WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Методи і технології ефективного управління персоналом - Курсова робота

Методи і технології ефективного управління персоналом - Курсова робота

складальний автомобільний конвеєр.
Очевидно, що спеціалізація не завжди найбільш ефективна і бажана у всіх ситуаціях. Принаймні, повинні існувати дві основні умови для успішного використання спеціалізації:
1. Щодо великого обсягу робіт. Повинна бути достатньо велика кількість операцій, щоб було можливо застосувати спеціалізацію. Також необхідно зберігати всю кількість робітників зайнятими.
2. Стабільність - в обсязі роботи, відвідування роботи, якості сировини, розробці товарів і послуг, і виробничої технології.
Рамки роботи і глибина роботи.
Це два важливі розміри, що змінюють зміст роботи.Рамки роботи характеризують кількість і розмаїтість задач, що виконуються службовцем. При роботі у вузьких рамках робітники виконують трохи різноманітних задач і часто повторюють їх.
Глибина змісту робіт визначає ступінь свободи робітника планувати й організовувати свою власну роботу, працювати у вільному режимі, пересуватися і спілкуватися, як він того побажає. Відсутність глибини роботи може викликати незадоволеність роботою, що може призвести у свою чергу до прогулів, запізнень і, навіть, саботажу.
Ротація роботи, розширення роботи і збагачення праці.
Це три терміни, що прямо стосуються змісту роботи. Їх часто плутають. Ротація - періодична зміна робочих розпоряджень, задач. Наприклад, робітник у роздрібному магазині може працювати протягом одного місяця продавцем, потім касиром.
Розширення роботи містить у собі додавання задач, схожих по виконанню, до посадових обов'язків. Іншими словами, це означає розширення рамок роботи. Наприклад, робота робітника на конвеєрі може бути розширена через виконання великої кількості операцій на конвеєрі, схожих по своїй природі. Таким чином, робота розширена по суті тим, що робітник виконує більшу кількість операцій.
Збагачення праці - це розширення рамок роботи і глибини роботи. Таким чином, до доповнення більшої кількості операцій, збагачена праця потребує додаткової відповідальності, що заохочує персональний ріст. Наприклад, робота менеджера може бути збагачена передачею йому деякої додаткової відповідальності над бюджетними питаннями.
Фізичне оточення роботи.
Фізичне оточення роботи містить у собі багато чинників, такі як температура, вологість, вентиляція, шум, освітлення і колір, що можуть впливати на роботу. Було досліджено 23 основних офісних змінних, таких як: простір робітника, температура, освітлення, вікна, відокремленість. В результаті дослідження було виявлено, що компанії можуть заощадити майже $1. 674 на кожному кваліфікованому робітнику через покращення умов роботи в офісі.
Робоче місце повинне надавати умови для нормального освітлення, температури, вентиляції, вологості й ін. Перегородки, акустичні стінні матеріали і звукові поглинання повинні використовуватися там, де це необхідно, зменшити неприємні шуми.
Соціотехнічний підхід до розробки роботи.
Відповідно до цієї концепції, роботи повинні бути визначені на підставі цілісного або системного погляду на первинну робочу ситуацію, включаючи фізичне і соціальне оточення. Соціотехнічний підхід є ситуативним. Планувальник робіт уважно розглядає роль робітника в соціотехнічній системі. В ідеалі, соціотехнічний підхід з'єднує технічні вимоги організації і соціальні потреби робітників, що включені до ухвалення рішень.
Використання аналізу робочого місця.
Як відзначалося раніше, аналіз роботи - наріжний камінь усіх функцій управління людськими ресурсами. Дані, отримані через аналіз, формують основу для розходжень у діяльності по УЛР. Ці дані включають:
1. Визначення роботи. У результаті аналізу роботи утворюється опис обов'язків і відповідальності. Такий опис корисно для дійсних робітників і їхніх наставників, а також майбутніх робітників.
2. Перегляд змісту роботи. Аналіз роботи часто дозволяє визначити, коли робота потребує того, щоб її переробили.
3. Набір. Вимоги до роботи повинні бути визначені достатньо точно, для того, щоб рекрутування було проведено більш ефективно. Аналіз роботи не тільки визначає вимоги до роботи, але також схематично окреслює навички, необхідні для виконання роботи. Ця інформація допомагає визначити типи людей для набору.
4. Відбір і визначення на посаду. Відбір, в основному, спрямований на пошук відповідної людини для відповідної роботи. Для успішності процесу відбору, вимоги роботи повинні бути ясно і точно сформульовані. Аналіз роботи визначає значимість різноманітних навичок і здібностей, у результаті чого порівняння різноманітних кандидатів може бути зроблене більш об'єктивно.
5. Орієнтація. Ефективна орієнтація в роботі не може бути зроблена без ясного розуміння вимог роботи. Обов'язки і відповідальність повинні бути ясно визначені до того, як новий робітник буде виконувати цю роботу.
6. Навчання. Аналіз роботи торкає множину аспектів навчання. Буде або не буде дійсний (або потенційний) робітник потребувати в додатковому навчанні може бути вирішено тільки після того, як будуть визначені специфічні вимоги роботи. Природно, що затвердження цілей навчання залежить від проведеного аналізу робіт. Інше використання аналізу роботи - у визначенні проблем, що виникають.
7. Супровід кар'єри. Керуючі і фахівці з управління людськими ресурсами спроможні консультувати робітників щодо їхньої кар'єри в тому випадку, коли вони мають повне уявлення про всі різноманітні роботи в організації. Робітники можуть краще зрозуміти свої бажання щодо кар'єри, коли вони розуміють вимоги до роботи.
8. Безпека робітників. Аналіз роботи часто дозволяє визначити небезпечні для здоров'я людини умови середовища, пов'язані з виконанням трудового завдання. Через фокусування на тому, як здійснюється трудове завдання (робота), деякі небезпечні для здоров'я людини процедури стають явними.
9. Оцінка виконання робіт. Ціль цієї процедури - оцінити індивідуальний внесок робітника у виконання роботи. Передумовою для проведення такої оцінки є повне розуміння того, що очікується від робітників. Тільки на основі цього може бути виконана упереджена оцінка.
10. Винагорода. Правильний аналіз дозволяє забезпечити одержання робітниками справедливої компенсації за виконану роботу. Аналіз роботи - це перший крок у визначенні відносної вартості робіт через визначення її рівня складності, обов'язків і відповідальності, а також навичок і здібностей, необхідних для виконання роботи. Спочатку вартість роботи визначається щодо інших робіт і в такий спосіб може бути встановлена справедлива заробітна плата.
Як можна побачити з приведеного вище списку, майже всі функції управління людськими ресурсами залежать до деякої міри від слушності програми аналізу роботи.
Аналіз роботи припускає не тільки аналіз змісту роботи, а

 
 

Цікаве

Загрузка...