групи покупців.
Набір товарів, запропонованих виробником або продавцем називають асортиментом. Розрізняють поняття асортименту і номеклатури.
АСОРТИМЕНТ - це упорядкована за визначеними ознаками товарна маса, або набір різноманітних товарів, згрупованих за будь-якою ознакою.
В табл.5.1. представлено асортимент продукції фірми LABORATORES ST.IVES (торгова марка SWISS FORMULA).
Таблиця 5.1
Асоримент продукції фірми LABORATORES ST.IVES
(торгова марка SWISS FORMULA)
Асортиментні групи
Системи "шампунь-кондиціо нер" Засоби для укладання волосся Засоби для відновлення волосся Засоби для догляду за шкірою обличчя Засоби для догляду за шкірою тіла та рук
Асортиментні позиції Шампунь і кондиціонер з вітаміном Е Піна для укладання волосся Засіб для виправлення волосся Лікувальний пом'якшу вальний крем для очищен ня шкіри Дезодорант та засіб від поту для чутливої шкіри
Протеінові шампунь та кондиціонер Засіб для укладання і фіксації волосся Шампунь, що збільшує густину волосся Лікувальний очищаючий абрикосовий скраб Дезодорант та засіб від поту з вітаміном Е
Шампунь плюс конди ціонер Двохвилин ний зволожу вач - інтен сивний конди ціонуючий за сіб Лікувальний інтенсивний кондиціонер Гель для шкі ри обличчя бі ля очей Дезодорант та засіб від поту з карбонатом натрію
НОМЕНКЛАТУРА - застосовуваний у статистиці систематизований перелік найменувань виробів із кодами пропозицій, встановленими для відповідної галузевої продукції у Державному класифікаторі продукції та послуг.
Так, номенклатуру можна проілюструвати на прикладі такого товару, як "Матеріали лакофарбові":
Код позиції Назва виробу
231000 Матеріали лакофарбні
231100 Лаки на конденсаційних смолах
231110 Лаки на природних смолах
231120 Лаки на алкідних смолах
Виробничий асортимент - це номенклатура товарів, що виробляються промисловими та сільськогосподарськими підприємствами, а також іншими виробниками. Як правило, виробничий асортимент вузький і потребує подальшого підсортовування в торгівлі - на оптових і роздрібних підприємствах.
Торговий асортимент - це номенклатура товарів, призначених для продажу в роздрібній мережі (магазинах і торгових точках).
До структури товарного асортименту належать:
ў вид товару (товарна номенклатура);
ў асортиментна група;
ў асортиментна позиція (одиниця).
Вид товару - це товар визначеного призначення. Наприклад, чоботи - чоловічі, жіночі, дитячі.
Асортиментна група - це товари одного призначення, але різних функціональних властивостей, якості, ціни. Наприклад,
Асортиментна позиція - це різновид (марка) товару.
Характеристику товарного асортименту складають наступні показники:
1. широта асортименту - це кількість видів товару;
2. глибина асортименту - кількість асортиментних груп товарів;
3. насиченість асортименту - загальна кількість товарів, їх асортиментних позицій.
Гармонійність асортименту - ступінь близькості між товарами різних асортиментних груп з точки зору їх кінцевого використання.
Асортимент називається занадто вузьким, якщо можна доповнити його новими виробами і збільшити прибуток, і занадто широким, якщо можна виключити ряд виробів і прибуток збільшиться.
Широкий асортимент дозволяє "витягнути" низку товарів за допомогою товарів - "локомотивів", створити в споживачів враження різноманітності, асортиментного різнобарв'я і зацівити в такий спосіб більш численні групи споживачів. Широкий асортимент дозволяє краще пристосовуватися до несподдіваних змін ринкової кон'юнктури, але управляти ним досить складно. Широкий асортимент потребує особливих структур збуту, більш складної і розгалуженої адміністративної системи. Широта асортименту характерна для підприємств, які мають на меті завоювання більшої частки ринку, ринкової експансії. Такий асортимент краще пристосований до ринку.
Вузький асортимент має основною перевагою простоту і не потребує складних адміністративних, виробничих і торгових структур. За таким асортиментом спрощується маркетингова діяльність. Підприємства, зацікавлені у високій прибутковості бізнесу, мають вузький асортимент. Вузьким асортиментом зручніше управляти, але він обслуговує обмежену групу споживачів і більш вразливий до "атак" конкурентів.
На широту і глибину асортименту впливає значна низка чинників, серед яких слід вказати на маркетингові цілі підприємства, виробничі потужності, кваліфікацію персоналу, гнучкість та мобільність, здатність створювати відповідні до характеристик асортименту системи збуту і програми просування тощо. Зазвичай широкий асортимент притаманний підприємствам, які позиціонують себе постачальниками різноманітних товарів, намагаючись збільшити свою частку на ринку або забезпечити зростання самого ринку. Компанії, зацікавлені в одержанні високих короткочасних прибутків, мають звужений асортимент, що складається з окремих

 
 

Цікаве

Загрузка...