WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Ринок плодів та овочів України - Реферат

Ринок плодів та овочів України - Реферат


Ціни на свіжоморожену брусницю утримувалися в діапазоні 1,5-1,6 ?/кг. За максимальною ціною реалізовувалася брусниця 1-го класу очищення, за мінімальною - більш низького класу очищення.
По мірі просування збиральних робіт у господарствах на ринок продовжували надходити пропозиції осінніх яблук, проте рівень відпускних цін упродовж звітного тижня залишався в раніше встановлених межах. Виробники збутом були задоволені не планували будь-яких змін у відпускних цінах найближчим часом.
Завершення сезону реалізації вітчизняного персика і скорочення його кількості на ринку спровокувало незначне підвищення цін на нього. На ринку південного регіону основну долю пропонованого персика становила вітчизняна продукція досить високої якості. Оптові компанії центрального і східного регіонів однаково активно закуповували як імпортний, так і вітчизняний персик, причому на якісний товар ціни були практично порівнянні.
Покупці західних областей віддавали перевагу угорському персику, у той час як вітчизняний особливим попитом у місцевих покупців не користувався. Ціни на угорську продукцію перебували в досить широкому ціновому діапазоні (6-10 грн/кг) і визначалися якістю і калібром плодів.
Продажі сливи здійснювалися в колишньому режимі, лише в деяких випадках спостерігалося збільшення цін на якіснішу продукцію.
Ринок винограду в цілому був збалансований, а ціни залишалися в межах раніше позначеного діапазону - 3-8 грн/кг і визначалися якістю пропонованого товару.
Оптові ціни на фрукти і ягоди
станом на 2 вересня 2005 р. (грн/кг)
Найменування продукції мін. макс. серед.
Яблука 1,2 1,5 1,3
Персик 3,5 (+1,50) 6 (+2,00) 4 (+1,00)
Зливи 0,8 1,7 (0) 1,5
Виноград 3 8 (0) 6 (0)
Цитрусові і банани
Ринок цитрусових особливою активністю не відрізнявся. Торгівля велася за раніше встановленими цінами, а угоди були одиничними. Інтерес оптових компаній залишався вкрай низьким, і більшість покупців планували збільшувати обсяги закупівель не ранішедругої половини вересня.
На ринку бананів упродовж минулого тижня особливих змін не відзначалося. Продажі здійснювалися колишніми темпами, а продавці відпускних цін не переглядали, сподіваючись на традиційне збільшення попиту в осінній період.
Оптові ціни на цитрусі й банани
станом на 2 вересня 2005 р. (грн/кг)
Найменування мін. макс. серед.
Апельсини 3,80 (0) 4,3 (0) 4,00 (0)
Лимони 3,95 (0) 4,10 (0) 4,00 (0)
Мандарини 5,70 (0) 6,00 (0) 5,90 (0)
Банани 2,60 (0) 2,7 (0) 2,6 (0)
Переробні підприємства
Більшість підприємств східного, центрального і західного регіонів, як і раніше, планували закупівлі в південних областях. За їхніми словами, здійснити закупівлі необхідних для виробництва партій у межах свого регіону було проблематично з ряду причин, основною з яких була непорівнянність закупівельних цін переробників із цінами, декларованими самими виробниками. Переробники південних областей проблем із закупівлями сировини не випробовували, однак, за словами представників деяких підприємств, пропозиція якісного помідора трохи знизилася, що, втім, на рівні закупівельних цін поки не відбилося. Експерти ринку, прогнозуючи подальший розвиток подій в цьому сегменті, думали, що до середини вересня активність переробників помідора буде найбільш високою. Даний факт обумовлювався сезонним зниженням цін на сировину до мінімальних показників на тлі стабільного зростання його пропозиції на ринку.
Переробники огірка відзначали, що ситуація на ринку сировини залишались колишньою. Пропозиція огірка була мінімальною, а ціни на сировину досить високими, через що угоди з купівлі-продажу носили одиничний характер. Продажі готової продукції здійснювалися активними темпами. Покупці оптових партій, з огляду на загальне скорочення обсягів виробництва консервованого огірка в поточному сезоні, прагнули сформувати запаси продукції в період безпосереднього її виробництва, тому що фахівці ринку не виключали, що ціни й надалі зростатимуть.
Підприємства, що спеціалізуються на переробці яблук, закупали сировину у колишньому режимі. У той же час, деякі переробники західного регіону відзначали зниження пропозицій за середніми і мінімальними цінами, що, на їхню думку, було пов'язано із завершенням виробниками реалізації літніх сортів, у той час як збирання осінніх яблук у багатьох господарствах тільки почалося. Незважаючи на це, переробники думали, що ця ситуація носитиме тимчасовий характер, і не поспішали переглядати закупівельні ціни.
Оптові ціни переробників на сировину
станом на 2 вересня 2005 р. (грн/кг)
Продукція мін. макс. серед.
Огірок 1,7 3 2,5
Помідор 0,2 0,35 0,25
Яблука 0,2 0,3 0,25
Останнім часом спостерігається наступна картина на ринку плодів та овочів:
Через погіршення погодних умов ціни на тепличну продукцію продовжували зростати.
Скорочення обсягів якісної капусти привело до збільшення попиту на товар.
Ціни на ринку картоплі продовжували знижуватися.
Ціни на коренеплоди залишалися в межах раніше встановленого діапазону, а основний обсяг продажів здійснювався за середніми цінами.
На ринку збільшилася пропозиція цибулі середньої якості.
Закупівельна діяльність на ринку яблук залишалася на низькому рівні.
Збільшення пропозиції на ринку цитрусових привело до зміни відпускних цін убік зниження.
Протягом тижня спостерігалося зниження ціни на банан.
Виробники томатної консервації продовжували відзначати низькі темпи реалізації готової продукції.
Масове збільшення пропозиції на ринку грибів привело до зниження відпускної ціни виробниками.
Використана література
" Матеріали з газети "Агропрогноз" Розділ "Овочі та фрукти" за 2005 р.
" Товарознавство продовольчих товарів. - К., 2000.
" Що посієш, те й пожнеш / За ред. Мацишина І.Р. - К., 2006.

 
 

Цікаве

Загрузка...