WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Жири для кулінарії, кондитерської і хлібопекарської промисловості, майонези і продукти типу майонезу - Реферат

Жири для кулінарії, кондитерської і хлібопекарської промисловості, майонези і продукти типу майонезу - Реферат

торгівлі і для промислової переробки майонези фасують масою нетто 251 г-10 кг у скляні банки для консервів, але тільки за згодою споживача (замовника). Для місцевої реалізації у роздрібній торговельній мережі, у громадському харчуванні і для промислової переробки майонези упаковують також у металеві фляги для молока з мішками-вкладками з полімерних матеріалів масою нетто не більше 40 кг.
Скляні банки з майонезом герметично закупорюють металевими кришками з лакованої жесті або лакованого алюмінію, а також кришками з полімерних матеріалів.
Коробочки і стаканчики з полімерних матеріалів закривають відповідним способом, що забезпечує збереженість продукту - фольгою, покритою термозварювальним лаком, полімерними плівками або кришками з полімерних матеріалів.
Фасований майонез (банки, коробочки, стаканчики) укладають кришками доверху у ящики дощаті, з гофрованого, тарного картону, картонні. При ручному укладанні поміж рядами банок, коробочок, стаканчиків вкладають горизонтальні прокладинки з картону товщиною не менше 1 мм. При механічному укладанні майонезу у тару прокладинки не вкладають.
Майонез, фасований у туби, упаковують у зазначену вище тару з горизонтальними прокладинками з картону.
Для місцевої реалізації майонезів за згодою споживача (замовника) використовують також металеві корзини, ящики полімерні, дощаті без кришок і тару-обладнання.
Маркування споживчої і транспортної тари виконують за вимогами стандарту. Майонези повинні зберігатись в складських приміщеннях, торговельних охолоджених приміщеннях або холодильниках з циркуляцією повітря при температурі не нижче 0 і не вище 18° С і відносній вологості повітря не більше 75%.
Строк зберігання майонезів залежить від їх складу, виду, найменування, фасування, температури і коливається в межах від ЗО до 10 діб (нефасованого майонезу- 5 діб). Додавання консервантів подовжує строк зберігання у 1,5-2 і більше разів.
Продукти типу майонезу
До продуктів типу майонезу відносять соуси, приправи і заливки.
За останні роки в країнах колишнього СРСР, так і в країнах далекого зарубіжжя почали випускати продукти типу майонезу з малим вмістом жиру. Наприклад, у Нідерландах виготовляють Соус для салату - містить 35% і25% жиру, у Німеччині - Соус Беарнез - 20%, Соус по-французьки - 25%, у США - Сирну приправу - 35%, у Швеції - Приправу до салату - 25%, майонез Делікатесний - 37%.
Поряд з цим у багатьох країнах виготовляють нові види низькокалорійних майонезів, збагачені вітамінами, макро-, мікроелементами, білковими ізолятами та іншими біологічно активними добавками, які за властивостями наближаються до приправ, заливок, соусів.
Асортимент емульсійних продуктів типу майонезу, що виробляються іноземними фірмами, різноманітний і відповідає різним смакам споживачів. Наприклад, у Японії, Великобританії, Франції, Швеції та інших країнах випускають десятки різновидів салатних приправ. Останнім часом на ринках цих країн майонези з великим вмістом жиру складають біля 5%, салатні майонези - до 50%, салатні соуси - до 45%.
У процесі виробництва низькокалорійних емульсійних продуктів типу майонезу ставляться високі вимоги до обладнання. Виготовлення таких продуктів потребує використання ефективного диспергуючого і гомогенізуючого обладнання, що забезпечує створення емульсії з розміром часток дисперсної фази у декілька мікронів. Ці продукти є високоякісними і зберігають свої властивості впродовж тривалого часу.
За кордоном для їх виготовлення використовують колоїдні млини, системи типу "ротор-статор" зі змінними зазорами, модифіковані насоси - гомогенізатори, високоефективні змішувачі. У технологічному процесі передбачається деаерація емульсії, герметизація обладнання, повна автоматизація напівперервного або безперервного процесу.
Випуск майонезної продукції в нашій країні здійснюється на спеціалізованих підприємствах Укроліяжирпрому, що мають сучасне вітчизняне та іноземне обладнання, а також на перепрофільованих підприємствах інших відомств і міністерств, які, на жаль, не відповідають багатьом вимогам, що пред'являються до оснащення та організації технологічного процесу. Це головна причина стримування виробництва низькокалорійних емульсійних продуктів типу майонезу.
Вітчизняні вчені в останні роки розгортають роботи по створенню нових видів соусів на жировій основі типу майонезу і вже почали виготовляти такі продукти.
6.8. Виробництво жирів у світі та в Україні
Світове виробництво жирів за 1997-1999 pp. склало 93,67-102,75 млн т, експорт-32,12-33,74 млн т, імпорт-32,14-33,45 млн т.
За прогнозами, у 1999/2000 р. обсяг ресурсів жирів збільшиться на 5 млн т у порівнянні з поперенім сезоном.
В Україні спостерігається зменшення обсягів виробництва основного виду жиру - рослинної олії, у 1997 p. - 510 тис. т, у 1998 p. - 509 тис. т.
Частка України у світовому виробництві насіння соняшника, за даними 1998/99 маркетингового року, складає 9,2% (2,23 млн т з 24,25 млн т), а у виробництві соняшникової олії - 4,86% (422 тис. т); експорт насіння соняшника - 26,3% (820 тис. т), експорт соняшникової олії - 5,86% (197 тис. т). Експортується олія у 45 країн світу переважно нерафінована (75% до загального обсягу експорту). Експорт олії рафінованої стримується неузгодженістю міждержавних стандартів щодо показників її якості. 75% обсягу поставок соняшникової олії припадає на країни далекого зарубіжжя і лише 25% - на країни СНД. Імпорт олії в Україну складає 2-7%. Населення України споживає 8,2-8,4 кг олії на 1 людину на рік.
В Україні виробляється 84,7-96,8 тис. т маргарину (1,7-1,9 кг на 1 людину), що складає менше 1% його світового виробництва (9283-9763 тис. т).
За кордоном закуповується близько 16% маргарину.
Експорт вітчизняних жирів у 1998 p. оцінюється у 131,9 млн доларів США, імпорт - у 93,58 млн доларів.

 
 

Цікаве

Загрузка...