WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сутність маркетингу (шпаргалка) - Реферат

Сутність маркетингу (шпаргалка) - Реферат

дасть їй змогу покрити всі витрати і отримати заплановану норму прибутку на інвестований капітал. Ціну розраховують за формулою:
Метод максимізації поточного прибутку.Належить він до другої моделі ціноутворення - моделі, що базується на ринковому попиті на товар.Оскільки згідно з законом попиту зниження ціни на товар збільшує попит на нього і навпаки, фірма хоче знайти таку точку ціни на кривій попиту, яка забезпечить максимальний прибуток у найближчій перспективі.У наслідку знаходять оптимальну ціну, використання якої забезпечує фірмі максимальний прибуток протягом певного періоду. Якщо надалі ситуація зміниться, ціну слід скоригувати.
АукціонЦей своєрідний методринкового ціноутворення базується на попиті, тобто належить до другої цінової моделі. Споживачі змагаються між собою за право купівлі якогось унікального товару (найчастіше це предмети антикваріату, твори мистецтва тощо). Ціну визначає попит на товар, сила бажання придбати його.
Метод ціноутворення на основі рівня поточних цінЦей метод належить до конкурентної моделі ціноутворення. Його широко застосовують на олігопольних ринках металу, паперу, мінеральних добрив тощо, де коливання цін на однорідні товари незначні. У такій ситуації фірми орієнтуються передусім не на власні витрати чи попит, а на ціни конкурентів. Цей метод ціноутворення має популярність. У тих випадках коли еластичність попиту складно виміряти, фірмам здається, що рівень поточних цін ніби втілює колективну мудрість галузі є запорукою справедливої норми прибутку і дає змогу зберігати ринкову рівновагу.
Метод визначення ціни за рівнем конкурентоспроможності товаруЦей метод також належить до конкурентної моделі ціноутворення.Якщо фірма розробила новий товар із певними технічними та економічними параметрами, кращими чи гіршими за аналогічні параметри товару свого основного ринкового конкурента, то вона може встановлювати ціну з врахуванням інтегрального показника конкурентоспроможності:
Знижки за кількість товару, який купують.Ці знижки стимулюють придбання товарів у великій кількості, що веде до економії витрат на зберігання, транспортування і реалізацію товарів, а також прискорює швидкість обороту капіталу фірми-виробника, що дає їй змогу отримувати додаткові прибутки.
Функціональні знижки.Це знижки для сфери торгівлі. Виробники пропонують їх фірмам, які спеціалізуються на організації товарного руху і збуту товарів. Їх різновид - дилерські знижки, які дають можливість дилерам покрити витрати на реалізацію товарів і надання сервісу, а також забезпечують їм зумовлений прибуток.
Бонусні знижкиНадають їх постійним споживачам, якщо вони за певний період придбали зумовлену кількість товару. Найчастіше під кількісним бонусом розуміють знижку з річного обороту.
Сезонні знижкиНадають їх споживачам, які здійснюють позасезонні покупки товарів чи послуг. Ці знижки дають можливість виробникові (продавцеві) підтримувати стабільний рівень виробництва і збуту впродовж року.
1. Адміністративні вертикальні маркетингові системи - це …
б) ті, які не передбачають договірних забов'язань та існують завдяки високої репутації одного з учасників системи;
2. Рекламний слоган - це:
а) головний аргумент рекламного послання.
г) рекламний девіз
3. Виробник станків для гоління встановив на них невисокі ціни, а на леза, навпаки, - завищив ціни. Ця ситуація характеризує:3. Встановлення цін на обов'язкові комплектуючі
4. Контактні аудиторії підприємства - це:
б) конкуренти;
в) фінансові кола та державні заклади;
г) засоби масової інформації;
д) клієнтура;
е) працівники самого підприємства.
5. Сукупність усіх асортиментних груп і товарних одиниць, які виробляються підприємством-це: в)товарний асортимент.
6. До каналу розповсюдження входить виробник, оптовий та роздрібний торговець і споживач. Скільки рівнів має названий канал розповсюдження? 2. З рівні.
Білет 9
Функції каналів розподілу та характеристика посередників
Ефективність політики розподілу багато в чому залежить від вибору ефективного каналу розподілу.
Канали розподілу - це сукупність фірм чи окремих осіб, які беруть на себе право власності на товар чи послугу або сприяють передачі цього права іншим фірмам чи особам на шляху руху товарів від виробника до споживача.
Функції каналів розповсюдження.Незалежно від того, як саме здійснюється поставка товарів чи послуг споживачеві - безпосередньо від виробника (прямий збут) або через посередників, збутовий канал виконує певний набір функцій.Усі функції збуту можна поділити на три групи:
функції, пов'язані з угодами- закупівля товарів для перепродажу, продаж товарів, ділові ризики пов'язані з угодами
логістичні функції-оброблення замовлень,зберігання продукції і оброблення вантажів, сортування та комплектація продукції, підтримка товарних запасів
функції обслуговування-торгове обслуговування споживачів, огляд та перевірка якості продукції, проведення маркетингових досліджень, послуги виробничого, комерційного, інформаційного характерів.
Функції розподілу, пов'язані зі збутом товару, можуть виконувати фірма виробник-прямий збут, або посередники - опосередкований збут.
Типи посередників і критерії вибору посередників
Дилер придбає товар за договором поставки і стає власником продукції після оп-лати поставки. Після виконання умов договору поставки стосунки між дилером і фірмою-виробником припиняються. Спеціалізується на реалізації переважно това-рів тривалого користування, що потребують значних обсягів сервісу, який здійснює сам дилер і його партнери.
Дистриб'ютор - посередник, який отримує право збувати товари фірми-виробника на певній території у визначений термін. Дистриб'ютор не є власником товару, а лише отримує право продажу товару. Якщо це передбачено угодою, дистриб'ютор може діяти від свого імені.
До оптових торгівців належать також джобери.
Джобери - посередники, які скуповують невеликі оптові партії товару для швидкого перепродажу (наприклад, книжки).
Комісіонер - посередник, який укладає угоду про поставку від свого імені, але не є власником товару і працює за рахунок фірми-виробника. Комісіонер має склади, забезпечує зберігання товару. Форма винагороди комісіонера - відсоток від суми проведеної операції або різниця між ціною, призначеною комітентом, і ц/'ною реалі-зації. (Комітент-особа, яка видає комісіонерові доручення про укладання угоди від імені комісіонера, але за рахунок комітента.)
Агент (простий посередник) - посередник, який є юридичною особою і представляє інтереси певних виробників (принципала - хазяїна) при збуті їхніх товарів, укладаючи угоди від імені та за рахунок принципала. Розмір винагороди агента визначає

 
 

Цікаве

Загрузка...