WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація - Реферат

Сутність оптової торгівлі та її функції і класифікація - Реферат

спеціалізацією такий посередник може виступати як:
а) дистриб'ютор товарів промислового призначення, який об-
слуговує виробників;
б) дистриб'ютор, який продає товари роздрібним торговцям. Основні функції дистриб'ютора:
o вивчення ринку, формування клієнтури;
o укладення договорів як із продавцями, так і з покупцями;
o зберігання товарів у власних чи орендованих складських приміщеннях, звільняючи постачальників і замовників від необхідності утримувати складські запаси;
o самостійне встановлення цін на товари, організація їх збуту;
o надання консультаційно-інформаційних послуг, організація реклами і сервісу.
Дилер - це посередник, який здійснює перепродаж товарів від свого імені та за свій рахунок.
Він може бути юридичною чи фізичною особою. Як незалежний підприємець, дилер наичастіпіе має справу з купівлею транспортних засобів, котрі він придбавае за свій рахунок, але при цьому користується торговим знаком чи комерційним найменуванням фірми-виробника. Дилер, як правило, продає товари кінцевим споживачам.
Основними функціями дилера є:
o укладення договору з фірмою-виробником;
o торгівля транспортними засобами або іншими товарами, виробленими однією фірмою, іноді й товарами конкурентів;
o надання інформації про ринок, ціни;
o організація реклами;
o проведення гарантійного, післягарантійного сервісу реалізованих товарів.
Дилерський дохід створюється за рахунок різниці між закупівельною ціною товару і ціною його продажу.
Посилторговець - це оптовик-посередник, який займається реалізацією товарів, розсилаючи каталоги потенційним покупцям.
Для виконання своїх функцій посередник повинен мати ефективний вид транспорту.
Використовуючи каталоги, посилторговець допомагає промисловим і роздрібним підприємствам, споживачам мати інформацію про товарний асортимент. Одержавши замовлення від покупця, оптовик висилає скомплектовану партію товарів поштою, автомашиною чи іншим видом транспорту.
Посередницькі оптові структури можуть виступати як підприємства-агенти, підприємства-брокери, комісіонери, консигнатори та ін. Діють вони за дорученням клієнта й в основному за його рахунок, не мають права власності на товари, що реалізують.
Агент - це особа, яка діє від імені та в інтересах виробника чи покупця (споживача). Агент не бере на себе право власності на товари. Основна його функція - сприяння процесу купівлі-продажу.
Розрізняють такі типи агентів:
o агенти виробників - представляють інтереси двох або кількох виробників товарів;
o повноважні агенти зі збуту (збутові агенти) - отримують право на збут і відповідають за маркетинг усієї продукції виробників; виконують функції відділу збуту, але не входять у структуру фірми-виробника; вони взаємодіють з виробником на договірних умовах;
o агенти із закупівлі - найчастіше займаються добиранням необхідного товарного асортименту (наприклад, для дрібних роздрібних торговців).
Принципал - це особа, від імені і на користь якої діє агент. Принципалом може бути: власник товару, який доручає агенту продати товар; покупець (споживач) товару, який доручає агенту купити необхідну продукцію.
Правовою основою здійснення агентських функцій є агентський договір (угода), укладений між принципалом і агентом. Агент зобов'язується від імені принципала продати (чи купити) товар. Ціна, розмір агентської винагороди та інші умови зазначаються у договорі. Перевагою використання агента є те, що він дає можливість підприємству збільпіувати обсяг збуту продукції, допомагає виводити нові товари на вже існуючі та нові географічні ринки, формувати широкі контакти з покупцями.
Брокер - це посередник при укладенні угод, який спеціалізується на певних видах товарів, діє за дорученням і за рахунок клієнтів, отримує від них винагороду. Діяльність брокерів пов'язана з організацією брокерських контор, бірж.
Брокерська контора - це юридична особа, що займається посередництвом на біржі. Залежно від організаційно-правового статусу брокерська фірма може бути створена як приватне чи колективне підприємство, структурний підрозділ підприємства. Брокерські контори відкриваються членами біржі, розрізняються між собою спеціалізацією. Вони можуть бути створені двома способами: на основі придбання акцій біржі чи шляхом купівлі брокерського місця.
Комісіонер - це посередник, який за встановлену винагороду (комісію) укладає угоди за дорученням і за рахунок комітента, але від свого імені.
Правовою основою регулювання відносин між комісіонером і комітентом є договір комісії. Комітент - сторона договору комісії, яка дає доручення комісіонеру на здійснення за винагороду однієї чи кількох угод від імені комісіонера, але за свій рахунок.
Комісіонер одержує від комітента (фізичної чи юридичної особи) товар у тимчасове фізичне володіння. Встановлюється продажна ціна за домовленістю і за згодою комітента. Після реалізації продукції віднімають з виторгу комісійні та витрати, пов'язані зі збутом, а залишок суми передається комітентові.
До послуг комісіонерів звертаються у разі продажу непродовольчих товарів, сільськогосподарської продукції. В організаційному аспекті комісіонери можуть бути представлені як комісійні магазини, відділи (секції) комісійної торгівлі при універмагах, спеціалізованих магазинах. Продавці дрібнороздрібних пунктів продажу товарів (павільйонів, кіосків) також можуть брати на комісію вітчизняні й імпортні товари.
Комітент повинен сплатити комісіонеру винагороду за проведення комісійної операції. Розмір комісії встановлюється у вигляді певного відсотка від суми угоди.
Консигнатор - це посередник, який продає товар зі свого складу за дорученням консигнанта на підставі консигнаційного договору чи угоди.
Консигнант - це юридична або фізична особа, яка дає доручення про реалізацію продукції зі складських приміщень консигнатора.
Особливості діяльності консигнатора:
o є власником складських приміщень і водночас оптови-ком-посередником;
o бере в консигнанта товари під відповідальне зберігання з метою їх подальшої реалізації (як правило, оптом);
o переважно діє у сфері відносин між консигнантом і роздрібними торговцями.
Комівояжер - це збутовий посередник, який за дорученням підприємства не тільки продає, а й доставляє товар покупцю. Особливості діяльності комівояжера:
o організація продажу товарів, як правило, вдома в покупців, здійснення післяпродажного обслуговування;
o роз'їзний характер роботи, формування особистих контактів із клієнтами, постійний пошук нових споживачів;
o наявність у комівояжера зразків товарів, рекламних проспектів для показу продукції і надання інформації про неї.
Як представники торгових фірм комівояжери забезпечують досить ефективнурекламу товарів, сприяють зміцненню каналів збуту, створюють зручні умови для споживачів при покупці продукції з метою мінімізації витрат часу. Вони мають справу з обмеженим асортиментом товарів першої необхідності й нетривалого зберігання.
Організатори оптового обороту - оптові ярмарки, товарні біржі, аукціони, оптові продовольчі ринки. Вони є важливим елементом оптової інфраструктури, і головне їх

 
 

Цікаве

Загрузка...