WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Ринок слабоалкогольних напоїв - Реферат

Ринок слабоалкогольних напоїв - Реферат

"Бренді-кола", "Ром-кола"). Протягом 9 років було сформовано оптимальний "портфель" коктейлів, і на сьогодні, окрім уже згаданих "старожилів", у асортименті "Оболоні" - "Бренді-Лимон", "Оболонь-Черрі", "Техас-Лимон" і "Шарм". Остання розробка, що вийшла на ринок наприкінці минулого року - коктейль на основі томатного соку "Нестримна Мері". Крім того, підприємство налагодило випуск "Ром-коли" у бляшаній банці 0,5 л.
"Союз-Віктан", який 1998 року "випадково" вийшов на ринок слабоалкогольних напоїв, сьогодні встиг "підсадити" чимало споживачів на свій "шалений сік" ("Лонгер"), закривши тим самим до 20% ринку. Цікаво, що "Лонгерами" кримчани прорвали позицію класичних "викруток" (суміш горілки та соку), які до того готували тільки в барах та домашніх кухнях. Крім того, кримчанам довелося стати першопрохідцями й в іншому перспективному сегменті - енергетиках. У середині минулого року випущено першу партію газованих напоїв SV ice, які містили енергетичні компоненти (чотири види: лимон, апельсин, грейпфрут, м'ята).
Варто зазначити, що "Союз-Віктан" тепер чи не єдина компанія, що поставилася до виробництва слабоалкогольних напоїв не як до супутнього, а як до повноцінного виробничо-маркетингового напряму, з яким менеджери і технологи працюють окремо. У результаті, торік "слабоалкоголка" дала компанії змогу не зменшити дохідність, компенсувавши падіння обсягів виробництва горілки.
Закриває трійку лідерів компанія "Росинка", яка більше втримувала свої позиції на ринку, ніж нарощувала обсяги. Пивобезалкогольний комбінат ризикнув працювати із с/а напрямом 1996 року і, як виявилося, недарма. Сьогодні на підприємстві налагоджено випуск понад 11 найменувань лонгдрінків (лідерами серед них залишаються "Водка-Лимон", "Бренди-Кофе" та "Водка-Клюква").
Щоправда, іноді компанія вражає асортиментною політикою - наприклад, "вистрілює" у сезон кількома новими смаками, водночас виводячи з ринку, здавалося б, успішну продукцію, аналогів якої не мали конкуренти. Попри те, торік "Росинка" розширила серію "Мікс"- (окрім апельсина, грейпфрута, винограду, з'явилися "Текіла", "Джонік", "Кола", "Лайм" і "Бум") і поповнила свій арсенал напоями з вмістом соку. До того ж працювали над сучасним оформленням продукції, зокрема, закоркуванням За словами представників компанії, "Росинка" тримає 13-15% ринку і не збирається здавати позицій.
Про неабиякі амбіції останнім часом заявляє і концерн "Орлан", який вирішив оптимізувати систему роботи з гуртовиками і дистрибуторами с/а продукції підприємства. Сьогодні з "Орланом" за слабо- і безалкогольними напоями працюють 6,5 тис. українських компаній, але торік не завжди вдавалося налагодити постачання. Тож гуртовики не раз стикалися з дефіцитом товарних запасів, тим самим підводили й роздріб.
Енергетики, винні та пивні коктейлі мають непогані шанси захопити частку ринку
Філіжанка кави може стати не єдиним засобом підбадьоритися. Незабаром виробники слабоалкогольних коктейлів "підтягнуть" доволі перспективний напрям - енергетичні напої. Поки що тільки "Союз-Віктан" успішно розливає серію SV ice, де, окрім алкогольної основи, міститься суміш кофеїну з таурином (амінокислота, що активізує нервові імпульси, підвищуючи фізичну та розумову активність). До того ж, напiй у своєму складi має чимало вiтамiнiв.
Група енергетиків, як завжди, орієнтована на молодь
Європейський ринок с/а напоїв, певна річ, набагато розвиненіший, ніж вітчизняний. Це стосується і загальних обсягів, і різноманітності представлених тут продуктів (ТМ Red Bull, Red Devil, Battery, Big Ben, Billy Boy тощо). "Культура споживання енергетиків формувалася на Заході роками, а для українського споживача це порівняно незнайомий продукт, тому попит на нього доводиться формувати поступово", - каже Тетяна Супруненко, начальник відділу розвитку "Союз-Віктан". "Крім того, з огляду на використання недешевих компонентів, таких як гуарана, таурін, кофеїн, ціна енергетиків не може дорівнювати ціні звичайних слабоалкогольних коктейлів". Наразі в планах компанії - інтенсивніша підтримка новинки (що перебуває в ціновому сегменті, вищому за середній, але є доступною для масового споживання).
