WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Організація ефективного персонального продажу - Реферат

Організація ефективного персонального продажу - Реферат


Реферат на тему:
ОРГАНІЗАЦІЯ ЕФЕКТИВНОГО
ПЕРСОНАЛЬНОГО ПРОДАЖУ
В Україні немає традицій цивілізованої торгівлі. Колишня радянська торгівля за своєю природою була дефіцитною, її ніколи неї цікавила людина, її потреби, мотивації. Зараз значна частина населення займається торгівлею, як колись виробництвом. Продаж відбувається навіть там, де люди цього ще не зрозуміли: скрізь одна продає щось іншій, якщо не товари й послуги, то свою робочу силу? себе самого (не в буквальному сенсі, а як носія цієї сили). Проте ніде не відчувається такий сильний зв'язок продавця й покупця, як У процесі персонального продажу. Про сам процес такого продажу та дії торгового агента ми вже казали в попередньому підрозділі. Тепер варто спинитися на деяких загальних засадах цих дій, на їхньому своєрідному емоційно-психологічному підтексті.
Як відомо, персональний продаж - це неухильне дотримання чотирьох заповідей:
перша - знання товару;
друга - знання покупця;
третя - знання технології продажу з використанням психологічних інструментів впливу на покупця;
четверта - управління собою самим.
Знання товару. Товар має зовнішній вигляд і те, що за ним приховано - споживну цінність. Показати глибинну споживну цінність товару - для цього потрібен талант, але цілком задовільних результатів може домогтись і той, хто не має такого таланту, але здатний навчатися.
Знання покупця. Покупець для продавця до першої зустрічі є "чорною скринькою". Проте існують не такі вже й складні експрес-методи, за допомогою яких можна швидко визначити тип особистості покупця, і говорити з ним тією мовою, яку він найліпше розуміє.
Технологія продажу. Це, власне, реакція на запитання й дії покупця. Вона може бути пасивною - це означатиме, що торговому агенту варто змінити фах і зайнятися чимось іншим, а може бути добре розрахованим, продуманим до дрібниць процесом. Такій технології продажу також можна навчитися.
Управління самим собою. Ця заповідь випливає з уже відомого нам принципу: "клієнт завжди правий". Хоч яким похмурим, злісним, сварливим і дурним не був би клієнт, торговий агент не може дозволити собі зірватися. Ясна річ, не можна задовольнити ВС1Х вимог, а тим більше забаганок клієнта, але торговий агент має працювати так, щоб клієнт завжди залишався задоволеним Уважним ставленням до нього.
Вправний торговий агент мусить мати, як мінімум, п'ять таких умінь:
o привертати увагу клієнта чимось цікавим і незвичним, що притаманне запропонованому товару;
o надавати корисні послуги, демонструвати товар у привабливій упаковці;
o розвіяти сумніви і вагання покупця настільки, щоб угода обов'язково відбулася;
o створити таку ділову, а водночас приязну атмосферу, щ0д людина, навіть утримуючись поки що від купівлі, забажала зустрітися з торговим агентом ще не один раз;
o надавати вичерпну інформацію щодо всіх товарів і видів послуг а також щодо тих переваг, які матиме покупець, придбавши товар."
Торговий агент зможе як належить вплинути на почуття покупця, якщо зуміє бачити не тільки зовнішні прояви поведінки останнього, а й те, що криється глибоко в його підсвідомості.
Треба виходити з того, що покупець постійно перебуває в межах такого психологічного трикутника: мотиви, тобто потреби й і бажання -> вимоги і смаки -> реальні фінансові можливості (купівельна спроможність).
Мотив може бути сильним, слабким або його взагалі бракуватиме (хочу, не хочу, сам не знаю, чи хочу, чи ні).
Потреби бувають такими, що їх можна задовольнити, такими, що не підлягають задоволенню тими засобами, котрі є в розпорядженні торгового агента, або взагалі сумнівними.
Рівень фінансових можливостей - високий, середній і нульовий ("Я можу купити", "Я хотів би, щоб було трохи дешевше" "Не можу купити").
