WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Етиловий спирт, асортимент лікеро-горілчаних виробів, їх експертиза та зберігання - Реферат

Етиловий спирт, асортимент лікеро-горілчаних виробів, їх експертиза та зберігання - Реферат

при температурі до +18°C. Горькі настойки, лікери міцні і креми зберігають до 8 місяців, наливки і пунші - до 6, напівсолодка, солодкі і знижена міцність настойки - до 3, десертні напої - до 2 місяців. Зазначені терміни збереження є гарантійними.
Ром - це міцний спиртний напій, одержуваний перегонкою бражки з очеретяного сиропу або з продуктів переробки цукрового очерету і тривалий час витриманий у нових дубових бочках.
Ромовий спирт міцністю 50-60% звичайно витримують у дубових бочках 4-5 років, після чого його купажирують зі зм'якшеною водою, цукровим сиропом, іноді вводять розчини оцтово-етилового або масляно-етилового ефіру. Після фільтрації розливаютьу пляшки. Радянський ром містить 45% спирту і до 2% цукру. Це ясно-коричнева рідина з золотавим відтінком, що має м'який, злегка пекучий смак.
Віскі - міцний алкогольний напій, отриманий зі спирту, приготовленного з зернових продуктів з наступною тривалою витримкою його в обвуглених усередині дубових бочках. Для виробництва цього напою використовують кукурудзу, жито, ячмінь у виді солоду. Спирт міцністю 60% витримують у бочках від 2 до 8 років. Перед випуском витриманий спирт купажирують зі зм'якшеною водою, цукровим сиропом. Радянське віскі містить 45% спирту, має ясно-коричневий колір і злегка пекучий м'який смак.
2.2. Маркірування і збереження лікеро-горілчаних виробів.
Маркірування алкогольної продукції.
1. Маркірування виробленої (крім експортованої) і імпортованої алкогольної продукції повинні містити інформацію на державній і російській мовах про найменування виробу, виготовлювачі-ліцензіаті і його місцезнаходженні, позначення стандарту на продукцію, місткості тари, міцності у відсотках від об'ємної частки етилового спирту, змісту цукру, номера ліцензії виробника.
2. Маркірування горілок і горілок особливих повинні містити зведення про сорт використаного в їхньому готуванні спирту.
3. Маркірування вин повинне містити дату розливу і найменування організації, що здійснює його розлив.
4. Маркірування марочних вин повинні містити інформацію про термін витримки колекційних вин - про рік врожаю винограду, з якого виготовлене вино, шампанське - про дату розливу.
5. Маркірування усіх видів алкогольної продукції повинні вироблятися відповідно до Закону України "Про стандартизацію".
Збереження алкогольної продукції
У зв'язку зі звертаннями митних органів по питанню необхідності придбання складами тимчасового збереження і митних складів, заснованими митними органами, ліцензій на збереження етилового спирту, алкогольної і спиртовмісткої харчової продукції.
Відповідно до закону від "Про державне регулювання виробництва й обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісткої продукції" (далі - Закон) передбачене ліцензування такого виду діяльності, як збереження етилового спирту, алкогольної і спиртовмісткої харчової продукції.
Чинність зазначеного Закону поширюється на організації будь-якої форми власності, у тому числі і на митні органи, що заснували склади тимчасового збереження і митні склади.
Висновок
У висновку хотілося б сказати що в даний час знаходиться широке застосування спиртів. На багатьох виробництвах спирти застосовуються як розчинники. У хімічній промисловості вони використовуються для різних синтезів. Метиловий спирт у великих кількостях йде на одержання формальдегіду, використовуваного у виробництві пластмас оцтової кислоти й інших органічних речовин. В даний час розробляється багато нових технологічних процесів на основі використання метилового спирту як вихідного продукту, тому значення його в промисловому виробництві потрібних народному господарству, речовин і матеріалів буде усе більш зростати.
Перспективним вважається використання метилового спирту як моторне паливо, тому що добавка його до бензину підвищує октанове число пальної суміші і знижує утворення шкідливих речовин у вихлопних газах.
Етиловий спирт у великих кількостях йде на виробництво синтетичного каучуку. Окислюванням спирту одержують харчову оцтову кислоту. Шляхом його дігідрації готують діетиловий (медичний) ефір, із взаємодією з хлорводню одержують хлоретан, для місцевої анестозії. Спирт застосовується при виготовленні багатьох лік. У парфумерії він йде на виготовлення парфумів і одеколону.
Але також спирти можуть впливати на організм. Особливо отрутний метиловий спирт: 5 -10 мл спирту викликають сліпоту і сильне отруєння організму, а 30 мл можуть привести до смертельного результату.
Етиловий спирт - наркотик. При прийомі усередину він унаслідок високої розчинності швидко всмоктується в кров і збуджуючи діє на організм. Під впливом спиртного в людини слабшає увага, загальмовується реакція, порушується координація, з'являється розв'язність, брутальність у поводженні і т.д. Усе це робить його неприємним і неприйнятним для суспільства. Але наслідку вживання алкоголю можуть бути і більш глибокими. При частому споживанні з'являється звикання, пагубна пристрасть до нього і зрештою важке захворювання - алкоголізм.
Спиртом уражаються слизуваті оболонки шлунково-кишкового тракту, що може вести до виникнення гастриту, виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки. Печінка, де повинна відбуватися руйнування спирту, не справляючись з навантаженням, починає перероджуватися, у результаті виникає цироз. Проникаючи в головний мозок, спирт отруючи діє на нервові клітки, що виявляється в порушенні свідомості, мови, розумових здібностей, у появі психічних розладів і веде до деградації особистості.
Особливо небезпечний алкоголь для молодих людей, тому що в зростаючому організмі інтенсивно протікають процеси обміну речовин, а вони особливо чуттєві до токсичного впливу. Тому в молоді швидше, ніж у дорослих, може з'явитися алкоголізм.
ЛИТЕРАТУРА
1. Виноградов Н.А., Качаев А.К. Алкоголизм, проблема, борьба. - М., Знание, 1971, вып. 1, с 3-13
2. Лившиц С.М., Яворский А.А. Социальные и клинические проблемы алкоголизма. Киев: Здоров'я, 1975. - с. 12-31
3. Последствия алкогольной интоксикации для потомства /М.: Наука, 1989. - 3-10
4. Алкоголизм (руководство для врачей)/Под ред. Г.В. Морозова, В.Е. Рожнова, Э.А. Бабаяна. - М., Медицина, 1983, стр. 3-10
5. Глинка Н.Л. Общая химия. - Л.: Химия, 1978. - 720 с.
6. Джатдоева М.Р. Теоретические основы прогрессивных технологий. Химический раздел. - Ессентуки: ЕГИЭиМ, 1998. - 78 с.
7. Зурабян С.Э., Колесник Ю.А., Кост А.А. Органическая химия: Учебник. - М.: Медицина, 1989. - 432 с.
8. Метлин Ю.Г., Третьяков Ю.Д. Основы общей химии. - М.: Просвещение, 1980. - 157 с.
9. Несмеянов А.Н., Несмеянов Н.А. Начала органической химии. - М.: Химия, 1974. - 624 с

 
 

Цікаве

Загрузка...