WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сутність і класифікація виставок (ярмарків) - Реферат

Сутність і класифікація виставок (ярмарків) - Реферат


Реферат на тему:
Сутність і класифікація виставок (ярмарків)
Виставка - це показ (експонування) товарів (послуг), що освоєні чи визначені до виробництва, з метою ознайомлення з ними потенційних покупців і/чи споживачів.
Ярмарок - це короткострокова виставка, що регулярно повторюється у певному місці під традиційною назвою і в обумовлений термін. її метою є створення умов для укладення договорів на постачання (купівлю-продаж) товарів або роздрібного продажу товарів населенню.
Експонати - це товари і послуги, що демонструються на виставці чи ярмарку.
Організатор виставки (ярмарку) - це юридична особа або група юридичних осіб, що займаються організацією виставки (ярмарку). Організатором виставки також може бути підприємець, група підприємців або група юридичних осіб і підприємців.
Безпосереднім організатором виставки є оргкомітет ярмарку - ярмарковий комітет.
Учасники виставки (експоненти) - юридичні особи і підприємці, котрі одержали запрошення для участі у виставці з метою експонування своїх товарів і послуг.
Відвідувачі - представники підприємств і організацій, підприємці та громадяни, які відвідують виставку з метою ознайомлення з експонатами, укладення договорів або придбання товарів.
Виставки (ярмарки) класифікуються за різними ознаками.
1. Залежно від складу учасників і місця проведення вони поділяються на всесвітні, міжнародні, національні, регіональні, обласні, місцеві.
Всесвітні виставки проводяться періодично, безпосередньо комерційних цілей не мають. На них демонструються досягнення країн-учасників і великих міжнародних організацій в науці, техніці, технології, культурі тощо. У роботі виставок беруть участь представники багатьох країн з різних частин світу.
Міжнародні виставки організують за участю представників різних країн, що належать, як правило, до однієї частини світу (Європи, Азії, Америки, Африки).
Національні виставки проводяться в межах однієї країни. Наприклад, в Україні їх організовують Експоцентр України, Торгово-промислова палата України, інші організації та підприємства.
Регіональні виставки функціонують як міжобласні.
Обласні виставки проводяться для суб'єктів товарного ринку певної області.
Місцеві виставки орієнтовані на територію одного району чи міста.
2. За характером експонатів, що виставляються, виставки поділяються на універсальні, спеціалізовані, тематичні.
На універсальних виставках демонструють експонати різних галузей і товарних груп.
Спеціалізовані виставки експонують продукцію однієї чи кількох суміжних галузей.
Тематичні виставки мають за мету привернути увагу до певних проблем (наприклад, до проблем малого і середнього бізнесу, освіти, виробництва спортивних і туристських товарів, охорони навколишнього середовища та ін.).
3. За термінами проведення виставки класифікують на постійно діючі та короткострокові.
Постійно діючі виставки проводять у великих містах, у дипломатичних консульствах.
Короткострокові виставки проводять у період від п'яти днів до трьох тижнів; вони мають зазвичай спеціалізований характер (демонструють досягнення у певній галузі чи сфері). Різновидом короткострокових виставок є ярмарки.
Ярмарки - це виставки, що регулярно повторюються у певному місці під традиційною назвою і в обумовлений термін. У свою чергу їх можна поділити на оптові та роздрібні.
На оптових ярмарках укладають договори між учасниками ярмарку з купівлі-продажу продукції чи товарів.
На роздрібних ярмарках учасники реалізують населенню товари народного споживання, сільськогосподарську продукцію таін.
Виставки-продажі (торгові тижні) проводяться у великих спеціалізованих чи універсальних магазинах з метою вивчення і формування попиту населення, рекламування і роздрібної реалізації товарів народного споживання. На відміну від роздрібних ярмарків виставку-продаж здійснює торговельне підприємство за свій рахунок і на своїх площах, втім, зацікавлені виробничі підприємства надають йому рекламні матеріали й устаткування (холодильні вітрини, меблі та ін.).