Для торгового агента всі покупці в процесі продажу поділяються на візуалістів (вони вміють дивитись), аудіалів (вони вміють слухати) і кінестетиків (вони вміють відчувати).
Згідне з цією класифікацією, візуалісти думають зоровими образами, аудіали - ліпше розуміють слухові, а кінестетики - усе сприймають через відчуття. Щоб це зрозуміти, необхідно вслухатися в те, що каже покупець. Якщо він скаже: "Я хотів би подивитися, як це працює", немає сумніву, що ми маємо справу з візуалістом. Аудіал миттєво виявить себе тим, що його не цікавитиме ні колір, ні температура, ні витрати електроенергії, наприклад, у холодильника: він допитуватиметься, гучно чи тихо цей холодильник працює. Кінестетику взагалі не треба пояснювати, що і як працює, бо він моделює цей процес і себе в ньому у влас-1 ній уяві. Відтак для нього найліпшою буде така принада: "Уявіть себе біля цього телевізора. Будь-хто скаже, що тільки солідна людина може мати такий телевізор".
Фахівці також радять навчитися робити те, чого часто не роблять конкуренти. Наприклад:
зацікавити чимось пасивних покупців з тим, щоб вони (навіть Масово утримуючись від купівлі) завжди звертали увагу на ваш спробувати утримати "важких" клієнтів. Щоправда, вони доставляють масу незручностей, але згодом можуть стати найнадійнішими постійними покупцями;
постійно шукати (і знаходити) нові ідеї, стимули до праці, нові види послуг і стимули для пасивних покупців. В1 рекомендують такі вісім принципів роботи торгового агента:
o робити все своєчасно;
o робити те, чого не роблять конкуренти;
o виконувати свої обіцянки;
o не говорити зайвого і занадто багато;
o бути люб'язним і доброзичливим;
o щиро цікавитися іншими, а не тільки собою;
o одягатися так, щоб одяг не відволікав уваги покупців (якщо тільки торговий агент не продає одяг);
o говорити й писати грамотно.
У кожному покупцеві, як стверджують фахівці, сидить і святий, і диявол. Торговий агент повинен примусити себе бачити в ньому святого. Це важливо не тільки з погляду ввічливості. Психологи стверджують, що людина завжди поведеться саме так, як від неї очікують. З покупцем необхідно настроїтися на одну хвилю. Цей прийом називають рапортом. Рапорт породжує симпа-тію, а симпатія посилює рапорт. При цьому торговий агент ніби віддзеркалює позу, жести, ритм поведінки покупця. Дуже важливе значення має постійне емоційне заохочування покупця (цей прийом американці називають "погладити", "попестити"). Стосовно персонального продажу це означає:
o емоційну підтримку покупця ("Я вас слухаю і слухаю дуже уважно");
o усмішку, зоровий контакт;
o жести відкритості та щирості;
o компліменти.
Знаючи тип характеру потенційного покупця, торговий агент повинен ураховувати його під час презентації товарів. Так, якщо покупець дуже вайлуватий, то торговий агент має наголосити на перевагах, що їх клієнт не матиме, якщо чогось не купить, і на их негативних наслідках, котрі з цього випливатимуть. Якщо клієнт надто мовчазний, необхідно постійно звертатися до нього запитаннями, примушуючи його розговоритися. Дочекавшись іншої нагоди, можна поділитися інформацією якогось особистого характеру зтим, щоб надати розмові теплішого тону, скептика можна вплинути лише систематизованим викладом фактів. Якщо покупець є дуже впертим, треба уважно вислуховувати те, що він каже, постійно вихваляючи саме ті риси товару, як відповідають смакам такого покупця. На імпульсивних покупців які діють під впливом хвилинного настрою, не треба витрачати багато часу: коротка презентація, підкреслення найбільш важливих особливостей товару і швидкий перехід до завершення зустрічі. Занадто балакучого потенційного покупця, схильного у процесі презентації розмовляти на різні сторонні теми, треба уважно вислуховувати, але тактовно й непомітно спрямовувати в потрібному

 
 

Цікаве

Загрузка...