WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Кісточкові плоди - Реферат

Кісточкові плоди - Реферат


Реферат на тему:
Кісточкові плоди
До кісточкових плодів відносять сливи, вишні, черешні, абрикоси, персики, тощо.
Будова, забарвлення шкірочки і м'якоті, поверхня шкірочки (опушення, восковий наліт), будова і величина кісточки, форма і маса плодів є видовими і сортовими ознаками помологічних сортів кісточкових плодів.
Сливи поділяються на домашні садові (угорки, ренклоди) та аличу, терен.
Угорки темносинього кольору, вкриті восковим нальотом, подовженої форми, м'якоть їх щільна, кісточка гладенька, загострена, легко відділяється від м'якоті.
Ренклоди мають зелене, жовте, жовто-зелене, рожеве, фіолетово-червоне забарвлення шкірочки, плоди круглястої і яйцеподібної форми.
Алича має круглясту або яйцеподібну форму, жовте, зелене, світло-червоне, темно-червоне забарвлення шкірочки, кісточка відділяється добре або погано.
Терен - дикоросла слива, плоди темно-синього або червоного кольору з кислим, в'яжучим смаком.
Вишні за забарвленням соку поділяються на морелі (темно-забарвлений) і аморелі (світло-забарвлений).
Черешні за консистенцією м'якоті поділяють на гіні (м'яка) і бігаро (тверда, пружна).
Абрикоси вирощують переважно в Південному лісостепу, Західному лісостепу і в Криму.
Персики найбільш поширені в Криму і Південному степу.
Хімічний склад кісточкових плодів залежить від їх видів, різновидів і сортів.
За вмістом цукрів черешні, вишні, абрикоси суттєво не відрізняються - 9,5-11,5%. Менше їх міститься у терені - 8,3% і аличі - 6,4%.
За вмістом кислот кісточкові плоди різняться більше. В черешнях і персиках їх 0,7-0,8%, у сливах, вишнях і абрикосах - 1,3%, у аличі - 2,4%, у терені - 2,5%. Пектинових речовин у сливах, аличі, персиках - 0,7-0,8%, у абрикосах - 1,1%, найменше їх у черешнях і вишнях - 0,3-0,4%. Найбільше мінеральних речовин міститься у терені - 1,3% і абрикосах - 0,7%, в інших видах - до 0,5%. За вмістом вітаміну С кісточкові плоди різняться мало - 10-15 мг%, інших вітамінів (каротину, Е, B2 В3, B6, PP) більше міститься у персиках і абрикосах, найменше їх у вишнях і черешнях.
Хвороби і пошкодження кісточкових плодів. Кісточкові плоди погано переносять транспортування, вони пошкоджуються механічно під час збирання, пакування і мікроорганізмами - при зберіганні.
Грибкові захворювання: сіра гниль (моніліоз), гірка гниль, дірчаста плямистість, кишеньки сливи, коккоміноз вишень, віспа сливи, склястероспоріум абрикосів.
Пошкодження сільськогосподарськими шкідниками: плодожеркою, каліфорнійською щитовкою, казаркою, вишневим довгоносиком.
Механічні пошкодження: тріщини, потертості, натиски, градобоїни.
Показники і градація якості кісточкових плодів. Персики залежно від якості поділяють на вищий, 1-й і 2-й, вишні, черешні, сливи домашні, крупноплідну аличу, абрикоси - на 1-й і 2-й товарні сорти.
Плоди кожного товарного сорту мають належати до одного помологічного сорту.
Товарний сорт визначають за показниками: зовнішій вигляд (типовість форми, забарвлення, наявність плодоніжки тощо), стиглість, розмір у найбільшому поперечному діаметрі (крім сливи домашньої і аличі крупноплідної), пошкодження механічні, хворобами і шкідниками.
Помологічні сорти вишні, черешні, сливи домашньої, аличі крупноплідної, абрикосів, персиків поділяють на дві помологічні групи: 1-у і 2-у.
Ягоди
Виноград. Основні площі під виноградом (близько 190 тис. га) зосереджені у Криму, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Закарпатській областях.
Виноград- це гроно, що складається із стрижня, від якого відходять гребені з плодоніжками і ягодами. Грона мають різну щільність (рихлі, щільні) і величину (малі, середні, великі і дуже великі).
Виноград за забарвленням шкірочки буває білий, рожевий, червоний і чорний.
М'якоть буває соковитою, м'ясистою, слизистою; сік - забарвлений або безколірний.
За цими особливостями розрізняють ампелографічні (ампелографія - наука про сорти винограду) сорти.
Ампелографічні сорти винограду за призначенням поділяють на: столові, винні, сушильні.
Виноград столовий містить, %: цукрів - 14-19, кислот - 0,3-0,7, пектинових - 0,6, азотистих - 0,4, мінеральних речовин - 0,4; вітаміну С -1-19 мг%, а також вітаміни В1, В2 PP, А.
Чорна смородина є прекрасним харчовим і лікувально-профілактичним продуктом. В мій міститься, %: цукрів-7,5-12,0, кислот-2,3-2,6, пектинових - 1,9-2,5, азотистих - 0,5-1,5, дубильних - 0,4-0,9, мінеральних речовин -0,9; вітаміну С - 98-400 мг%, є також вітаміни В1, В2 B3, B6, PP, каротин.
Чорна смородина має антивірусну, антибактеріальну, антирадіаційну дію.
Смородина росте китицями. В продаж вона надходить у китицях і без них (окремі ягоди).
Червоні та білі порічки розповсюджені менше, за харчовою цінністю вонипоступаються смородині чорній. В них міститься менше цукрів (6,7-8,2%), пектинових (0,8-1,2%), дубильних речовин (0,1-0,15%), вітаміну С (20-40 мг% ), більше кислот (2,1-3,5%).
Аґрус за забарвленням шкірочки буває зеленим, жовтим, червоним, темно-червоним; за станом поверхні - неопушеним і опушеним.
Аґрус містить, %: цукрів - 8,7-9,5, кислот - 1,5-2,5, пектинових - 0,6-1,6, азотистих - 0,5-0,7, мінеральних речовин - 0,5-0,7; вітаміну С - 20-58 мг%, вітаміни В1, B2, PP, P, каротин.
Суниця садова має ягоди зеленувато-червоного, жовто-червоного кольору або інших відтінків. В побуті її неправильно називають полуницею (російською мовою - клубника).
В суниці садовій міститься, %: цукрів - 7,0-12,0, кислот - 0,3-2,0, пектинових - 0,6-1,5, азотистих речовин - 0,8; вітаміну С - 50-110 мг%, вітаміни В1, B2, B9, К, PP.
Суниця лісова - це фрукти, подібні до суниці садової, але набагато менші. Суниця лісова містить, %: цукрів - 5,1-6,9, кислот - 1,3-1,7, пектинових речовин - 0,7-1,4; вітаміну С - 35-60 мг%.
Полуниця має ягоди рожево-фіолетового забарвлення, її м'якоть біла зі специфічним ароматом.
Малина дає плоди червоного, темно-червоного і деякі сорти - чорного і жовтого кольору.В ягодах малини міститься, %: цукрів - 4,5-10,6, кислот - 1,0-1,9, пектинових-0,5-0,9, азотистих-0,8, мінеральних речовин-0,5; вітаміну С - 25 мг%, вітаміни В1, B2 B9, PP, каротин.
Ожина подібна до малини, але у її співпліднику менше плодиків - кістянок, які погано або зовсім не відділяються. Колір ягід- чорний, червоний, жовтий.
Дикоросла ожина розповсюджена більше, ніж культурна.

 
 

Цікаве

Загрузка...