WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Конкурентоспроможність продукції та методи ії визначення - Курсова робота

Конкурентоспроможність продукції та методи ії визначення - Курсова робота

вимоги споживачів до технічних показників знаходять віддзеркалення в національних і міжнародних стандартах. Під стандартизацією розуміють розробку і встановлення технічних показників (норм) для прийнятої до випуску продукції, способів її маркувння, упаковки, транспортування і зберігань. Документ, яким визначається (нормується) стандартизований предмет, називається стандартом. Він є нетільки технічним, але і державним документом. Стандарти включають повну характеристику товару і містять технічні умови на його виготовлення, правила приймання, сортування, упаковки, маркування, транспортування і зберігання. При оцінці якості товару перш за все визначається його відповідність стандартам. Відповідність стандартам - споживацький параметр, що регламентується, порушення якого зводить конкурентоспроможність товару до нуля.
В кожній країні існує своя система стандартизації товарів, відповідна ступеню розвитку національної економіки, науки, техніки і технологій. Разом з тим у міру поглиблення інтеграції національної економіки в світову економіку і розширення зовнішньоекономічної співпраці товаровиробників все більше значення набуває розвиток міжнародної стандартизація товарів і досягнення відповідності національних стандартів міжнародним вимогам якості товарів.
Міжнародні стандарти усувають обмеженість, різнорідність, суперечність національних норм і правил різних країн. В цих цілях функціонує спеціально створена Міжнародна організація стандартизації (ISO - International Organisation for Standardisation). Міжнародний координаційний центр по стандартизації - постійно діюча Нарада урядових посадовців при Європейській Економічній Комісії ООН. Нарада розробляє рекомендації урядам країн-членів щодо стандартизації товарів, найбільш важливих для міжнародної торгівлі.
Якість товару - це ступінь досягнення встановленого технічного рівня при виробництві кожної одиниці товарної продукції. Воно визначається або органолептичним методом (за допомогою органів чуття), або лабораторними дослідженнями з використанням приладів, апаратів, реактивів і інших технічних засобів.
Технічна конкурентоспроможність товарів - показник дуже гнучкий і динамічний. Він перманентно міняється відповідно до темпів науково-технічного прогресу, що відбувається як усередині країни, так і в світових виробників, що ведуть, тій або іншої продукції.
2.СКЛАДОВІ УМОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
Розрахунок конкурентоспроможності - це порівняльна характеристика товару, що містить комплексну оцінку його якісних і економічних властивостей щодо виявлених вимог ринку або іншого товару. В теорії використовують до 400 показників, в реальності дещо у зв'язку з проблемами до доступу інформації. Звичайно до 20 штук. Узагальнений критерій конкурентоспроможності - це коефіцієнт "відношення суми корисного ефекту до повних витрат на придбання і використовування товару".
2.1 Комерційні умови
До основних показників, визначальних комерційні умови конкурентоспроможності товарів, відносяться:
Цінові показники;
Показники, що характеризують умови поставок і платежів за товари, що поставляються;
Показники, що характеризують особливості діючої на ринку виробників і споживачів податкової і митної системи;
Показники, що відображають ступінь відповідальності продавців за виконання зобов'язань і гарантій.
Рівень ціни виробництва безпосереднім чином визначає цінову конкурентоспроможність товару. Зрозуміло, що чим нижче цей рівень, тим за інших рівних умов вище конкурентоспроможність вироблюваної продукції на ринку і, значить, переважно позиції її виробника в суперництві з іншими виробниками аналогічної продукції. І навпаки, більш високий рівень ціни знижує цінову конкурентоспроможність товарів, зводячи її нерідко до нуля. З урахуванням даних умов і формується цінова політика в боротьбі за підвищення конкурентоспроможності вироблюваних товарів.
Комерційні умови. До основних показників, визначальних комерційні умови конкурентоспроможності товарів, відносяться:
Цінові показники;
Показники, що характеризують умови поставок і платежів за товари, що поставляються;
Показники, що характеризують особливості діючої на ринку виробників і споживачів податкової і митної системи;
Показники, що відображають ступінь відповідальності продавців за виконання зобов'язань і гарантій.
Рівень ціни виробництва безпосереднім чином визначає цінову конкурентоспроможність товару. Зрозуміло, що чим нижче цей рівень, тим за інших рівних умов вище конкурентоспроможність вироблюваної продукції на ринку і значить переважно позиції її виробника в суперництві з іншими виробниками аналогічної продукції. І навпаки, більш високий рівень ціни знижує цінову конкурентоспроможність товарів, зводячи її нерідко до нуля. З урахуванням даних умов і формується цінова політика в боротьбі за підвищення конкурентоспроможності вироблюваних товарів.
Така ж картина є видимим і з виконанням умов поставок і платежів. Чим ці умови більш гнучкі, чим більш вони відповідають інтересам покупців, тим переважно товар в конкурентному суперництві з іншими аналогічними товарами на ринку.
2.2 Умови поставок і платежів
Організаційні умови придбання і використовування товару споживачами забезпечують реальне виконання комерційних показників його конкурентоспроможності. До них відносяться:
Забезпечення максимально можливого наближення продавців товару до покупців, що впливає на зниження витрат обертання і, значить, на рівень його ціни;
Доставка товару до місць споживання не тільки крупним оптом-транзитом, але і дрібними партіями через складські підприємства. В основі економічної доставки товарів лежить уміння грамотно користуватися транспортними статутами, кодексами, правилами перевезень, транспортними тарифами і іншими основоположними документами в цій області;
Розширення після продажного сервісу, що надається споживачам з гарантійним і післягарантійним обслуговуванням.
В даний час покупець пред'являє продавцю товару обов'язкову вимогу: сервіс повинен забезпечити працездатність товару протягом всього терміну служби. Сервіс підрозділяється на передпродажний і після продажний, а останній - на гарантійний і післягарантійний. Передпродажний сервіс полягає в усуненні неполадок, викликаних транспортуванням продукції, в приведенні її в робочий стан, опробуванні, демонстрації покупцю виробу в роботі і т.д. В період післягарантійного сервісу фірма-продавець веде планово-запобіжні ремонти і капітальний ремонт, забезпечує запасними деталями, дає консультації по ефективному використовуванню техніки. За

 
 

Цікаве

Загрузка...