WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Обгрунтування стратегії розвитку підприємства ТзОВ "Комфорт сервіс" - Курсова робота

Обгрунтування стратегії розвитку підприємства ТзОВ "Комфорт сервіс" - Курсова робота

стратегію.
Організаційна структура підприємства зображена на рис. 1.1.
Отже, підприємство ТзОВ "Комфорт-Сервіс" охоплює досить великий спектр діяльності. У відділі маркетингу працює 11 чоловік. Маркетингова діяльність підприємства зосереджується на таких заходах, як вивчення ринку, розробка та планування асортименту, ціноутворення, збут, реклама, товароруху, постачання товару, сервісне обслуговування, вивчення конкурентів та залучення потенційних споживачів, формування попиту та добір кваліфікованих працівників в управлінські служби підприємства.
По організаційній структурі видно, що підприємство має 3 різних стратегічних господарських підрозділів, які займаються різними видами діяльності, мають різних споживачів, постачальників, конкурентів. Кожним СГП керує окремий менеджер. Всі З СГП є прибутковими і надалі успішно розвиваються. Отже, відділу маркетингу необхідно запропонувати створити ще нові СГП.
1.2. Формування місії та цілей підприємства
Для підприємства ТзОВ "Комфорт-Сервіс" нам потрібно сформулювати місію, оскільки вона допомагає визначити, чим у дійсності займається фірма, яка його сутність, масштаби, перспективи і напрямки росту, відмінності від конкурентів.
Для того, щоб сформулювати місію підприємства побудуємо морфологічну матрицю ( табл. 1.3. )
Таблиця 1.3.
Морфологічна матриця ТзОВ "Комфорт-Сервіс" для віконно-дверних
конструкцій
Показники Значення показників
Матеріал метал дерево метало-пластик
Споживачі офіси магазини кафе, бари житлові будівлі
Дохід споживачів високий середній низький
Географія ринку місцевий регіональний державний
Профіль Salamander Fakro Rehau Thyssen
Місія фірми : "З нами вам завжди буде комфортно"
Після визначення місії підприємства, потрібно визначити головну ціль і
побудувати ієрархію цілей. Для складної організації характерним є певний набір цілей, тому нам потрібно їх прорангувати, тобто для досягнення головної цілі формуємо цілі другого рівня, для їх досягнення - цілі третього рівня.
Рис. 1.2. Маркетингові цілі в "дереві цілей" ТзОВ "Комфорт-Сервіс"
Головна ціль визначаються на тривалу перспективу, вона відповідає концепції розвитку організації та основним її напрямам.
РОЗДІЛ 2. SWOT-АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА 2.1. Етапи аналізу маркетингового середовища
Процес аналізу маркетингового середовища ТзОВ "Комфорт-Сервіс" здійснюємо у такій послідовності:
* основні фактори середовища, які впливають на розвиток нашої фірми, до
них відносяться зовнішні фактори, а саме нестабільність економіки України,
різноманітні політичні конфлікти, часті зміни законодавства, природне середовище,
яке для нас характерне трьома порами року, науково-технічний прогрес,
демографічні проблеми, які пов'язані з низькими темпами народжуваності і старіння
населення, соціально-культурний фактор.
* на даний час позиції даного підприємства є досить сильними і стабільними,
але оскільки дана фірма знаходиться на етапі розвитку вона ще більше розширює
свої можливості.
Основним збудником попиту на продукцію підприємства ТзОВ "Комфорт-Сервіс" є потреба споживача в послузі є встановлення естетично-досконалих вікон та дверей, встановлення кондиціонерів, забезпечення будівлями від проекту до здачі під ключ. У випадку, коли вище вказана потреба виникає на рівні домогосподарства, її можна віднести до первинних потреб (потреба у захисті від зовнішнього середовища), натомість коли дана потреба виникає на рівні підприємства, то на ряду з первинною складовою даної потреби значний вплив відіграє потреби в престижі та самовираженні, які відносять до вторинних потреб, задоволенню яких сприяє виготовлення віконно-дверних конструкцій з сучасних матеріалів, встановлення якісних кондиціонерів, будівництво і ремонт з найкращих матеріалів.
За умови економічного росту в державі і підвищення соціально-економічного статусу окремої частини населення країни, для ряду домашніх господарств також стає актуальною потреба у престижі.
Натомість факторами, які дещо послаблюють позиції даних товарів на ринку можна вважати консерватизм покупців, який проявляється у прихильності до
старого, високі ціни на товар даного виду, та, в деякій мірі, недостатня поінформованість споживачів про переваги саме цих видів продукції.
Щодо конкурентної боротьби в середині ринку то підприємство має велику кількість конкурентів такі, як ТзОВ "Квік", ПП "Лагода", 1111 "Піраміда", ТзОВ "Півколо-Сервіс". Деякі фірми часто виникають лише на декілька місяців, і не знайшовши власного сегменту на ринку самоліквідуються, не дивлячись на те, що ціни на їх товари часто бувають нижчими за ціни конкурентів. Це можна пояснити тим, що на даному ринку при виборі фірми-постачальника, покупець керується трьома основними факторами:
oякість (надійність при експлуатації, термін експлуатації);
oціна товару;
oтермін виконання замовлення.
Таким чином важливу роль відіграє матеріал з якого виготовляються вироби. Він повинен бути надійним та якісним, при чому якість повинна бути підкріплена гарантіями на вироби. Ще одним з важливих факторів є термін виконання замовлення, який має тенденцію до збільшення за умови перевезення товару з-за кордону. Усе це впливає на діяльність дрібних компаній негативно і поступово вони, не витримуючи конкуренції, зникають.
Для оцінки факторів, які діють в середині галузі, які можна вчасно передбачити і в деяких випадках контролювати. Для цього необхідно використати модель Портера:
1. появи нових конкурентів;
2. загроза з боку товарів замінників;
3. тиск з боку споживачів;
4.тиск з боку постачальників
5. конкуренція між діючими фірмами.
Новими конкурентами можуть бути як новоутворені фірми, так й фірми постачальники, розвиток яких передбачає освоєння виробництва даної продукції. Обсяги споживання, яких настільки великі, що вони бажають виробляти її у своїх виробничих підрозділах., з метою економії витрат. Появи нових конкурентів
залежить від вхідних бар'єрів - перешкод, які необхідно подолати входу в галузь. Такими бар'єрами входу є:
oпотреба у значних виробничих площах;
oзначні витрати на придбання основних засобів;
oзалучення або підготовка кваліфікованого персоналу для виробництва даної продукції;
oналагодження зв'язків із постачальниками якісної сировини;
oпошук власної частки ринку;
oорганізації процесу "замовлення - виробництво - обслуговування". При переході постачальника до виробництва для ньогостає неактуальною потреба у "налагодженні зв'язки із постачальниками", при переході споживача -"пошук власної частки на ринку"
Товаром замінником для виробів з метало-пластику є дерев'яні вироби. На даний момент на ринку існують окремі сегменти споживачів - прихильників виробів з метало-пластику, які цінують переваги даних виробів. При цьому такі сегменти мають тенденцію до збільшення, тому вироби з метало-пластику можна вважати загрозою для виробів з деревини, а не навпаки. Для кондиціонерів практично товарів замінників не існує хіба, що вентиляційні канали, які забезпечують тільки проходження свіжого повітря і радіатори, які тільки нагрівають

 
 

Цікаве

Загрузка...