WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка маркетингової програми - Курсова робота

Розробка маркетингової програми - Курсова робота

протиставлення торгових ярмарків і виставок.
Торгово-промислова виставка - це короткочасний, періодичний і, звичайно, захід, яке проводиться в одному і тому же місці, в рамках якого значна кількість підприємств(експоненти) з допомогою зразків (експонатів) дають представницьку картину пропозиції товарів/послуг однієї або декількох галузей і прагне інформувати кінцевих споживачів, (або же і проміжних) про свою фірму і її продукції з кінцевою метою сприяння продажам.
Основними відокремлювальними рисами між торгово-промисловими виставками і торговими ярмарками/виставками є масштаб пропозиції і необмежене коло відвідувачів, притаманні виставкам. Необхідно відзначити, що на багатьох торгових ярмарках/виставках звичай, що встановився, припускати відвідання некомерційної публіки в конкретні днів або години, але ні в якому випадку не свідчить про зміну їхнього характеру.
В рамках сучасної інтернаціоналізації економіки, що відбувається в процесі переходу від індустріального суспільства до суспільства зверхності комунікацій, якій властиві:
" Прискорене економічне знецінення технологічного обладнання
" Тривалість життя продукції, що постійно прискорюється
" Інтенсивна присутність інформатики в усіх сферах життя.
" Тенденція до формування підприємницьких колоссів в області зовнішньої торгівлі
" Тісна залежність підприємств від нової технології
" Активна участь споживача в формуванні подій
" Неспроможність окремих підприємств реагувати на неконтрольовані ними самими зміни в економіці (валютно-фінансовій, енергетичній сферах тощо).
Найважливішою турботою кожного підприємства, що бажає забезпечити своє тривале перебування в світовому "підприємницькому співтоваристві", є поліпшення його іміджу і пропаганда його соціального вкладу.
В цьому направленні, а також в рамках зусиль, що додаються підприємствами для здійснення своїх професійних інтересів, система торгових ярмарків/виставок надає їм високоякісний засіб, що забезпечує одночасне розповсюдження і отримання широкого спектру економічних, технічних і комерційних повідомлень при відносно доступної його вартості.
В глобальному економічному аспекті виставки продовжують бути:
А) дзеркалом технічного розвитку;
Б) "біржею" інформації;
В) термометром цін;
Г) економіко-політичним форумом прогнозування кон'юнктурних змін;
Д) соціальним явищем з економічним, політичним і культурними підтекстом.
Торгові ярмарки/виставки, що входять в структуру комплексу маркетингу, на відзнаку від "споріднених" їм напрямків діяльності (реклама, зв'язки з громадськістю тощо) володіють перевагами безпосередньої комунікації і "живого" контакту з товарами і послугами, що цікавлять. Ці переваги в поєднанні з нейтралізацією значення розмірів підприємства на користь менш великих фірм в результаті співіснування різномасштабних підприємств в одній і тієї же середі і при однакових умовах, роблять ярмарки/виставки незамінним помічником кожного підприємця.
Своїм значенням торгові ярмарки/виставки зобов'язані тому, що вони:
" Створюють передумови для так званих "випадкових" зустрічей;
" Забезпечують безпосередність спілкування;
" Економлять дорогоцінний час покупців і продавців;
" Представляють товари в їхньому природному вигляді;
" Надають покупцю можливість порівняти однорідну продукцію в відношенні комерційних умові її продажу, якості, ціни тощо;
" Сприяють механізму обміну інформацією;
" Інформують своїх учасників про події в розвитку технології тощо;
В те же час в виставках покупці, що беруть участь, і продавці одержують від них сприяння:
" В спостереженні за загальним розвитком галузі (тренд);
" В активізації інтересу до розширення своєї підприємницької діяльності;
" В підвищенні авторитету їхнього підприємства (фірмової марки тощо);
" В їхньому захисті від помилкових рішень-дій;
" В поліпшенні темпів адаптації до умов ринку і засвоєння нових винаходів;
" В придбанні досвіду професійних контактів;
" В підвищенні рівня кваліфікації їхніх співробітників.
Участь в торгових ярмарках/виставках грає першорядну роль в підприємницькому становленні експонента в тому сенсі, що воно формує суспільну думку про ньому, демонструючи загальну картину підприємства в його відношеннях з клієнтами, конкурентами, структурами фінансування і засобами масової інформації.
Без особливих вагань можна було б провести паралель між значенням виставок для сучасного підприємця і тієї функцією, яку виконує барометр для метеоролога. Так же, як і барометр, якого самого по собі недостатньо для укладання прогнозу погоди, але і без якого зробити це неможливо, так і виставки, хоча з їхньою допомогою і не можна вирішити всіх проблеми підприємства, є незамінним засобом в сфері безпосередньої комунікації, від якого жодне підприємства не може відмовитися.
Торгові ярмарки/виставки діляться на наступні категорії за такими ознаками.
А) за місцем їхнього проведення на:
" Які проводяться всередині країни
- регіональні;
- міжрегіональні;
- національні;
- міжнародні.
" Які проводяться закордоном
- регіональні;
- міжрегіональні;
- національні;
- міжнародні.
Регіональні ярмарки і виставки мають сферу чинності в радіусі 100 км, представляють одну або декілька галузей і призначаються головним чином для демонстрації можливостей малих по величині підприємств.
Міжрегіональні мають однакову структуру з регіональними, однак володіють більшим радіусом дії і звичайно адресуються більш великим підприємствам.
Національні ярмарки і виставки, що походять своїм корінням в кінець 18-го сторіччя і що з'явилися спочатку в Франції, були вітриною місцевої промисловості. Вони проводилися всередині країни і за кордоном з метою демонстрації продукції національного виробництва і стимулювання її збуту і звичайно мали міжгалузевий характер.
Передумовою проведення міжнародних ярмарків/виставок, що організуються як всередині країни, так і за кордоном, є участь в них експонентів і відвідувачів з різноманітних країн. Міжнародний або, краще сказати, багатонаціональний характер вони набувають лише в тому випадку, якщо в них беруть участь, принаймні, 10-15% зарубіжних експонентів.
До категорії (а) належать і виставки з змінним місцем проведення, а також і пересувні (плавучі, залізничні) виставки. Виставки з змінним місцем проведення, зберігаючи свою тематику, проводяться в різноманітних місцях (містах або навіть країнах). Пересувні виставки часто являють собою дорогий захід, проводяться в поєднанні з ініціативи розвитку зв'язків з громадськістю і направлені на підвищення престижу країни в цілому.
Б) за частотою проведення на:
- Періодичні (що проводяться кожні 2, 3 роки

 
 

Цікаве

Загрузка...