WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Кісточкові плоди - Реферат

Кісточкові плоди - Реферат

Ягоди ожини дикорослої містять, %: цукрів - 5,7-6,3, кислот - 0,9-1,3, пектинових -1,5-2,2, мінеральних речовин-0,6-0,7; вітаміну С-15 мг%, вітаміни В1, B2 PP, каротин.
Хвороби і пошкодження ягід. Грибкові захворювання: сіра, біла гнилі, оїдіум, мільдью (вражає виноград), зелена плісень, борошниста роса (вражає суниці, аґрус), антракноз.
Механічні пошкодження: ягоди потріскані, зім'яті, відділені від грона. Ягоди пошкоджуються також шкідниками і птахами.
Партії ягід, що реалізуються населенню, не повинні мати захворювання. Механічні пошкодження,пошкодження шкідниками і птахами допускаються в межах норм, зазначених в стандартах.
Показники і градація якості ягід. Виноград столовий і суницю садову залежно від якості поділяють на 1-й і 2-й товарні сорти. Ампелографічні сорти винограду столового розподіляють на три помологічні групи - першу, другу, третю. До першої групи відносять найкращі сорти винограду.
Інші види ягід на товарні сорти і помологічні групи не поділяють.
Якість визначають за зовнішним виглядом; наявністю ягід з механічними пошкодженнями, ягід, що відділилися від грона, китиці (виноград, смородина чорна), ягід, що не досягли нормального забарвлення (смородина чорна), перестиглих (суниця); вмістом цукру (виноград столових і технічних сортів).
Цитрусові плоди
До цитрусових плодів відносять апельсини, мандарини, лимони, грейпфрути тощо Ці плоди відносяться до субтропічних.
Апельсини бувають трьох видів: звичайні, пупкові, корольки.
Звичайні апельсини - круглясті, малі - масою 100-120 г, великі - масою 300-480 г, м'якоть світлозабарвлена, частіше з великою кількістю насіння. Шкірка жорстка, тонка або середньої товщини, легко відділяється від м'якоті.
Пупкові апельсини кулястої і видовженої форми масою 150-250 г з пупком на вершині (недорозвинений плід). Шкірка середньої товщини. М'якоть щільна, трохи хрумка, яскраво-оранжевого кольору, доброго смаку і аромату.
Корольки або червоном'ясні апельсини мають порівняно малі плоди (90-170 г) плескато-круглястої або круглястої форми. Шкірка середньої товщини. М'якоть, сік і шкірка бувають забарвлені в криваво-червоний колір. М'якоть ніжна, приємного смаку, насіння мало.
У деяких країнах апельсини збирають влітку, в інших - з жовтня до квітня. Тому апельсинами можна торгувати протягом всього року.
У м'якоті апельсинів міститься, %: цукрів - 5,5-8,5, кислот - 0,6-2,2, пектинових - 0,5-0,7, азотистих - 0,8-1,0, мінеральних речовин - 0,5;
вітаміну С - 60 мг%, вітаміни В1, B2 PP, каротин та ін.
Мандарини відрізняються від лимонів тим, що їх шкірка і частинки м'якоті легко відділяються.
В їстівній частині мандаринів міститься, %: цукрів - 6,6-8,5, кислот -0,9-1,1, пектинових-0,4-0,6, азотистих-0,6-0,9, мінеральних речовин-0,5; вітаміну С - 50-71 мг%, вітаміни PP, B1, B2 та ін.
Лимони вирощують кислі (справжні), солодкі і грубі. Солодкі і грубі лимони малорозповсюджені, з них виготовляють різні продукти.
Солодкі лимони мають соковиту солодку, приємну на смак м'якоть, грубі -товсту шкірку, середньосоковиту м'якоть кислого смаку з великою кількістю насіння.
