WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Конкурентоспроможність продукції та методи ії визначення - Курсова робота

Конкурентоспроможність продукції та методи ії визначення - Курсова робота

бажанням покупця проводиться модернізація проданої продукції і додаткове навчання персоналу. Задача післягарантійного ремонту - скоротити простої устаткування, збільшити міжремонтні терміни, підвищити безпеку експлуатації і кінець кінцем завоювати стійке положення на ринку, добитися конкурентоспроможності вироблюваної продукції.
Розвиток реклами і технічної інформації на високому якісному і організаційному рівнях. Необхідно пам'ятати, що головним елементом реклами, визначальним її ефективність для товару виробничого призначення, є перш за все змістовність рекламного тексту, його інформативність і доступність, безумовна достовірність на відміну від реклами для товарів індивідуального споживання. В ній рекламний текст, більш емоційний, нескладний для сприйняття, частоприкрашений, а "імідж" товару, його статус нерідко не зв'язаний загалом з його споживацькими властивостями. Головна ціль рекламної роботи - привернути до товару максимум ділових людей і підвищити його конкурентоспроможність.
Формування попиту і стимулювання збуту - ФПІСЗ як ключовий напрям в конкурентній боротьбі за міцне місце на ринку збуту товару. Формування попиту (ФП) полягає в тому, щоб повідомити потенційного покупця про існування товару, інформувати його про потреби, які задовольняються цим товаром, максимально знизити недовір'я до товару збоку покупців і довести до них гарантії захисту інтересів покупців у випадку, якщо вони не будуть задоволені покупкою.
Задача ж стимулювання збуту (СЗ) - спонукання покупця до подальших покупок даного товару, до придбання великих партій, регулярних комерційних зв'язків. Діяльність по організації стимулювання збуту особливо важлива, коли на ринку є багато конкуруючих між собою товарів, мало відмінних по своїх споживацьких властивостях, а СЗ обіцяє покупцю відчутну вигоду за рахунок пропонованих знижок за умови покупки великих партій товару, регулярності покупок певного числа виробів. При стимулюванні збуту часто використовуються після продажні, супутні "подарунки", безкоштовне розповсюдження зразків товару, безкоштовна передача товару в тимчасове користування "на пробу" за реалізацію крупних партій товару, прийом потриманого виробу як першого внеску за нову річ. Велике значення має організація презентацій, прес-конференцій і інших організаційних заходів по введенню нового товару на ринок і забезпеченню його конкурентоспроможності.
2.3 Економічні умови споживання
Економічні умови споживання. По економічних умовах споживання конкурентоспроможність те вару включає велике число показників, до основних і; яких слідує віднести:
Енергоємність і економічність в споживанні сировини на одиницю продукції, що випускається, або зробленої роботи;
Вартість сировини і експлуатаційних матеріалів;
Рівень безвідходної використовуваних технологій;
Надійність, періодичність і вартість ремонтів, вартість запасних частин;
Чисельність обслуговуючого персоналу і його кваліфікація.
Шляхом сукупного підрахунку витрат на оплату енергії і сировини, оцінки вартості обслуговування і ремонтів, розрахунку витрат на оплату обслуговуючого персоналу і іншої статі витрат визначаються сукупні витрати споживання товару.
В результаті дії всієї сукупності приведених вище показників складається повна ціна споживання товару, вирішальним чином впливаючи на його конкурентоспроможність. Повна ціна споживання складається з ціни, сплаченої споживачем при придбанні товару, і витрат споживання. При цьому враховуються виплачувані покупцем митні збори, податки і збори, а також виплати по отриманих кредитах.
Загальна емпірична формула конкурентоспроможності товару має вигляд: конкурентоспроможність = якість + ціна + обслуговування
Конкурентоспроможність товару - поняття відносне, її можна прогнозувати в процесі розробки зразків, проте реальна конкурентоспроможність оцінюється тільки на ринку при зіставленні як з характеристиками, так і з умовами продажу і сервісу аналогічних товарів-конкурентів. При оцінці конкурентоспроможності вітчизняних товарів, що експортуються, необхідно враховувати наявність таких чинників, як недостатність технічної і економічної інформації, оскільки виробниками в основному використовуються проспекти і каталоги конкурентів; тривалість термінів і часті збої при виконанні замовлень; відсутність достатньо розвинутих і наближених до іноземних споживачів мереж збуту товару; відсутність об'єктивної оцінки рівня витрат споживання в конкурентів і т.д. Вплив цих чинників повинен бути по можливості зведений до мінімуму.
В цих умовах для виробника рентабельність - основна умова комерційного успіху. Для забезпечення переваг товару, що поставляється, виробник вимушений, як правило, витрачати додаткові засоби, що виділяються їм з прибутку. Тому умови конкурентоспроможності його товару - відношення загальної виручки від реалізації до загальних витрат на виготовлення, доставку товару і його сервісне обслуговування. Підхід до оцінки товару з позиції виробника - це перш за все стратегія продажів, безумовна рентабельності. Якість товару - це ступінь досягнення встановленого технічного рівня при виробництві кожної одиниці товарної продукції. Воно визначається або органолептичним методом (за допомогою органів чуття), або лабораторними дослідженнями з використанням приладів, апаратів, реактивів і інших технічних засобів.
3. ЕТАПИ РОЗРАХУНКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТОВАРУ
По своїй суті товар (робота, послуги) є єдиним засобом отримання прибутку і тим самим основним знаряддям конкурентної боротьби, її матеріальною основою. Скрізь, де розгортається суперництво за підвищення якості продукції і максимізацію прибутку, зниження витрат виробництва, важливе значення набуває комплексна оцінка конкурентоспроможності товару.
В цілому оцінка конкурентоспроможності товару включає вивчення ринку, конкурентів, потреб покупців і параметрів оцінки товару
1). В світовій практиці кількісна оцінка конкурентноздатного товару складається з трьох етапів:
аналізу ринку і вибору найбільш конкурентноздатного товару-зразка як бази для порівняння і визначення рівня конкурентоспроможності товару;
визначення набору порівнюваних параметрів двох товарів;
розрахунку інтегрального показника конкурентоспроможності товару.
3.1 Аналіз ринку
Для визначення конкурентоспроможності товарів необхідно почати з аналізу ринку: які країни, фірми, виробники презентують свою продукцію.
Визначення переліку груп порівнюваних параметрів їх чисельні значення.
Вибір виробів аналогів як бази порівняння.
Вибір аналога. Він може бути

 
 

Цікаве

Загрузка...