WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка маркетингової програми - Курсова робота

Розробка маркетингової програми - Курсова робота

Громадськістю.
Внаслідок недостатнього усвідомлення того факту, що участь в такого роду заходах закликана служити всім компонентам комплексу маркетингу, стенди багатьох експонентів не володіють належним персоналом, позбавлені індивідуальності і не відповідають фірмовому іміджу підприємства. Їхнє оснащення рекламними і аудіовізуальними матеріалами часто неповноцінне, притягнення відвідувачів залишене напризволяще, а контакти зі засобами масовою інформацією мляві, а то і зовсім будуть відсутні.
Стратегія участі як розширене планування засобів, що необхідно мобілізувати для досягнення встановлених в кожному випадку мети, в тому числі пропаганди іміджу, реалізація комерційних прагнень, визначення поведінки конкурентів тощо, повинна бути орієнтована на принцип: "глобальне мислення - локалізовані дії", що висловлює дух політичних, технологічних і економічних перемін в світовому масштабі, характерних для 90-х років.
Підприємства в 2000 року зможуть гідно протистояти конкуренції тільки в випадку:
o Швидкості реакції на вимоги ринку з допомогою товарів, що включають якість, дизайн і високий рівень технології,
o Послідовності в виготовленні продукції, що відповідає очікуванням ринку,
o Гнучкості в адаптації до економічної середи,
o Якості в прогнозі дій конкурентів і
o Винахідливості в створенні нових цінностей за умови розробки ними засобів, що забезпечують переміщення:
Оскільки не існує практичної можливості для того, щоб в міжнародному масштабі конкуренція, що розвивається призвела до одноманітності речення і усунення національної специфіки, підприємства розробляти стратегію і методику, що відповідають економічним,культурним, кліматичним і іншим особливостям окремих ринків.
В цьому плані очікується зростання значення торгових ярмарків і виставок як інструменту маркетингу і істотне збільшення їх вже і тепер високої частки участі в загальних витратах підприємств на маркетинг і рекламу.
Безпосередність спілкування, що забезпечується такого роду заходами, безумовно, полегшує вчасну адаптацію до умов ринку, однак в значно більшому ступені вона сприяє розвитку співробітництва між підприємствами на всіх рівнях.
Витрати на участь в торгових ярмарках/виставках в США складають 18% загальних видатків по маркетингу. В Германію, по даним такі витрати відповідають 25% видатків на рекламу.
В зв'язку з динамікою, що випливає з потреби підприємства визволитися від практики вузьких торгових відносин і звернутися до розвитку нових ділових альянсів, торгові ярмарки/виставки знаходяться на стадії метаморфоз в відношенні, як їхніх масштабів, так і змісту.
Враховуючи національні особливості і загальносвітові направлення розвитку виставочного бізнесу, можна виділити наступні перспективні тематики:
" "Нафтогаз"
" "Банк і офіс"
" "Безпека (дрібне озброєння)"
" "Телебачення і радіо"
" "Тютюн" (як складова частина "Інтерфуд")
" "Лабораторне обладнання"
" "Фармакологія"
" "Оптика"
" "Дентасалон"
" "Вимірювальне обладнання".
Вибір спеціалізації визначається двома основними причинами:
1. Перспективність розвитку ринку (або ринкового сегменту) що представляється на виставці.
2. Ступінь новизни тематики і наявність аналогічних виставок, а також їхній рівень, що проводяться конкурентами.
Нові теми найкраще перевіряти і відпрацьовувати на невеликих виставках - до 1 000 кв. м (нетто) з 80 - 100 експонентами - учасниками.
Найбільш перспективними є перші п'ять, і, особливо, враховуючи напружену ситуацію з енергоносіями в Україні, доцільно проведення виставки з робочою назвою "Нафтогаз". Маркетингова програма розробляється в четвертій главі курсовий роботи.
Також ведеться підготовка до участі в запланованій в Ганновері Всесвітній виставці 'ЕХРО-2000", де "ЗовнішЕкспоБізнес" буде представляти досягнення української економіки на рубіжі третього тисячоліття.
4. Розробка маркетингової програми:
Метою маркетингової програми і її основною ідеєю, є пошук і створення конкурентних переваг.
Процес маркетингового планування - проста логічна послідовність дій, що веде до постанови мети маркетингу і формулювання планів їх досягнення.
Маркетингова програма є оцінкою того, як менеджери сприймають їхню власну позицію на ринках відносно конкурентів (з точно певними конкурентними перевагами), які мети вони хочуть досягнути, і як вони збираються досягати їх (стратегії), які ресурси потрібні, і які результати очікуються (бюджети), після цього здійснюється детальне планування і калькуляція витрат.
З турбулентністю, складністю, що збільшується, і конкуренцією в діловій середі, і поточною швидкістю зміни технологій, планування маркетингу має життєво важливе значення для всіх елементів успішно діючих організацій.
Основні вигоди від маркетингового планування:
1. Більша рентабельність (ніж у компаній, не що планують свою діяльність);
2. Покращена продуктивність.
Ці дві основних вигоди випливають здебільшого з:
o Систематичного пошуку, що находящихся на стадії становлення, можливостей і загроз;
o Визначення конкурентних переваг;
o Готовність і спроможність реагувати на зміни;
o Покращений зв'язок між виконавцями;
o Скорочення конфліктів між особистостями/департаментами;
o Участь в процесі планування всіх рівнів управління;
o Оптимальний розподіл дефіцитних ресурсів;
o Більш орієнтація, що концентрується на ринок, всієї організації.
Затвердження мети програми.
Метою маркетингової програми є розробка можливості проведення виставки "Нафтогаз" в Києві з притягненням як вітчизняних так і зарубіжних експонентів. Виставка повинна буде забезпечити концентрацію попиту і пропозиції на нафта - і газопродукти, а також обладнання і технології видобутку і переробки.
Основи системи маркетингового планування.
Ця система встановлює процедури, що, якщо їх дотримуватися, допоможуть в досягненні мети.
Аналіз ринку. Виставки на розглядувану тематику вже існують як в Україні, так і в країнах СНД і Європи. З українських фірм-виставочников можна виділити АТ "Укренергозберігання", що проводить міжнародну виставку-конференцію "Нафтова, газова і нафтопереробна промисловість". Але виставка спеціалізується в основному на енергозберігаючих технологіях. Мессе Дюссельдорф Интернациональ в цьому році планує провести 3-ю спеціалізовану виставку обладнання для нафтової і газової промисловості "Нафта- і ГазТЕХ".
В країнах СНД центрами видобутку нафти і газу є Росія і Казахстан, відповідно лідерами є виставки в Уфі ВЦ "БашЕкспо" - "Нефтегаз", в Барнаулі АТ "Алтайський ярмарок" - "Газифікація. Газове обладнання" і в Ташкенті (Узбекистан) "Узекспоцентр" - "Нефть и газ", в Мінську (Беларусь) "Экспофорум" - "Хімія. Нафта.

 
 

Цікаве

Загрузка...