В їстівній частині лимонів міститься, %: цукрів - 2,0-3,5, кислот - 5,2-7,0, пектинових - 0,8-1,0, мінеральних речовин - 0,5; вітаміну С - 25-87 мг%, вітаміни PP, В1, B2 каротин та ін.
Грейпфрути - це гібрид апельсина і помпельмуса.
М'якоть грейпфрутів містить, %: цукрів-4,2-6,8, кислот- 1,4-3,0, пектинових - 0,6-0,9, азотистих - 0,8-1,0, мінеральних речовин - 0,5; вітаміну С- 34-65 мг%, вітаміни PP, B1, B2, каротин та ін.
Цитрусові плоди і продукти їх переробки ціняться за свої лікувально-профілактичні властивості.
Хвороби і пошкодження цитрусових плодів. Цитрусові плоди пошкоджуються мікробіальними, фізіологічними хворобами, шкідниками, механічно.
Мікробіальні хвороби: голуба, зелена, сіра плісені, антракноз, сажовий гриб.
Фізіологічні захворювання: глибока ямчатість, коричнева плямистість (крапчатість).
Цитрусові плоди можуть уражатись середземноморською плодовою мухою і шкідником-щитовкою.
Показники і градація якості цитрусових плодів. Апельсини, мандарини і лимони за найбільшим поперечним діаметром поділяють на три категорії.
Якість цитрусових плодів оцінюють за зовнішнім виглядом, розміром, забарвленням шкірки, смаком і запахом.
Субтропічні плоди
До субтропічних плодів належать гранати, інжир, хурму, фейхоа та ін.
Гранати мають шкірку, в якій міститься від 400 до 700 штук насіння, вкритого м'якоттю. За смаком м'якоті гранати бувають солодкі (0,2-2,0% кислот), кисло-солодкі (2-3%), кислі (3-7%).
В їстівній частині гранатів є в середньому, %: цукрів - 11,8, кислот- 1,9, азотистих - 0,9, дубильних речовин - 0,4; вітаміну С - 7 мг%, вітаміни РР, В1, B2 та ін.
Інжир - це грушовидні, плескаті або кулясті плоди. Шкірочка забарвлена у зеленуватий, жовтий, бурий, червоний або чорний колір. М'якоть - солодкувата, щільна, ароматна.
В плодах інжиру в середньому міститься, %: цукрів - 11,2, кислот- 0,5, азотистих - 0,7, мінеральних речовин - 0,7; вітаміну С - 2 мг%, вітаміни В1, В2 каротин та ін.
Хурма має форму круглясто-конічну, подовжено-конічну, круглясто-плескату, кулясту, ребристу або з борозенками; шкірочка забарвлена в оранжевий з жовтим, червоним і темно-червоним відтінком, може бути з блиском, сизим нальотом; м'якоть оранжева, щільна або желеподібна солодкого в'яжучого смаку, насіння є або відсутнє.
Сорти хурми за смаком поділяють на солодкі у нестиглому і стиглому стані і корольков! (варіюючі), смак яких залежить від наявності або відсутності насіння. В стиглих плодах в'яжучий смак зникає, консистенція стає желеподібною. Плоди з насінням солодкі і можуть споживатись ще у твердому стані, у безнасіннєвих плодів в'яжучий смак зникає тільки після їх розм'ягчення.
В стиглих плодах хурми міститься в середньому, %: цукрів - 15,2, кислот - 0,1, азотистих- 0,5, мінеральних- 0,6, пектинових речовин - 1,1; вітаміну С - 15 мг%, вітаміни РР, В1, В2 каротин та ін.
Фейхоа - це чотирьохгніздова ягода освіжаючого кисло-солодкого смаку, подібного до ананасу, з сильним приємним ароматом.
Плоди фейхоа містять в середньому, %: цукрів - 12,5, кислот - 3,5, пектинових - 1,4, мінеральних речовин - 1,5 (в тому числі багато сполук йоду -0,21 -0,60 мг%).
Тропічні плоди
До тропічних плодів належать банани,

 
 

Цікаве

Загрузка...