WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Управлінські рішення у сфері основних маркетингу (автосервіс) - Курсова робота

Управлінські рішення у сфері основних маркетингу (автосервіс) - Курсова робота


Курсова робота
Управлінські рішення у сфері основних маркетингу (автосервіс)
ЗМІСТ
Вступ
1. Аналіз ринкових можливостей і вибір цільових сегментів
2. Розроблення товару
3. Ціноутворення
4. Організація збуту продукції
5. Комунікаційна політика
Висновки
Список використаної літератури
ВСТУП
Як академічна дисципліна маркетинг вперше виник в Америці: ще у 1905 році ВЄ. Креузі прочитав курс лекцій "Маркетинг товарів" в Пенсільванському університеті, а Р.Ваглер почав вести постійний курс "Методи маркетингу" в університеті Віскансіна в 1910 році. В цей час, у 1908 р. в США з'являється перша маркетингова організація - Американське товариство маркетингу, перейменоване в 1973 р. в Американську асоціацію маркетингу (АМА) а у у великих фірмах створюються відділення маркетингу і реклами.
Хронологічно найбільше розповсюдження маркетингу як філософій бізнесу відноситься до 50-60-х років. Сьогодні вже діють Європейське товариство дослідження маркетингу та громадської думки, Європейська Академія маркетингу.
Створюється Світова Асоціація маркетингу на принципах маркетингу здійснюють свою управлінську діяльність більшість фірм США Західної Європи, Японії та інших країн. Саме слово "маркетинг" породилося у Сполучених Штатах Америки, де в 30-х роках місцеві фермери шукали ринок збуту своєї продукції. Йшлося про оволодіння ринком - "MARKET GETTING", а пізніше в результатів контамінації цих двох слів виникло одне - "маркетинг". Інколи маркетинг асоціюється з такими поняттями, як реклама та продаж.
Маркетинг - це значно більше, ніж просто різновид економічної діяльності, це філософія, яка є основою підприємницького задуму. Маркетинг - це вид людської діяльності спрямованої на задоволення потреб шляхом обміну.
Як свідчить вітчизняна практика, застосування засобів маркетингу на підприємствах України все ще недостатньо цілеспрямоване, фрагментарне і малоефективне внаслідок недостатньої комплектності маркетингових заходів. На недостатньо ефективність маркетингової діяльності впливає низький рівень уявлення сучасної одті маркетингу, його інструментарію та організаційних форм реалізації. Тому існує нагальна потреба в кваліфікованому розумінні даного процесу, адаптувати її до реальних умов, внести в неї якісно нові моменти.
Метою курсової роботи є набуття навичок прийняття рішень по всіх чотирьох складових частинах комплексу маркетингу: товару, ціні організації збуту продукцій і методах її просування. Маркетингова діяльність базується на таких принципах: орієнтація на споживача, сегментування ринку, глибоке дослідження ринку, націленість на довгостроковий результат. Маркетингові служби виконують сім функцій: всі вони дуже важливі і кожна виконує свою роль.
1.Аналіз ринкових можливостей і вибір цільових сегментів
Для визначення свого місця на будь-якому ринку виробник повинне його ретельно проаналізувати. Сучасні ринки є досить насиченими пропозицією різних товарів та послуг.
Коли я про сегментувала ринок, я зрозуміла, що сегментом ринку називають групу споживачів, що зайняті пошуком однотипних послуг та згодні їх купити. В нашому випадку буде автосервіс. На сонові вивчення вторинної і первинної маркетингової інформації в місті Коломия я виявила наступну незадоволені споживчу потребу: високякісне сервісне обслуговування авто (листня діагностика систем, чистка салону, двигуна, заміна комплектуючих, інше. Для того щоб задовольнити цю нішу, треба створювати компактні комплекси по роботі з авто. Я пропоную створити мережу вищезгаданих комплексів по всьому місту, тобто створити певну фірму, яка буде займатися даним видом діяльності її назва Автосервіс".
Отже, сегментація ринку - один з найважливіших інструментів маркетингу. Від того, наскільки вдало визначений сегмент, залежить успіх підприємства у конкурентній боротьбі. Що стосується сегментів то тут слід згадати про такий: прибутковість сегмента. Вибраний сегмент має гарантувати прибутковість діяльності.
Ось чому спочатку роблять спробу орієнтовно визначити ємність ринку в сегменті.
Потім провела я спостереження і опитування. Згодом для проведення даного анкет4вання необхідно було обрати та сформувати певну вибірку. У даному випадку мною була про анкетована невипадкового відбору вибірка (таксисти, далекобійники, водії різних категорій).
Сегментування можна здійснювати за різними параметрами:
- за географічним принципом;
- за демографічним принципом;
- за соціально-економічними характеристиками споживачів;
- за психологічним принципом;
- за споживчими мотивами.
В нашому випадку в основу сегментування покладено (географічний принцип) принцип рівневий та автомобілей різновид.
На рисунку наведено приклад сегментування ринку автосервісу.
Рівень
Високий
Середній
Низький
Мерседес Тойота ВАЗ
Марки автомашин
Рис. 1. Сегментування ринку за двома змінними
2. Розроблення товару (послуги)
Послуга - автосервіс.
Послуга характеризується такими параметрами (показниками):
1. Люб'язне ставлення до кожного клієнта (толерантність співробітників).
2. Якісне задоволення потреб споживачів.
3. Швидше обслуговування.
4. Бережне ставлення до авто клієнта.
5. Розмаїття розважальних акцій для водіїв.
6. Організація "чесних" акцій, які стосуються знижок при обслуговування частих клієнтів тобто постійних.
7. Розробити дизайн автосалонів де буде проводитись основна робота.
А позиціонування буде проходити наступним чином: дана послуга буде досить конкурентноздатною тому, що будуть до роботи в фірмі залучені професіонали в своїй сфері, яскраві кольори при оформленні інтер'єру, висока соціальна політика щодо працівників фірми (їх соцзахист). "Зовні" робота працівників оформляється наступним чином: якісний оригінальний спецодяг працівників, закордонне обладнання (вітчизняне, на жаль відсутнє або не відповідає високим стандартам). Трендом фірми буде:
- девіз: "Чистіше не буває!"
- товарна марка (див. додаток).
Рис. 2. Три рівні товару
3. Ціноутворення
У даному питання слід розглянути наступне: модель ціноутворення, що орієнтується на попит, з врахуванням впливу інших моделей, оскільки вони взаємо пов'язані. Виважена цінова політика здійснює значний вплив на ринковий успіх підприємства. Ціни тісно пов'язані з іншими складовими комплексу маркетингу, його якісними характеристиками, рівнем сервісу тощо. Формування цінової політики передбачає прийняття високої кількості стратегічних та оперативних рішень. Визначення ціни здійснюється в декілька етапів.
Після визначення цінових стратегій слід перейти до вибору моделі і конкретного методу розрахунку ціни. У практиці застосовують різноманітні методи визначення вихідної ціни на послуги, які об'єднані в 3 базові моделі:
1. Модель ціноутворення, що базується на витратах виробництва;
2. Модель ціноутворення, що базується на попиті;
3. Модель, що базується на конкуренції.
За результатами пробного маркетингу проведений регресійний аналіз дозволив встановити взаємозв'язок між ціною товару і рівнем його збуту у вигляду рівняння регресії:
N=в0+в1хУ
N=1201,821-9,647хУ
Математична

 
 

Цікаве

Загрузка...