WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Молоко - Реферат

Молоко - Реферат

патогенних штамів бактерій кишкової палички та ін.). При дотриманні технології пастеризації ці мікроорганізми гинуть, але їхні токсини руйнуються тільки при стерилізації. Дефектами питного молока є й наявність у його складі пестицидів та антибіотиків. Поширеним дефектом молока є його фальсифікація. Молоко фальсифікують додаванням води, сирого молока, соди, крохмалю та ін. Соду додають з метою зниження кислотності, а крохмаль - для підвищення його густини.
До дефектів також належать: забруднення тари, погане закупорювання, забруднення механічними домішками, витікання молока з тари, занижений вміст жиру, білків (у білковому молоці) і вітаміну С (у вітамінізованому молоці). З такими дефектами молоко у реалізацію не допускається.
Більшість дефектів питного молока характерні також для вершків. Деякі з них у вершках навіть посилюються внаслідок високоїконцентрації в них жиру.
Пакування, маркування, транспортування і зберігання питного молока та вершків
Зберегти на належному рівні споживні властивості питного молока і вершків можна за умови використання відповідної тари, створення оптимальних режимів зберігання і транспортування, дотримання встановлених термінів зберігання.
Пакування та маркування молока і вершків. Для упаковування пастеризованого і пряженого молока та пастеризованих вершків використовують споживчу і транспортну тару. Споживчою тарою служать широкогорлі скляні пляшки, паперові пакети типу "Пюр-Пак" і "Тетра-Брік", мішечки з поліетиленової плівки чи інша тара, на яку є дозвіл Міністерства охорони здоров'я. Допускається розлив усіх видів продукції в транспортну тару- фляги, бідони, цистерни. Транспортна тара для молока і вершків повинна бути закрита кришкою з гумовою прокладкою. Фляги, бідони, крани і люки цистерн пломбують. Запакована продукція випускається з підприємства у металевих або полімерних ящиках багаторазового використання, в тарі - устаткуванні чи спеціальних контейнерах.
Рис. 1. Види споживчої тари для питного молока
Маркування пастеризованих молока і вершків у скляній тарі наносять на алюмінієвий ковпачок. Маркування питного молока і вершків в інших видах споживчої тари (пакетах, мішечках тощо) наносять безпосередньо на поверхню тари витискуванням або фарбою, що не змивається. На флягах, бідонах та цистернах з продукцією наклеюють етикетку або навішують ярлик.
На споживчу тару наносяться такі маркувальні дані: назва підприємствавиробника чи товарний знак, назва продукції, об'єм (л) або маса нетто (на пакетах), день або число кінцевого терміну реалізації (крім стерилізованого молока), позначення стандарту, інформаційні дані про харчову та енергетичну цінність 100 г продукту (окрім алюмінієвого ковпачка). На транспортній тарі (бідонах, флягах) замість дня або числа кінцевого терміну реалізації вказують дату чи день виготовлення продукції.
Транспортування і зберігання питного молока та вершків. При транспортуванні і зберіганні молока та вершків додержуються санітарних правил перевезення та зберігання продуктів, які особливо швидко псуються. Молоко і вершки перевозять в авторефрижераторах чи в автомашинах з ізотермічним кузовом. Допускається перевезення цих продуктів відкритим автотранспортом за умови обов'язкового накриття ящиків брезентом або матеріалом, який замінює його.
Пастеризоване і пряжене молоко, пастеризовані вершки повинні зберігатися при температурі (4±2)°С. Строки зберігання цих продуктів не перевищують 36 год з моменту закінчення технологічного процесу, з них не більше 18 год на підприємстві-виробнику. Стерилізовані молоко і вершки зберігаються при температурі від 1 до 20° С. Строки зберігання стерилізованого молока у скляних пляшках не повинні перевищувати 2 місяці з дня виготовлення, в тому числі на підприємстві-виробнику не більше 1 місяця; у пакетах з комбінованих чи полімерних матеріалів відповідно 10 і 5 діб, у пакетах "ТетраБрік-Асептик" 20 діб. Строк зберігання стерилізованих вершків не перевищує ЗО діб. При зберіганні необхідно уникати попадання на молоко і вершки променів денного світла, які прискорюють окислення жирів і вітамінів. Розсіяне денне світло менш небезпечне у цьому відношенні.
Світове виробництво коров'ячого молока
Коров'яче молоко є основним видом молока у світі. Для його виробництва утримується величезна кількість молочних корів.
У 1998 p. світове поголів'я молочних корів становило 130 млн, у тому числі в Азії - 38, в ЄС, Південній Америці і СНД - по 21, Північній Америці -17.
Найбільше молочних корів нараховується у таких країнах, млн голів: Індія -35,0, Бразилія -16,9, Росія -14,5, США - 9,2, Мексика - 6,6, Україна - 6,2.
У 1998 р. світові надої коров'ячого молока становили 387 млн т, в тому числі в ЄС - 120, Північній Америці - 88, Азії - 51, СНД - 48, Південній Америці - 35. В основних країнах-продуцентах валові надої коров'ячого молока у згаданому році були такими (млн т): США - 71, Індії - 35, Росії - 34, Німеччині - 28, Франції - 25, Бразилії - 22, Великобританії - 15, Україні - 14.
У 1998 p. надої молока на корову у світі складали у середньому 3000 кг. Вони були високими в Європейському Союзі (5631 л), Північній Америці (5152 л), Австралії та Океанії (4042 л), а низькими - в СНД (2305 л) і в Азії (1340л).
В основних країнах-продуцентах молока надої на корову становили, л: у США - 7761, Великобританії - 7087, Голландії - 6788, Німеччині - 5600, Франції - 5550. Низьким цей показник був у Росії (2345 л), Україні (2192 л), Бразилії (1278 л), Індії (1014 л).
У 1998 p. коров'ячого молока у розрахунку на людину вироблено у Новій Зеландії - 3222 л, Голландії - 727, Франції - 426, Німеччині - 347, Польщі -308 л. В інших країнах світу цей показник становив, л: у США і в Україні - по 271, Великобританії - 252, Росії-230, Італії- 189, Бразилії- 135, Індії-37.
З 1996 р. по 1998 p. середньорічні обсяги споживання питного молока у світі становили 153,5 млн т: в Індії-32,5, США-26,7, Росії- 14,6, Бразилії-12,8, Великобританії - 7,0, Польщі, Німеччині і Японії-по 5,2, Іспанії, Франції - по 4,0, Італії, Мексиці і Румунії - по 3,6, в Україні і Канаді - по 2,8. У розрахунку на людину світове споживання молока на рік було на рівні 25-26 кг. Цей показник був високим у Румунії (150 кг), Польщі (138 кг), Великобританії (120 кг), Іспанії (105 кг), США і Канаді (по 100 кг). Мало молока споживалося людиною в Японії і Мексиці (по 40 кг), Індії (34 кг), КНР (3 кг). В Україні споживання питного молока з 1991 p. знижувалося з року в рік. У 1998 p. Воно не перевищувало 56 кг.

 
 

Цікаве

Загрузка...