WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Український ринок дитячого харчування: аспекти формування та проблеми розвитку асортименту та якості торгівлі ними в умовах ринку - Курсова робота

Український ринок дитячого харчування: аспекти формування та проблеми розвитку асортименту та якості торгівлі ними в умовах ринку - Курсова робота

груп призвела до зниження забезпеченості їхнього організму основними харчовими компонентами й енергією, в тому числі білками, вітамінами, мінеральними речовинами. Комплексна оцінка показників здоров'я дітей свідчить, що до групи практично здорових дітей належить менш ніж половинавсіх дітей. Дефіцит споживання вітамінів та мікроелементів зафіксовано майже у 50 відсотків обстежених дітей.
За даними медичних закладів, тільки половина грудних дітей до трьох місяців життя вигодовується материнським молоком, двоє з трьох немовлят - до півроку. Лише четверта частина дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні, харчується сучасними високоадаптованими молочними сумішами вітчизняного та імпортного виробництва, 35 відсотків - частково адаптованими сумішами вітчизняного виробництва, інші - 40 відсотків, переважно діти сільської місцевості, вигодовуються розведеним коров'ячим молоком, склад якого не задовольняє потреб організму дитини, що росте, в цілому ряді важливих харчових компонентів. Це призводить до багатьох захворювань, особливе місце серед яких посідає дисбактеріоз шлунково-кишкового тракту.
Виробництво вітчизняних продуктів дитячого харчування ще не досягло достатнього рівня. Зовсім не виробляються продукти лікувально-профілактичного призначення для дітей із спадковими захворюваннями, не виготовляються високобілкові консервовані продукти на основі м'яса та риби.
Результати аналізу свідчать, що складний фінансовий стан більшості вітчизняних підприємств призвів до значного спаду виробництва продуктів дитячого харчування. Так, протягом 1995 - 2004 років обсяг виробництва рідких та пастоподібних молочних продуктів для дітей зменшився майже у 5 разів, плодоовочевих консервів для дітей - у 13 разів, сухих адаптованих молочних сумішей - на чверть.
Для вітчизняних виробників продуктів дитячого харчування перепоною у їх розвитку є звуженість традиційних зовнішніх ринків збуту, а також поява жорсткої конкуренції з боку імпортних виробників продуктів дитячого харчування. Продукція останніх на українському ринку представлена широким асортиментом відомих та менш відомих іноземних фірм.
З огляду на те, що ставляться високі вимоги до безпеки та якості цієї групи продуктів харчування, вітчизняні підприємства мають потребу у впровадженні сучасних технологій, закупівлі нового обладнання, якісної сировини, інгредієнтів та матеріалів імпортного виробництва, які не виробляються в Україні. Все це потребує значних інвестицій.
В нинішніх умовах підтримка виробництва продуктів дитячого харчування зводиться до фінансування деяких наукових розробок, частково на розроблення й впровадження державних стандартів, незначної фінансової підтримки на закупівлю екологічно безпечного молока для виготовлення окремих продуктів дитячого харчування на молочній основі, а також звільнення від оподаткування прибутку підприємств, які виробляють спеціальні продукти дитячого харчування.
При цьому на державному рівні не забезпечено ефективних механізмів стимулювання виробників продуктів дитячого харчування. Купівельна спроможність більшості українських сімей з дітьми залишається досить низькою, що також є причиною обмеження доступу до збалансованих продуктів дитячого харчування.
Як наслідок, більшість українських дітей не отримує повноцінних збалансованих продуктів дитячого харчування, що негативно позначається на стані їх здоров'я.
Забезпечення дітей повноцінними продуктами дитячого харчування, адаптованими до віку дитини й стану її здоров'я, може відбуватися за двома варіантами.
Перший. При здійсненні додаткового фінансування з державного бюджету на період до 2015 року буде створено умови, що дозволять забезпечити дітей повноцінним дитячим харчуванням в межах фізіологічних норм шляхом нарощування виробництва вітчизняних продуктів дитячого харчування.
При розробці Загальнодержавної програми забезпечення дітей продуктами дитячого харчування на період до 2015 року будуть визначені баланси попиту та пропозицій продуктів дитячого харчування за основними номенклатурними групами, оцінені сировинна та матеріально-технічна бази, проведено розрахунки потреби адресного забезпечення дітей спеціальними продуктами дитячого харчування, проаналізовано та узагальнено особливості, тенденції і закономірності розвитку підприємств з виробництва продуктів дитячого харчування на сучасному етапі формування ринкової економіки.
Розрахунок науково обґрунтованих потреб у продуктах дитячого харчування на період до 2015 року дозволить визначити пріоритети, обсяги, асортимент цих продуктів та необхідні потужності для їх виробництва.
Оптимальним варіантом розв'язання проблеми є розробка комплексу заходів, спрямованих на забезпечення дітей усіх вікових груп повноцінними та збалансованими продуктами дитячого харчування за доступними цінами, підтримка діяльності підприємств з виробництва продуктів дитячого харчування шляхом переоснащення діючих і введення нових виробничих потужностей з високотехнологічним обладнанням та впровадженням новітніх технологій.
Другий. Незмінність умов та збереження нині існуючої підтримки виробників продуктів дитячого харчування та рівня забезпеченості спеціальними продуктами харчування дітей усіх вікових груп призведе до втрати вітчизняного виробництва продуктів дитячого харчування, наростання імпорту цієї групи продуктів високої вартості, які недоступні переважній більшості молодих сімей з дітьми.
Визначення на основі оптимального варіанта шляхів і засобів розв'язання проблеми, строків виконання Загальнодержавної програми
Загальнодержавною програмою передбачається здійснення на державному рівні комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на поліпшення забезпечення дітей усіх вікових груп збалансованим повноцінним харчуванням та стимулювання розвитку вітчизняного виробництва продуктів дитячого харчування.
Забезпечення дітей збалансованими і повноцінними продуктами дитячого харчування буде здійснюватись за рахунок виконання таких основних заходів: визначення реального попиту на продукти дитячого харчування на основі рекомендованих норм споживання, прогнозу демографічної ситуації та регіональних традицій харчування дітей за віковими групами з урахуванням екологічних особливостей проживання населення; перегляду та вдосконалення рекомендованих норм споживання продуктів дитячого харчування промислового виробництва для здорових дітей усіх вікових груп, а також продуктів лікувально-профілактичного призначення для хворих дітей та дітей, які потребують оздоровлення; формування системи забезпечення спеціальними продуктами харчування вагітних жінок та матерів, які годують немовлят грудним молоком; створення в державі спеціального центру з питань харчування здорових та хворих дітей з метою підтримки грудного вигодовування немовлят та надання висококваліфікованої консультативної допомоги дітям з особливими дієтологічними

 
 

Цікаве

Загрузка...