WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень - Реферат

Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень - Реферат


Реферат на тему:
Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень
Інтернет - новий і поки що не надто поширений метод. Однак із роз-ширенням послуг Всесвітньої комп'ютерної сітки (World Wide Web) і інте-рактивного зв'язку дослідження в діалоговому режимі стають більш доступ-ними та дешевими. Спеціалісти, які використовують цей метод, вияснили, що основна частина населення не користується послугами Web. Користувачі комп'ютерних сіток-освідченіші, багатші і молодші середньостатистичного споживача. Причому більшість з них - чоловіки. Вони є основними клієнтами фірм, що пропонують товари та послуги по сітці. Проте при проведенні дослідження це є найбільш важкодоступна група споживачів. Опитування в діалоговому режимі і в кімнатах для бесід (чи інтерактивних фокус-групах) часто є успішними при пошуку підходу до "невловимих" людей: підлітків, не одружених, багатої та високоосвідченої аудиторії.[1].
Ресурси Інтернет при проведенні маркетингових досліджень можуть засто-совуватися в наступних напрямках: використання пошукових засобів і ката-логів Інтернет, проведення опитувань відвідувачів особистого сервера, використання даних опитувань, що прово-дяться на інших серверах. Також вивчення конкурентів може здійснюватися шляхом відвідування їх серверів, отримання інформації про зв'язки з їх партнерами.
При проведенні маркетингових досліжень через Інтернет слід мати на увазі, що користувачами є організації, а не окремі приватні особи. Потенційні покупці, перш за все, відносяться до новаторів з доходом вище середнього, що мають високий рівень освіти; що товар неможливо оглянути і примірити. [2].
На практиці дослідження в діалоговому режимі мають дві суттєві переваги перед звичайними дослідженнями та фокус-групами: швидкість і рентабельність. Дослідникам, використовуючим цей метод, на проведення кількісного аналізу і запису відповідей потрібні лічені дні. Організація фокус-груп в діалоговому режимі потребує попереднього планування, проте результати отримуються практично відразу. Дослідження за допомогою Інтернету - відносно є дешевим методом збору інформації. Учасники можуть приєднатися до фокус-групи із будь-якої точки земної кулі, не витрачаючи коштів та часу на поїздку і мешкання в готелі, знижуючи тим самим витрати на проведення досліджень в кімнатах для дискусій. Цей метод також дозволяє застерегтися від витрат на поштові переводи, телефонні розмови, оплату праці службовців і друк матеріалів. До того ж розмір виборки незначно впливає на витрати. Різниця між 10 і 10 000 вибірок на Web невелика. Немає також різниць у швидкості та вартості проведення досліджень в середині і зовні країни.
Разом з тим, використання Інтернет в маркетингових дослідженнях має свої недоліки. Для цього методу характерна проблема, що має місце і при збиранні інформації по телефону-незнання опитуваного. Не варто намагатися зробити висновки на основі виборки, які визначилися ізкористувачів, які випадково наштовхнулися на анкету в комп'ютері чи потрапили у аудиторію, де проводиться інтерв'ю. Результати дослідження в діалоговому режимі не характерні для всіх фірм і товарів. Наприклад, для маркетологів, працюючих на масовому ринку і вивчаючих взаємопов'язані групи людей, цей метод не ефективний, так як більшість споживачів цього ринку - люди з низькими доходами і не маючі доступу до діалогового режиму.
Візуальний контакт та невербальне спілкування, маюче місце при звичайному груповому інтерв'ю, неможливі при зв'язку по комп'ютерній сітці. Суха інформація, що передається по Інтернет - безперервні друковані коментарі і пунктуація, виражаюча емоції (наприклад, " " - усмішка, ":-0" - здивуван-ня), - значно обмежує передачу реакції опитуючих. Подібним чином і технологія обмежує можливості демонструвати зразки і слугує значною вадою для їх оцінки. Дослідження за допогою Інтернет гарантує учасникам анонімність, необхідну для відвертих відповідей на запитання.
Щоб обхватити сегмент і побороти названі проблеми, фірма NPD, як і багато інших компаній, пропонуючі послуги по сітці, створюють групи із кваліфікаційних користувачів сітки для участі в дослідженнях і фокус-групах в діалоговому режимі. Така група компанії NPD складається із 1500 споживачів, підібраних на основі інтерактивного зв'язку і перепровірених по телефону; компанія Greenfield Online вибирає користувачів із особистих баз даних, потім періодично дзвонить їм, щоб переконатися в тому, що вони дійсно ті, за кого себе видають. Дослідницька фірма Research Connections попередньо підбирає учасників по телефону у випадку необхідності допомагає їм у підлюченні до Інтернету.[4].
Ця система є ще порівняно новою для суспільства і ще не зовсім досконалою. Для більшості людей, особливо зайнятих, відповідати на запитання анкети, що знаходиться в Інтернет, просто немає часу. Тому на нашу думку, потрібно ще й до того всього заохочувати користувачів даної сітки відповідати на запитання анкет, надаючи взамін їм певні пільги чи якусь необхідну інформацію і т.д. Тобто аналізуючи дані факти, можна лише засвідчити про наявність ще великої недосконалості у використанні Інтернет при маркетингових дослідженнях, необхідність виправлення і запобігання його проблем, пристосування його в більшій мірі до користувачів.
Список літератури
1. 1. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика.-2-е издание, переработанное и дополненое. -М.: Издательство "Финпресс", 2003.- 464с.
2. 2. Голубков Е.П. Основы маркетинга. -М.: Издательство "Финпресс", 2002.- 656с.
3. 3. Котлер, Филип, Армстронг. Основы маркетинга: Пер. с англ. - К, 2002- 645с.
4. 4. Сахно А. Проблеми Інтернету в Україні// "Компаньон", 2002р. - №20. - Май2002.-26-28 ст.

 
 

Цікаве

Загрузка...