WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні - Курсова робота

Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
з маркетингу
Формування асортименту якості та конкурентоспроможності майонезу в Україні
Зміст:
Вступ 2
Розділ 1. Основні економічні показники виробництва майонезу в Україні 4
1.1.Конкурентоспроможність майонезу 4
1.2.Проблема підвищення конкурентоспроможності майонезів на ринку 16
Розділ 2. Аналіз асортиментної політики у виробництві майонезу на території України 21
2.1.Формування асортименту і харчова цінність майонезів 21
2.2.Сучасний стан та перспективи розвитку виробництва майонезу в Україні 26
Висновки 29
Список використаної літератури 33
Додатки 35
Вступ
Одна з найважливіших задач розвитку підприємства і країни в цілому, нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забезпечення випуску необхідної кількості сучасних виробів та покращення якості, досягнення конкурентоспроможності продукції на ринку.
Загострення конкурентної боротьби (за збут своєї продукції, за місце на ринку) поміж фірмами-виробниками та торговими організаціями змушує шукати їх нові засоби впливу на рішення покупців. Одним з таких шляхів є створення майонезів покращеного рівня якості.
Передовий закордонний досвід свідчить, що якість, безперечно, є найбільш вагомою складовою конкурентоспроможності, але разом з тим, можливості реалізації продукції, крім якості, визначаються значним числом параметрів і умов, більшість з яких розповсюджується не тільки на майонез, але і на підприємство, фірму і навіть країну.
Актуальність теми. Протягом багатьох десятків років у нашій країні, в умовах високої монополізації виробників та торгових представників, регулятором виробництва продукції був не реальний попит, а - виробництво й адміністративно-командний механізм розподілу, що регулювали споживання, формували потреби і випуск показників.
У цих умовах проблема конкурентноздатності підприємства і продукції, у виробників практично не вставала, а якщо і виникала, то зважувалася лише у відношенні тієї продукції, що підлягала реалізації на зовнішньому рику.
З розвитком ринкового механізму ця проблема в нашій країні, природно, різко загострилася, і її вирішення жадало від усіх суб'єктів ринку активного пошуку шляхів і методів підвищення конкурентноздатності вироблених і споживаних майонезів. У зв'язку з цим у сучасній економіці головним напрямком фінансово-економічної і виробничо-збутової стратегії кожного торгового підприємства стає підвищення конкурентноздатності для закріплення його позицій на ринку з метою одержання максимального прибутку.
Мета роботи: проаналізувати сутність і значення конкурентоспроможності роздрібного торгівельного підприємства, конкурентоспроможність майонезів та послуг, оцінку конкурентоспроможності торгового підприємства, та шляхів її підвищення.
Розділ І. Основні економічні показники виробництва майонезу в Україні
1.1. Конкурентоспроможність майонезу
Конкурентноздатність майонезу - вирішальний фактор його комерційного успіху на розвитому конкурентному ринку. Це багатоаспектне поняття, що означає відповідність майонезу умовам ринку, конкретним вимогам споживачів не тільки по своїм якісним, технічним, економічним, естетичним характеристиках, але і по комерційних і інших умовах його реалізації (ціна, терміни постачання, канали збуту, сервіс, реклама).
Інакше кажучи, під конкурентноздатністю розуміється комплекс споживчих і вартісних (цінових) характеристик майонезу, що визначають його успіх на ринку, тобто перевагу саме цього майонезу над іншими в умовах широкої пропозиції конкурентів. І оскільки за майонезами стоять їхні виробники, то можна з повною підставою говорити про конкурентноздатність відповідних підприємств, об'єднань, фірм, так само як і країн, у яких вони виробляються.
Любий майонез, що знаходиться на ринку, фактично проходить там перевірку на ступінь задоволення суспільних потреб: кожен покупець купує той майонез, що максимально задовольняє його особисті потреби, а вся сукупність покупців - той майонез, що найбільше повно відповідає його потребам, ніж конкуруючі з ним майонези.
Тому конкурентноздатність (тобто можливість комерційно вигідного збуту на конкурентному ринку) майонезу можна визначити тільки порівнюючи майонези конкурентів між собою. Іншими словами, конкурентноздатність - поняття відносне, чітко прив'язане до конкретного ринку і часу продажу. І оскільки в кожного покупця є свій індивідуальний критерій оцінки задоволення власних потреб, конкурентноздатність здобуває ще й індивідуальний відтінок.
Нарешті, конкурентноздатність визначається тільки тими властивостями, що становлять помітний інтерес для покупця (і, природно, гарантують задоволення даної потреби). Усі характеристики майонезу, що виходять за рамки цих інтересів, розглядаються при оцінці конкурентноздатності як ті, що не мають до неї відношення в даних конкретних умовах.
Перевищення норм, стандартів і правил (якщо тільки воно не викликано майбутнім підвищенням державних і інших вимог) не тільки не поліпшує конкурентноздатність майонезу, але, навпроти, нерідко знижує її, оскільки веде до росту ціни, не збільшуючи з погляду покупця споживчої цінності, у силу чого представляється йому марним.
Вивчення конкурентноздатності майонезу повинне вестися безупинно і систематично, у тісній прив'язці до фаз його життєвого циклу, щоб вчасно уловлювати момент початку зниження показника конкурентноздатності і прийняти відповідні рішення (наприклад, зняти виріб з виробництва, перевести на інший сектор ринку). При цьому виходячи з того, що випуск підприємством нового продукту перш ніж старий вичерпав можливості підтримки своєї конкурентноздатності, звичайно економічно недоцільний.
Разом з тим будь-який майонез після виходу на ринок починає поступово витрачати свій потенціал конкурентноздатності. Такий процес можна сповільнити і навіть тимчасово затримати, але зупинити - неможливо. Тому новий виріб проектується за графіком, що забезпечує його вихід на ринок до моменту значної втрати конкурентноздатності колишнім виробом. Інакше кажучи, конкурентноздатність нових майонезів повинна бути випереджальною і досить довгостроковою.
Аналіз підприємств торгівлі, що здійснюють реалізацію майонезу в Голосіївському районі міста Києва
Магазини У т.ч. реалізують ТНВ Форма власності Тип магазина Рівень спеціалізації
"Веселка" Так ТОВ Змішаний Відділ
"Продукти" Немає ПП Продукти Одиничний продаж
"Продукти" Немає НП Продукти Одиничний продаж
"Продуктовий магазин" Немає ТОВ Універсам Відділ
"Сільпо" Так ТОВ Супермаркет Відділ
МОЛОКО Немає ТОВ Продукти Одиничний продаж
Вест-Лайн Так ПП Супермаркет Відділ
БУЛОЧНА Немає ПП Продукти Одиничний продаж
Хліб Немає ПП Продукти Одиничний продаж
ЛЕ РІЙ КООП

 
 

Цікаве

Загрузка...