Організація виставки (ярмарку)
Організація виставок - це вид підприємницької діяльності з надання послуг, мета якої отримання прибутку. Прибуток організатора виставки визначається як різниця між отриманим доходом (виручкою) та витратами на її проведення.
Основними джерелами доходів організатора виставки є:
o внески учасників на право участі у виставці;
o оплата учасниками оренди стендів та інших площ;
o оплата учасниками додаткових послуг, що надаються їм на виставці;
o вартість проданих вхідних квитків для відвідувачів виставки (якщо виставка цілком або частково відкрита для населення).
Джерелом доходів також можуть бути відсотки (комісійні) від суми договорів, укладених на виставці. Але в цьому разі виникають ускладнення, оскільки важко відстежувати всі укладені між учасниками договори. Тому останнім часом виставково-ярмаркові організації не використовують це джерело доходу і заздалегідь повідомляють потенційних учасників, що їхня комерційна діяльність на виставці (ярмарку) комісійним збором не обкладається.
Організація виставки (ярмарку) складається з трьох етапів: попередній, організаційний, заключний.
На попередньому етапі створюють:
o оргкомітет - у разі проведення виставки;
o ярмарковий комітет (ярмарком) - у разі проведення оптового ярмарку;
o робочу групу.
Оргкомітет (ярмарком) здійснює загальне керівництво виставкою. Це колегіальний орган: кожний із членів комітету має право голосу при ухваленні рішення.
Оргкомітет (ярмарком) очолює голова, який може мати одного чи двох заступників. Комітет наділяється правами й обов'язками відповідно до цілей і завдань виставки (ярмарку).
На великих виставках (ярмарках) створюється дирекція. Дирекція є виконавчим органом комітету. Як правило, директором призначають одного з членів комітету. Директор має такі функції:
o оперативне керівництво роботою виставки;
o забезпечення рішень комітету;
o організація укладення договорів;
o ведення оперативної звітності про хід роботи виставки;
o визначення порядку приймання і відвантаження експонатів;
o забезпечення розміщення експонатів на стендах та їх схоронності;
o інші функції.
Якщо дирекції (директора) немає, їх функції виконує оргкомітет на чолі з головою.
Робоча група формується одночасно зі створенням комітету. Вона потрібна лише на попередньому етапі організації виставки, до створення структурних підрозділів (служб) виставки. Робоча група розробляє положення про проведення виставки і розсилає листи потенційним учасникам з повною інформацією про умови участі у виставці (ярмарку). Вона готує й інші рекламні матеріали: запрошення, буклети, картки гостей, анкети опитування відвідувачів та учасників виставки тощо.
Умови участі у виставці зазначаються в рекламній брошурі, яка видається учасникам і містить докладну інформацію про:
o вартістьучасті без експонатів;
o ціни оренди виставкових площ;
o ціни на додаткові послуги;
o вартість заочної участі з використанням експонатів і рекламних матеріалів та ін.
На попередньому етапі збирають відомості про учасників, підписують договори про участь у виставці, проводять організаційно-технічні заходи у приміщенні виставки і за її межами (бронюють квитки на зворотний проїзд учасників і місця в готелях, укладають договори на транспортне, екскурсійне і ресторанне обслуговування та ін.), публікують рекламний каталог учасників виставки.
На оптових ярмарках, де здійснюється укладення договорів на постачання (купівлю-продаж) товарів, створюється арбітраж.
Арбітраж виконує такі функції:
o забезпечує правове обслуговування ярмарку;
o консультує учасників ярмарку з правових питань;
o розглядає переддоговірні суперечки.
Організаційний етап включає створення й організацію роботи функціональних підрозділів (служб), а саме:
o транспортної;
o рекламно-інформаційної;
o дизайнерської;
o служби безпеки;
o технічної;
o юридичної;
o

 
 

Цікаве

Загрузка...