Група енергетиків, як завжди, орієнтована на молодь. Переважно як "підживлення" для комп'ютерних "геймерів" тих, хто цілу ніч проводить у нічних клубах та дискотеках.
Вин- та пивзаводи вироблятимуть коктейлi
Цікава тенденція щодо появи на вітчизняному ринку напоїв на основі виноматеріалів. Сьогодні ця група представлена поки що коктейлями Drinkiss (ЗАТ "Юнеф-Енергія") та Crazy (ДП Шабського винконцерну).
Власне, можна лише позаздрити хоробрості тих, хто зважився випускати ці напої, адже втримати якість дуже важко через постійні проблеми з якісними виноматеріалами. Це задоволення не з дешевих, але поступове зростання культури пиття вина дає змогу прогнозувати неабиякі перспективи для цієї групи напоїв, певна річ, за потужної реклами та грамотного дослідження фокус-груп. Можливо, є шанс вивести цей коктейль у преміум-клас, який може позиціюватися як напій офісних ділових зустрічей.
Щодо пивних коктейлів, російська "Балтика" представляла їх на українському ринку. Коктейлі компанії готують на основі пива з різними фруктовими смаками, вміст алкоголю в яких - 2,8%. Такі суміші є традиційними у низці європейських країн. Особливо популярні вони в Німеччині, де полюбляють змішувати пиво з лимонадом, колою, соками, сиропом. До речі, один з них - Lowenbrau Radler (міцністю 5,2%)продається навіть у тамтешніх "Макдональдсах".
Зрозуміло, вітчизняним виробникам пива почати випуск пивних коктейлів неважко. Так само як і згорнути це виробництво в разі невигідності. Щоправда, виникають сумніви, що українські броварі масово підуть у цей сегмент уже найближчим часом. Їм би встигнути покрити сезонне зростання попиту на профільний продукт - пиво.
В Європі, якщо в складі напою немає рому, то в назві це слово вживати зась
Варто звернути увагу на використання у назвах коктейлів західних брендів. Приміром, якщо етикетка містить назву "Бренді-кола", то в пляшці має бути саме бренді та кола. Звісно, поки Україна не засвітилася у СОТ, то головний біль вітчизняним виробникам не загрожує. На відміну від, наприклад, чехів, які на початку 2003 мали вже змінити назву популярного напою "Туземскі рум". Причина - відсутність у напої натурального рому. Цікаво, що російським виробникам з середини нового року заборонено вказувати на упаковці назви фруктів, якщо в коктейлях немає понад 7% відповідного соку.
Тенденції, прогнози
Не зважаючи на те, що слабоалкоголка ніколи не розглядалася як профільний напрям роботи на більшості вітчизняних підприємств, сьогодні цей ринок, мабуть, єдиний, за темпами росту якого Україна випереджає Росію. Наприклад, російський ринок позаминулого року сягав 22-24 млн дал і зростання у 2002 році було доволі незначним. Щодо українського, то він минулого року стрибнув з 6 до 9 млн дал - у перерахунку на душу населення це більше, ніж у Росії. Отож виходить, що поки ринок сусідів розвивається послідовно, потроху нарощуючи обсяги, то вітчизняний поводиться вибухоподібно. І поки що незрозуміло, коли темпи почнуть спадати.
Наразі ринок демократичний і відкритий для нових гравців. Можна стверджувати, що 2003 року виокремиться нарешті преміум-сегмент, більшого значення набуде якість коктейлів і вміння їх продавати. Конкуренція змусить виробників уважніше поставитися до роздробу та мерчандайзингу, як це вже сталося, наприклад, на пивному ринку. Крім того, можуть з'явитися неочікуванi новачки, що також почнуть розливати слабоалкоголку. Дедалі частіше звертатиметься увага на якість сировини, зокрема спирту. Традиційними постачальниками інгредієнтів залишаються "Делер-Україна", "Вільд", "Квест Інтернешнл", "Есаром".
Газовані та негазовані напої, за прогнозами фахівців "Орлан-Беверiджиз", за популярністю будуть практично на одному рівні. Разом з тим усі оператори передрікають, що поступово скоротиться використання синтетичних смакоароматизованих інгредієнтів і перевага надаватиметься натуральним сокам. Натомість, ніхто поки що не збирається відмовлятися від виробництва лонгдрінків на основі ароматизаторів - це окрема категорія коктейлів, розрахована на свого споживача. До того ж, "Джин-Тонік" і "Ром-кола" вважаються класикою слабоградусного бізнесу.
Список використаної літератури
"Український діловий тижневик" №5, лютий 2003р.
Рубрика: "Компанії та ринки"

 
 

Цікаве

Загрузка...