WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні - Курсова робота

Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні - Курсова робота

Так ТОВ Супермаркет Відділ
"Гавань" Немає ПП Продукти Одиничний продаж
"Весна" Немає ТОВ Продукти Одиничний продаж
"Алеся" Немає ТОВ Продукти Одиничний продаж
"Тель" Немає ПП Змішаний Одиничний продаж
"Лісовий" Немає ПП Продукти Одиничний продаж
Конкурентноздатність майонезу - сукупність якісних і вартісних характеристик майонезу, що забезпечує задоволення конкретної потреби покупця. Конкурентноздатним є той майонез, комплекс споживчих і вартісних характеристик якого визначає його успіх на ринку, тобто здатність даного майонезу бути виміняним на гроші в умовах широкої пропозиції до обміну інших конкуруючих майонезів - аналогів. Конкурентноздатний майонез - синтетичний показник, що відбиває в собі підсумки багатьох доданків: ефективності роботи конструкторських бюро; виробничої діяльності підприємств, їхніх суміжників; роботи зовнішньоекономічних організацій по реалізації експортних майонезів на зовнішніх ринках.
Існує тісний взаємозв'язок між поняттями конкурентноздатність і якість, конкурентноздатність і технічний рівень, але ставити знак рівності між першим поняттям і двома іншими неправомірно.
Крива життєвого циклу майонезу.
Життєвий цикл майонезу (ЖЦТ) - це період життя майонезу на ринку від моменту його появи до моменту його витіснення більш досконалим майонезом, тобто фактично до його повного морального зносу. (Рис.1)
v
Об'єм
продаж
t
впровадження ріст зрілість старіння час
Рис.1 Крива життєвого циклу майонезу
У своєму житті майонез переживає кілька етапів, як правило які плавно переходять один в іншій. По-перше, це етап впровадження, коли майонез є новинкою на ринку і потребує певний час і значні грошові витрати (особливо на рекламу), щоб переконати споживача в його комерційних перевагах. По-друге, етап росту, коли визнання майонезу на ринку супроводжується швидким збільшенням попиту на нього. В - третіх, етап зрілості, коли обсяг продажів майонезу, досяг свого максимального значення, починає поступово знижуватися. І нарешті, по-четверте, етап старіння, коли попит на майонез на ринку неухильно падає.
Облік ЖЦТ дозволяє оцінювати конкурентноздатність майонезу в динаміку, що особливо важливо при розробці майонезів-аналогів і принципово нових майонезів.
Якщо передбачається почати розробку того чи іншого майонезу, необхідно насамперед з'ясувати, у якій стадії ЖЦТ знаходяться його аналоги, які уже представлені на ринку. Щоб досягти стабільності в продажах, розробку нового майонезу доцільно починати ще до того моменту, коли попередній майонез вступає в стадію зрілості. Необхідно підтримувати обсяг продажів на визначеному досить стабільному рівні. Для цього варто забезпечувати впровадження і ріст модифікованого чи іншого майонезу, розробленого до настання старіння вихідного майонезу.
У противному випадку буде безповоротно упущений час і знижений потенціал конкурентноздатності.
Критерії і фактори конкурентноздатності продукції.
Критерій конкурентноздатності - це якісна і (або) кількісна характеристика продукції, що служить підставою для оцінки її конкурентноздатності.
Одиничний критерій конкурентноздатності відноситися до однієї з простих характеристик, що визначають конкурентноздатність. Прикладом є продажна ціна, ступінь автоматизації приладу.
Комплексний критерій конкурентноздатності відноситься до сукупності характеристик, що визначають конкурентноздатність. Різновидами комплексного критерію є груповий і узагальнений критерії.
Груповий критерій конкурентноздатності - це комплексний критерій, що відноситься до групи характеристик, що визначають конкурентноздатність майонезу з тієї чи іншої сторони. Приклади групового критерію:
Груповий критерій може включати в себе: ў Рівень якості
ў Імідж
ў Рівень новизни
ў Ціна споживання
ў Інформованість майонезу
Поняття одиничного і групового критеріїв трохи умовні: у різних умовах оцінки, що оцінюють конкурентноздатність. Деякі критерії можуть виступати в ролі одиничних або групових критеріїв. Наприклад, продажна ціна з позиції споживача одиничний критерій, з позиції підприємства-виробника - групової.
Узагальнений критерій конкурентноздатності - це комплексний критерій конкурентноздатності, по якому приймають рішення про результати оцінки конкурентноздатності продукції. Прикладом є рівень конкурентноздатності продукції, рейтинг майонезу.
Рис. 2. Класифікація критеріїв конкурентоспроможності
Фактор конкурентноздатності - безпосередня причина, наявність якої необхідно і досить для зміни одного або кількох критеріїв конкурентноздатності. Аналіз причин зниження значення окремих критеріїв конкурентноздатності продукції і установлення факторів (дод. 3), що підвищують конкурентноздатність, так називаний факторний аналіз, - важливий момент у діяльності підприємств-виробників і підприємств-продавців.
Формування конкурентноздатності, встановлення, забезпечення і підтримка необхідного рівня конкурентноздатності майонезу на всіх етапах його створення і просування до споживача.
Так, для забезпечення необхідної якості майонезів здійснюють вплив на:
" виробничі фактори (сировина, конструкція, рецептура, технологія);
" збутові фактори (умови транспортування, збереження);
" сервісні фактори (дегустація майонезу й інша допомога у виборі майонезу, установка майонезу вдома).
Відхилення, що виявляються при оцінці конкурентноздатності, (у негативну сторону) від майонезів - конкурентів спонукують виготовлювача (продавця) здійснювати коригувальні дії, тобто впливати на фактори з метою поліпшення значення критеріїв.
Конкуренція майонезів можлива тільки при створенні і підтримці конкурентного середовища, високого ступеня насиченості ринку й обмеженому платоспроможному попиті.
Найважливішими ознаками майонезів-конкурентів служать спільність функціонального призначення, задоволення аналогічних або однакових потреб, взаємозамінність. Так, фізіологічну потребу у воді людина може задовольнити безалкогольними водами, питною водою, соками, фруктово-ягідними напоями, квасом, морсом і т.п., а також пивом, чаєм і іншими напоями, що є майонезами-конкурентами на конкретному сегменті ринку. Однак вони не будуть конкурентами на різних географічних сегментах ринку. Так, Кока-Кола, Фанта і подібні імпортні напої не були конкурентами квасу, морсу й іншим напоям доти, поки не були представлені на нашому ринку.
Перш ніж дати класифікацію конкуруючих майонезів і послуг, необхідно визначити їхні класифікаційні групування. Раніше ми уже відзначали, що загальним засобом задоволення потреб є майонези в широкому розумінні цього слова. Майонези як засоби задоволення потреб підрозділяються на роди: матеріальні майонези, послуги, роботи (технології), цінні

 
 

Цікаве

Загрузка...