WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Методи і технології ефективного управління персоналом - Курсова робота

Методи і технології ефективного управління персоналом - Курсова робота


Курсова робота
Методи і технології ефективного управління персоналом
ПЛАН.
ВСТУП. 1
1. ФУНКЦІЇ УЛР. 2
а) посилення ролі УЛР; 3
б) УЛР завтра; 4
в) перспективи; 5
2. ПІДБІР КАДРІВ У ОРГАНІЗАЦІЇ. 7
а) планування роботи; 8
б) фізичне оточення роботи; 10
в) методи аналізу роботи; 12
г) планування людських ресурсів; 13
д) найм і відбір робітників; 16
3. НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК ПЕРСОНАЛУ. 17
а) організаційний розвиток; 19
б) оцінка виконаних робіт; 20
в) планування кар'єри; 25
4. ВИНАГОРОДА СЛУЖБОВЦІВ. 28
а) зарплата робітників та службовців; 30
б) система стимулюючої винагороди; 32
ВИСНОВОК. 35
ЛІТЕРАТУРА.
Вступ.
Управління людськими ресурсами (УЛР) - це діяльність, спрямована на формування людських ресурсів організації і їх координацію.
УЛР містить у собі ті види діяльності, що спрямовані на формування і координацію людських ресурсів організації. Людські ресурси в будь-якій організації є одним з найбільших капіталовкладень. Цінність і вартість людських ресурсів найчастіше стає очевидною при продажу організації. При цьому ціна продажу може бути набагато більше, ніж загальна вартість фізичного майна і фінансових активів. Ця різниця (часто називана терміном "престижність організації") частково відображає вартість людських ресурсів організації. Крім різноманітних виплат (зарплата, різноманітні премії і бонуси) організація часто робить інші значні інвестиції в людські ресурси. Наприклад, капіталовкладення йдуть у здійснення таких функцій, як відбір, найм, навчання персоналу.
УЛР - це сучасний термін для позначення того, що в літературі і практиці управління минулих років традиційно називалося адмініструванням або управлінням кадрами. Проте, деякі автори вважають УЛР відмінним від традиційного управління кадрами. Вони говорять, що управління кадрами є більш вузьким поняттям, орієнтованим на канцелярський підхід.
1. ФУНКЦІЇ УЛР.
Функції УЛР - це ті задачі, що здійснюються як в крупних, так і в невеликих організаціях при формуванні і координації людських ресурсів. Функції УЛР пов'язані з різноманітними видами управлінської діяльності і включають:
1. Забезпечення задоволення рівних можливостей для всіх робітників (право будь-якої людини на роботу) і виконання інших зобов'язань перед державою.
2. Проведення аналізу робочих місць для визначення специфічних вимог кожного робочого місця.
3. Аналіз можливостей персоналу організації, що сприяють досягненню цілей організації.
4. Розробка і здійснення плану, що реалізує ці вимоги.
5. Набір персоналу, що відповідає потребам організації.
6. Відбір і прийом персоналу для заповнення вакансій.
7. Орієнтація і навчання персоналу.
8. Розробка і здійснення програм розвитку організації.
9. Розробка систем оцінки виконання роботи службовцями.
10. Допомога працівникам у плануванні кар'єри.
11. Розробка систем оплати працівників.
12. Посередницька діяльність між організацією і профспілками.
13. Розробка і впровадження програм по забезпеченню здоров'я і безпеки, а також надання допомоги працівникам у їх особистих проблемах, що можуть впливати на якість роботи.
14. Розробка систем комунікації, що забезпечує зв'язок між працівниками і їх впровадження.
Хто виконує функції УЛР?
Всі менеджери періодично виконують деякі функції УЛР. Наприклад, майже всі управлінці час від часу залучені до процесів навчання, розвитку, оцінки своїх працівників. У невеликих організаціях більшу частину функцій по управлінню персоналом виконує власник підприємства або лінійний менеджер. У великих організаціях звичайно існує відділ кадрів або відділ УЛР, що відповідає за виконання функцій УЛР. Такий відділ звичайно укомплектований декількома фахівцями з УЛР, що "ведуть" один або більше напрямків УЛР.
Відділ управління людськими ресурсами.
Основна функція відділу УЛР - забезпечити підтримку лінійним менеджерам у всіх справах, пов'язаних із людськими ресурсами. Таким чином, більшість відділів УЛР виконують традиційну роль набору кадрів і діє, головним чином, у якості консультативного органу. Крім консультацій, наданих лінійним менеджерам, відділи УЛР звичайно організують і координують процеси наймання і навчання, реалізують програми по розвитку персоналу, діють як ланцюжок між менеджерами, робітниками й урядом, і, нарешті, координують програми безпеки.
Саме по ступеню і характеру поділу функцій УЛР між лінійним управлінням і відділами УЛР різняться організації. Наприклад, відділ УЛР в одній компанії може виконувати все, що стосується прийому кадрів. У іншій компанії всі рішення по прийому можуть прийматися оперативними менеджерами, що взаємодіють із відділом УЛР тільки як з консультативним органом.
Ці приклади допомагають нам побачити, що відділ УЛР може здійснювати функції трьох видів:
спеціальні послуги, які визначені в кожній компанії особисто;
1. консультативні;
2. координаційні.
Таким чином, в одній організації відділ УЛР може реально здійснювати набір кадрів, в іншій - він може тільки радити в питаннях щодо набору персоналу.
Як згадувалося раніше, відділ УЛР звичайно працює в

 
 

Цікаве

Загрузка...