WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Український ринок дитячого харчування: аспекти формування та проблеми розвитку асортименту та якості торгівлі ними в умовах ринку - Курсова робота

Український ринок дитячого харчування: аспекти формування та проблеми розвитку асортименту та якості торгівлі ними в умовах ринку - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
з маркетингу
Український ринок дитячого харчування: аспекти формування та проблеми розвитку асортименту та якості торгівлі ними в умовах ринку
?
Зміст:
Вступ 3
Розділ 1. Харчова промисловість України 6
1.1.Значення харчової промисловості у соціальному та економічному розвитку України 6
1.2.Український ринок дитячого харчування 9
Розділ 2. Аналіз виробництва та перспективи розвитку дитячого харчування в Україні 14
2.1. Аналіз стану виробництва дитячого харчування в Україні 14
2.2.Перспективи розвитку дитячої харчової промисловості в Україні 22
Висновки 30
Список використаної літератури 33
Вступ
За даними ООН, до 2050 року в Україні очікується найбільше скорочення населення у світі - на 18 мільйонів землян. Лише за 2004 рік воно скоротилося на 341,6 тисячі чоловік. За інформацією Державного комітету статистики, станом на 1 січня нинішнього року в Україні мешкало 47,28 мільйона чоловік. Якщо прогнози експертів ООН справдяться, до 2050 року в нашій країні залишиться менше 40 мільйонів жителів.
Здоров'я закладається в дитинстві. Адже материнське молоко для маляти - не лише найкраща їжа, а й ліки, енергетичний та імунний захист, позитивні емоції.... Та, на жаль, 70 відсотків мам повністю чи частково втрачають здатність годувати груддю вже через три місяці після народження малюка. Стреси, екологія... Вітчизняні гастроентерологи з жахом спостерігають криву зростання відповідних захворювань. Штучне харчування збільшує секрецію шлунка малюка у п'ять разів - отже, у чотири роки дитині майже гарантований хронічний гастрит або навіть виразка... Рівень захворювання залізо-дефіцитними анеміями в дітей раннього віку, за даними медичної преси, становить 65 %.
На жаль, стверджують фахівці, дитяче харчування вітчизняного виробництва, нормативи на яке, до речі, давно не переглядались, не повністю відповідає сучасним вимогам. Наприклад, у вітчизняних нормативах "Медико-біологічні вимоги і санітарні норми якості продовольчої сировини і харчових продуктів" (1990) та "Гігієнічні вимоги до якості та безпеки продовольчої сировини і харчових продуктів" (1997) є рядок про... мінімально допустимий рівень... пестицидів та сполук ртуті.
Як не непатріотично, але треба визнати, що саме західні технології виробництва замінників материнського молока за складом амінокислот більше наближені до оригiналу. Норми споживання білка та жирів відповідно до вітчизняних рекомендацій, вищі, ніж міжнародні. Вміст білків і жирів у наших дитячих замінниках грудного молока вищий, ніж у імпортних. А підвищений вміст білка, як відомо, сприяє підвищеному навантаженню на нирки, що може впливати на розвиток діабету та ожиріння в майбутньому. Підвищений вміст жирів, негативно впливає на печінку новонародженого.
Крім усього, вітчизняні виробники - це всього два підприємства, поки що задовольняють потреби українських малюків у замінниках грудного молока лише на 40 відсотків. Решту - 60 відсотків - доводиться імпортувати.
Іноземна продукція суттєво переважає нашу в якості, але й дорожча від неї. Щоб стимулювати її ввезення та зробити більш доступною для широких верств населення, наш уряд запровадив нульову митну ставку на імпортні продукти дитячого харчування. Не залишились осторонь у цій справі і державні адміністрації деяких областей України. В межах своїх повноважень вони встановили максимальний рівень рентабельності на реалізацію та виробництво цього, без перебільшення, продукту стратегічного значення.
Безумовно, слід зробити повноцінне харчування доступним для всіх малюків. Але таким воно може стати лише тоді, коли його - і якісного вітчизняного, й імпортного - стане вдосталь. Тоді ціни регулюватиме ринок. У нашій же ситуації такі обмеження можуть призвести до того, що в умовах постійного збільшення витрат на доставку, зберігання тощо дистриб'юторам стане невигідно ввозити і реалізовувати дитяче харчування в супермаркетах та інших придатних для цього місцях. Адже цей ніжний продукт потребує особливого режиму перевезення та зберігання.
Хто займеться цим в умовах введення тотальних обмежень на імпорт дитячого харчування? І чи не переміститься торгівля стратегічним продуктом на ринки і базари, де витрати на реалізацію будуть мінімальними. Там, де неможливо забезпечити належні умови для зберігання цього делікатного і важливого продукту. Отже - знову дитяче харчування з перевищенням термінів придатності, підробки? А коли підприємство виділятиме кошти на наукові дослідження і буде дотримуватись міжнародних нормативів щодо складу, умов зберігання та транспортування - вони не зможуть не зрости. Хіба що якісь дотації дасть для розвитку справи держава.
Не виграють від цього, на жаль, ні національний (та місцеві) бюджет, ні вітчизняні виробники, ні споживачі. Та й сімейні бюджети навряд чи таким чином поповняться. Бо копійки, які можна буде зекономити в цій ситуації, не зможуть у майбутньому забезпечити підірване неякісним харчуванням здоров'я дитини.
Неякісного дитячого харчування в Україні і так вистачає. За даними органів у справах захисту прав споживачів Держспоживстандарту України, в минулому році було забраковано та вилучено з реалізації 36,7 % з 74,13 тонни перевіреної продукції, а в першій половині нинішнього - 37 % з 18,28 тонни, відповідно.
Розділ І. Харчова промисловість України
1.1. Значення харчової промисловості у соціальному та економічному розвитку України
Ринкове трансформування народно-господарського комплексу України являє собою процес зміни визначальних характеристик економічної системи, зокрема, її елементів, зв'язків між ними та пропорцій розвитку. Причому це стосується не тільки економіки в цілому, а й її підсистем галузевого рівня, серед яких особливу роль відіграє харчова промисловість, прискорений розвиток якої є одним з пріоритетів державної соціально-економічної політики.
Система трансформування харчової промисловості має розглядатися з таких точок зору:
" зміна структури управління галуззю;
" зміна структури галузі (співвідношення між групами суб'єктів господарювання, виділеними за такими критеріями: форма власності, організаційно-правова форма підприємництва, розмір, фінансове становище і тип організаційної структури);
" зміна структурних галузевих ринків;
" зміна структури ресурсів, що споживаються галуззю;
" зміна структури асортименту, що виробляється галуззю;
" зміна структури створюваного галуззю валового внутрішнього продукту.
Зміни у структурі управління галуззю повинні мати характер остаточного відходу від прямого втручання держави у виробничо-господарську діяльність її підприємств у зв'язку з їх приватизацією. Станом на 1 січня 1998р. в системі міністерства АПК України повністю приватизовано масложирову, миловарну, тютюнову, кондитерську, парфумово-косметичну, макаронну галузі, зерноробні (без

 
 

Цікаве

Загрузка...