WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні - Курсова робота

Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні - Курсова робота

Оливьез
12. Провансаль
13 Ювілейний
14. Провансаль
(г.Красноярськ)
"Веселка" 6 42,9 5 35,7 6 42,9
"Продукти" 3 21,4 4 28,6 7 50,0
"Продукти" 3 21,4 4 28,6 4 28,6
"Продуктовий магазин" 3 21,4 3 21,4 4 28,6
"Сільпо" 7 50,0 7 50,0 6 42,9
МОЛОКО 3 21,4 3 21,4 4 28,6
Вест-Лайн 4 28,6 5 35,7 5 35,7
БУЛОЧНА 4 28,6 5 35,7 6 42,9
Хліб 2 14,3 3 21,4 4 28,6
ЛЕ РІЙ КООП 8 57,1 7 50,0 8 57,1
"Гавань" 3 21,4 4 28,6 5 35,7
"Весна" 4 28,6 3 21,4 3 21,4
"Алеся" 4 28,6 3 21,4 4 28,6
"Тель" 2 14,3 3 21,4 4 28,6
"Лісовий" 3 21,4 2 14,3 3 21,4
Стратегія підвищення якості майонезу є найважливішою складовою частиною стратегії фірми. Об'єктами прогнозування є показники якості майонезу, що уступають аналогічним показникам майонезівконкурентів.
10 етапів для підвищення якості по Джозефуі М.Джурану.
1. Сформуйте усвідомлення потреби в якісній роботі і створіть можливість для поліпшення якості.
2. Установіть цілі для постійного удосконалювання діяльності.
3. Створіть організацію, що буде працювати над досягненням цілей, створивши умови для визначення проблем, вибору проектів, сформувавши команди і вибравши координаторів.
4. Надайте навчання всім співробітникам організації.
5. Виконуйте проекти для вирішення проблем.
6. Інформуйте співробітників про досягнуті поліпшення.
7. Виражайте своє визнання співробітникам, які внесли найбільший внесок у поліпшення якості.
8. Повідомляйте про результати.
9. Реєструйте успіхи.
10. Запроваджуйте досягнення, яких Вам удалося домогтися протягом року, у системи і процеси, що регулярно функціонують в організації, тим самим, закріплюючи їх.
Сім успішних факторів якості:
1. фокус на споживача;
2. фокус на процес і його результати;
3. управління участю/відповідальністю;
4. безупинне поліпшення;
5. проблеми, що залежать від робітників, повинні складати не більш 20 %;
6. проведення вимірів;
постійно діючі наскрізні функціональні наради, що представляють собою постійно діючі команди по поліпшенню якості.
Розділ ІІ. Аналіз асортиментної політики у виробництві майонезу на території України
2.1. Формування асортименту і харчова цінність майонезів
Майонез є одним з важливих жирових продуктів. Він має високу харчову і смакову цінність, що зумовлено великим набором харчових, смакових речовин, які знаходяться у емульсійній структурі. Майонез - це сметаноподібна дрібнодисперсна емульсія типу "масло у воді", виготовлена з рафінованої дезодорованої олії з додаванням емульгаторів-стабілізаторів, ароматизаторів, смакових, харчових добавок і прянощів. Майонези вживають як приправи для покращення смаку і засвоюваності продуктів, а також як добавки при виготовленні харчових продуктів (креми для кондитерських виробів, пудингів, тощо).
Для виготовлення майонезу використовують олії соняшникову, соєву, кукурудзяну, арахісову, бавовняну, маслинову (оливову), яєчний порошок, продукт яєчний сухий гранульований, яєчний жовток сухий, молоко вершкове незбиране сухе, вершки сухі, сироватку молочну суху підсирну, продукт молочний сухий, концентрат сироватки білковий, околотину суху та інші молочні продукти, цукор-пісок, сіль кухонну, натрій двовуглекислий, порошок гірчичний, кислоту оцтову синтетичну, оцет спиртовий, яблучний, крохмаль кукурудзяний фосфатний марки Б, олію ефірну з кропу, перець чорний мелений, кмин, екстракти пряноароматичних речовин: кмину, перцю червоного гіркого, петрушки, кропу, селери, перцю чорного гіркого та інші екстракти, есенцію апельсинову та інші, білок соєвий, основу соєву, концентрат соєвий, крохмаль картопляний карбоксиметиловий, ксиліт, кислоту цитринову, сорбінову, бензойну, бензоат натрію, сорбіт натрію, воду питну.
Перелік і співвідношення сировини кожного виду і найменування майонезу передбачено рецептурами.
Технологія виробництва майонезу об'єднує п'ять основних операцій: підготовка компонентів за рецептурою, приготування майонезної пасти, приготування емульсії, гомогенізація емульсії, фасування, пакування майонезу.
Процес виробництва майонезу на автоматизованих лініях передбачає такі операції як дозування компонентів, емульгування жиру з набором сировини, фільтрування емульсії, деаерація (звільнення від повітря), теплова обробка емульсії з наступним охолодженням, гомогенізація, фасування (розлив) і пакування продукту у банки, поліетиленові коробочки, стаканчики, туби, пакети.
Вітчизняними і зарубіжними вченими і спеціалістами розроблені рецептури майонезів з біологічно цінними добавками: зернових висівок, морквяної пульпи, шроту, насіння сафлору, м'язги овочів, гарбузових вичавок, цибулі і солодкого перцю сушених, біомаси женшеню, концентрату сироватки, білкового, молочно-фруктового концентратів, сухої високобілкової суміші, виготовленої з сухої молочної сироватки, рибних продуктів, білкового ізоляту, прянощів, екстрактів пряно-ароматичних речовин, барвників.
Одним з напрямків збагачення майонезів вітамінами, пектином, харчовими волокнами є додавання овочевих і фруктових порошків - яблучного, персикового, сливового, яблучно-гарбузового, томатного, морквяної пульпи тощо.
Це дало можливість розширити асортимент майонезу, поліпшити його біологічну цінність, а також виробляти майонез дієтичний, лікувальнопрофілактичний, з пониженим вмістом жиру.
Залежно від рецептури майонези поділяють на столові, з прянощами (пряно-смаковими добавками), з смаковими і желюючими добавками, десертні, дієтичні, лікувально-профілактичні. За вмістом жиру їх поділяють на висококалорійні - більше 55%, середньокалорійні - 40-55%, низькокалорійні - менше 40%.
За останні роки розширився асортимент середньо- і низькокалорійних майонезів.
До висококалорійних майонезів відносять Провансаль, Молочний, Яєчний, Весна, з перцем, Ароматний, Делікатесний, Львівський, Вінницький, Харківський; до середньокалорійних - Любительський, Осінній, Сніжинка; до низькокалорійних - Прованс, Пікантний, з часником, Білковий, Любительський, Домашній, Дієтичний, Гірчичний, Апельсиновий та ін.
Розроблено рецептури на майонез висококалорійний Пряно-ароматний, Часниковий, Лососевий, Крабовий з корицею; середньокалорійний Весняний, Бадьорість, Прованс Бланманже; низькокалорійний Свіжість, Гострий, Здоров'я, Яблучний, Ківі, Лимонний, Полуничний та ін.
Майонези іноземного виробництва, що з'явились на ринку України (Hellman's prawdziwy majonez, Majonez stolowy, та ін.), відносяться до групи середньо- і низькокалорійних. В них додають консерванти, що дає можливість подовжити строк зберігання при температурі 0-10° С з ЗО до 60-120 діб.
В майонези, наприклад, Majonez "Provansal-oren" (Українсько-канадське підприємство "Орен Торонто Канада"),

 
 

Цікаве

Загрузка...